Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Discursul sefei de promotie sau, ...

Ce aplicatie pentru supraveghere ...

Airbag volan Audi

Cum deschid rezervor WC Geberit s...
 Folie protectie solara efect mirror

Mașina electrica vs. maș...

Ambalaj cu Garantie - Te-ai aplec...

Abonamentul ADAC. Merita?🤨
 Buton alarma neidentificata Logan...

Horizon: An American Saga

Programul GPU Tweak III, de la Asus

Motor aer conditionat
 Malmö, Suedia, city break, cuplat...

Caut medic chirurg

Substante de baza la pastile de r...

Taiere meri gradina
 

Romtelecom isi schimba tarifele la telefonie fixa si Internet

- - - - -
  • Please log in to reply
280 replies to this topic

#217
ageofdark

ageofdark

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,815
  • Înscris: 18.06.2007
@wfnse -


Da, NU e o asa de mare reducere. eu am din ianuarie 2,5 cu 500 min si reducerea in fat  e de ~4,2 euro... dar ce pot sa zic? este totusi o reducere... totusi, principala reducere de care beneficiez eu si toti clientii RTC este trendul descendent al monezii euro... Se preconizeaza ca in noiembrie 2007 euro sa ajunga pe la valoare ~2,9 lei...
In concluzie : mai reduce pretul RTC + mai scade euro = mare reducere... => Este bine, totusi !

Edited by ageofdark, 29 June 2007 - 12:45.


#218
drdsv

drdsv

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 52
  • Înscris: 16.01.2007

View Postageofdark, on Jun 29 2007, 13:44, said:

@wfnse -
Da, NU e o asa de mare reducere. eu am din ianuarie 2,5 cu 500 min si reducerea in fat  e de ~4,2 euro... dar ce pot sa zic? este totusi o reducere... totusi, principala reducere de care beneficiez eu si toti clientii RTC este trendul descendent al monezii euro... Se preconizeaza ca in noiembrie 2007 euro sa ajunga pe la valoare ~2,9 lei...
In concluzie : mai reduce pretul RTC + mai scade euro = mare reducere... => Este bine, totusi !

2,5 cu 500 mii ????? din ianuarie ????? Cum asa ?
Nici cu noul promo nu ajungi la 500 mii ! Abonamentul era 35 euro (fara TVA), iar din iulie va fi 17,5 euro (>500 mii)!

#219
eb2e2

eb2e2

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,667
  • Înscris: 16.05.2003

View Postdrdsv, on Jun 29 2007, 23:54, said:

2,5 cu 500 mii ????? din ianuarie ????? Cum asa ?
Nici cu noul promo nu ajungi la 500 mii ! Abonamentul era 35 euro (fara TVA), iar din iulie va fi 17,5 euro (>500 mii)!
500 nu sunt mii de ....***... sunt ...mai bine zis erau 500 minute in reteaua Romtelecom incluse in acel abonamnet clicknet extra 2play  :)

#220
Mycro

Mycro

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 244
  • Înscris: 10.12.2002

Quote

Am inteles ca incepand cu 1 iulie se va aplica reducerea de 50% a abonamentului fata de pretul de lista la abonamentele ADSL. Aceasta reducere se va aplica si pt clientii vechi? Momentan beneficiez de 20% reducere (sunt abonat din octombrie 2006) si platesc 20euro pentru un abonament de 1.5Mb. O sa platesc 20euro in continuare pana expira perioada contractuala(1an) si din octombrie voi plati 12,5euro, sau se anuleaza oferta de la abonare si voi plati 12,5euro incepand cu 1 iulie?(Se prelungeste automat perioada contractuala cu 1an, cand se face trecerea pe noile tarife?)
La data la care se face trecerea pe noile tarife ADSL, o sa-mi fie schimbat obligatoriu si abonamentul telefonic? Nu am inteles exact daca pot ramane pe abonamentul actual (Confort 50) sau trebuie sa trec la Confort Nelimitat, pentru a beneficia in continuare de ADSL.
Asta e un mail ce l-am trimis la [email protected], care mi-au raspuns:

Quote

Stimate client,
Pentru mai multe detalii, va rugam sa contactati Departamentul Comercial 930.

Am sunat de 2 ori la 930 si am primit 2 raspunsuri diferite:
-"Nu tine de noi, sunati la Clicknet sau mail la [email protected]" :deadtongue:
-"Reducerea de 50% se va aplica dupa ce va expira contractul."

Stie cineva pana la urma cum sta treaba?

#221
stefan94

stefan94

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 920
  • Înscris: 09.11.2006

View PostMycro, on Jul 2 2007, 23:14, said:

Asta e un mail ce l-am trimis la [email protected], care mi-au raspuns:

Am sunat de 2 ori la 930 si am primit 2 raspunsuri diferite:
-"Nu tine de noi, sunati la Clicknet sau mail la [email protected]" :deadtongue:
-"Reducerea de 50% se va aplica dupa ce va expira contractul."

Stie cineva pana la urma cum sta treaba?

De la 1 iulie vei trece la noul pret (12,5EU)
Abonamentul Confort50 ramane si vei beneficia de 50 minute in afara orelor de varf si trafic nelimitat intre orele 18-08 sambata, duminica si sarbatorile legale.
Perioada contractului nu o stiu, nici nu m-a interesat, caci nu am alternativa.Cred totusi ca fiind anexa la contractul existent, valabilitatea este cat cea contractuala.

#222
stefan94

stefan94

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 920
  • Înscris: 09.11.2006

View PostMycro, on Jul 2 2007, 23:14, said:

Asta e un mail ce l-am trimis la [email protected], care mi-au raspuns:

Am sunat de 2 ori la 930 si am primit 2 raspunsuri diferite:
-"Nu tine de noi, sunati la Clicknet sau mail la [email protected]" :deadtongue:
-"Reducerea de 50% se va aplica dupa ce va expira contractul."

Stie cineva pana la urma cum sta treaba?

Sorry, am citit ce am scris si am observat o eroare: abonamentul Confort50 iti ofera trafic nelimitat in afara oreleor de varf in fiecare zi a saptamanii, iar sambata, duminica si sarbatorile legale este tot timpul trafic nelimitat.

#223
miss_y

miss_y

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 96
  • Înscris: 31.05.2007
oferta este valabila pentru toti clientii. si pt cei noi si pt cei vechi. uite aici.

#224
gelu_dh

gelu_dh

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,149
  • Înscris: 26.09.2005

View Postmiss_y, on Jul 3 2007, 13:24, said:

oferta este valabila pentru toti clientii. si pt cei noi si pt cei vechi. uite aici.
Conform acestei oferte   http://www.clicknet....sv=0&pg=19&ro=1     inseamna ca indiferent de tipul de abonament se baga pe gat la toti abonatii pachetul confort nelimitat?Eu am abonamentul standard la telefonie si 1,5 la internet, ma trece la cel nelimitat? Eu nu vreau minute nelimitate nu am cu cine vorbi pe fix il tin doar pentru net din lipsa altor operatori dar cum e pana la urma cu acest pachet?

#225
Bogdani

Bogdani

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 479
  • Înscris: 18.10.2004

View Postgelu_dh, on Jul 3 2007, 14:39, said:

Conform acestei oferte   http://www.clicknet....sv=0&pg=19&ro=1     inseamna ca indiferent de tipul de abonament se baga pe gat la toti abonatii pachetul confort nelimitat?Eu am abonamentul standard la telefonie si 1,5 la internet, ma trece la cel nelimitat? Eu nu vreau minute nelimitate nu am cu cine vorbi pe fix il tin doar pentru net din lipsa altor operatori dar cum e pana la urma cu acest pachet?

Nu te obliga sa ramai cu abonamentul ala nelimitat. Dai telefon la 930 si ii spui tipei de acolo ca vrei sa schimbi abonamentul ala impus (confort nelimitat) cu unul mai ieftin (confort standard sau confort 50) si iti va face schimbarea pe loc.

#226
gelu_dh

gelu_dh

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,149
  • Înscris: 26.09.2005

View PostBogdani, on Jul 3 2007, 16:24, said:

Nu te obliga sa ramai cu abonamentul ala nelimitat. Dai telefon la 930 si ii spui tipei de acolo ca vrei sa schimbi abonamentul ala impus (confort nelimitat) cu unul mai ieftin (confort standard sau confort 50) si iti va face schimbarea pe loc.
Am sunat acu la 930 si a spus ca raman tot cu acelasi tip de abonament,in cazul meu standard,numai la solicitarea clientului se trecela confort nelimitat.

#227
dragosbm

dragosbm

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,061
  • Înscris: 14.09.2006

View Postgelu_dh, on Jul 3 2007, 16:37, said:

Am sunat acu la 930 si a spus ca raman tot cu acelasi tip de abonament,in cazul meu standard,numai la solicitarea clientului se trecela confort nelimitat.

Doar cei care aveau unul din pachetele ClickNet Express EXTRA sau cu sute de minute de telefonie incluse sunt trecuți la Confort Nelimitat. Dacă ai de la început abonamente separate de telefonie și de internet atunci nu ai nici o treabă !

#228
ageofdark

ageofdark

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,815
  • Înscris: 18.06.2007
alaltaieri, in severin, langa castelul de apa in zona de case, a oprit o masina rds. facea deja contracte fara sa aibe inca trasa fibra optica pe respectivele strazi. o gramada de lume s-a ingramadit pt a dat cu batul... probabil astazi au facut rand la rtc ca sa rezilieze contractele...
ocupa pozitii in severin rds. e bine ca baga de la inceput fo...

#229
ageofdark

ageofdark

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,815
  • Înscris: 18.06.2007
Am mai spus-o o data... NU VREAU SA CREEZ POLEMICA pe treaba asta. Oricum facturile contureaza realitatea, decisiv.
Nu mi se pare o atitudine inclinata spre dialog faptul ca, daca spui de RTC ceva negativ acel user e destabilizator si nu stiu mai ce... (Parca e politica: vezi "golan", "mai draga", "tigan imputit" etc.)
Daca printre cei care posteaza sunt angajati RDS, RTC, UPC, ETC, pana la un anumit punct atitudinea este motivata. Dar macar sa se mentioneze in topic "sunt angajat..."
In prezent piata de internet se imparte in 2 in Romania:
1. Internet ieftin dar cu "probleme"
2. Internet scump dar de "calitate"

Sunt client RTC (net si voce) si voi fi pana imi voi putea rezilia contractul cu ei. Pana atunci nu sunt prea important pt ei, pt ca au un contract, iar cand imi va expira contractul probabil ca RTC vor cobora stacheta... E important sa iti faci clienti noi DAR sa-i si mentii pe cei vechi... Daca coboara stacheta corespunzator eu (si multi altii in situatia mea) poate voi mai sta... Intre-timp  au venit pe strada mea inca 3 ISP + unul de net mobil....

Edited by ageofdark, 05 July 2007 - 23:23.


#230
ageofdark

ageofdark

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,815
  • Înscris: 18.06.2007
Se va schimba mult situatia cand RDS (sau alt operator) va ajunge la un milion de clienti. Si nu mai este mult timp pana atunci.
Mai am 4 luni de contract, dupa care, daca rtc coboara "pragul" mai raman, daca nu... am plecat. Deja exista multe oferte (inclusiv Orange-ul care da internet pe sim separat, adica si fara ab de voce). Si este acelasi internet... faci aceleasi lucruri pe el... Sa-mi spuna cineva un singur lucru, macar, ce poti sa-l faci pe ClickNet si nu poti sa-l faci pe RDS !!!

Si COSMOTE merge lowprice si merge foarte bine... probabil asa se intampla si cu RDS si UPC.

Edited by ageofdark, 06 July 2007 - 09:59.


#231
singuratec

singuratec

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 44
  • Înscris: 16.02.2007

View Postak725, on Jul 6 2007, 09:20, said:

Tehnologia adsl e scumpa, singura sansa sa scada preturile fiind un numar cit mai mare de utilizatori.

Daca RTc nu oferea adsl-ul fiti siguri ca RDS si UPC ar fi ramas cu tarifele de c.... pe care le-au avut la inceput, sau ati uitat asa repede de ele ?
Tehnologia adsl e cea mai ieftina, iar preturile nu vor scadea, la serviciul de internet, sub 5 euro/luna, decat doar daca rtc-ul isi va scadea si tarifele de acces si folosinta a buclei locale.

#232
PL_500

PL_500

    Member

  • Grup: Validating
  • Posts: 319
  • Înscris: 31.10.2006
Cea mai ieftina oferta la mine in oras PE CABLU acu e 256kbps la 440.000lei, 128kbps la 275.000 lei si 150.000 lei cea de 64kbps!!! Pana sa apara al doilea furnizor pe cablu cea de 128kbs era vreo 750.000 lei!!!! Eu aveam abonament "preferential" ca eram de la inceputurile netului paci' 128kbs la 250.000 lei! La banii astia la un moment dat imi dadeau 28kbps, probabil ca sa scape de abonamentul meu preferential! Si au reusit abia anul asta. Incredibil in anul 2006 in Ro intr-un "muncipiu" astia prezentau clientilor urmatoarea oferta 28/64 si maxim 128kbps si intadevar furnizeaza tv la 90.000lei vreo 50 si ceva canale, iar concurenta la 60.000 lei incredibil!!! Adica 6 RON! mai toti pensionarii s-au mutat cu cablu la astia. si o tin asa de mai mult de un an. Sa nu fiu gresit inteles kbps si nu KB!

Edited by PL_500, 06 July 2007 - 11:30.


#233
ageofdark

ageofdark

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,815
  • Înscris: 18.06.2007
RDS = ~500.000 clienti
UPC = ~ceva mai multi de cat RDS
ClickNet = ~160.000

Sursa : RTC Timis - Serviciul Logistica.

Cat despre MTV on Demand... mai bine Trilulilu.ro

Edited by ageofdark, 06 July 2007 - 13:15.


#234
aum

aum

    In sfarsit, NEFUMATOR!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,209
  • Înscris: 06.12.2006

View Postageofdark, on Jul 6 2007, 00:22, said:

In prezent piata de internet se imparte in 2 in Romania:
1. Internet ieftin dar cu "probleme"
2. Internet scump dar de "calitate"

domnu', domnu', eu sunt in a 3-a categorie: INTERNET IEFTIN, FARA PROBLEME! sa stii ca exista aceasta utopie si in romania - iei net de la erdeesh dar vezi sa fie pe fibra nu pe cablu. :P

Anunturi

Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă

Tehnicile minim invazive impun utilizarea unei tehnologii ultramoderne.

Endoscoapele operatorii de diverse tipuri, microscopul operator dedicat, neuronavigația, neuroelectrofiziologia, tehnicile avansate de anestezie, chirurgia cu pacientul treaz reprezintă armamentarium fără de care neurochirurgia prin "gaura cheii" nu ar fi posibilă. Folosind tehnicile de mai sus, tratăm un spectru larg de patologii cranio-cerebrale.

www.neurohope.ro

1 user(s) are reading this topic

0 members, 1 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate