Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Care mai sunt mediile de admitere...

Laptop cu HDD atasare memorie MMC...

Hartile google nu mai au chenarul...

Tomate in ghiveci la curte?
 Idei cale de actiune recuperare g...

Intoleranța lactoza- vegan v...

Tobe acustice insonorizare in blo...

Cine canta? Fragment din melodie...
 Tablou sigurante Dacia Sandero 2012

Baby Reindeer - 2024

Hotii voteaza hoti?!

Camera video masina
 Zilele emailului din gospodaria n...

Best gaming laptop?

Humane (2024)

Recomandare casti 100-150 lei
 

Romtelecom isi schimba tarifele la telefonie fixa si Internet

- - - - -
  • Please log in to reply
280 replies to this topic

#1
dabb

dabb

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 81
  • Înscris: 10.04.2006

Quote

Romtelecom va avea, din 28 mai, o noua grila de tarife pentru serviciile sale de telefonie fixa, ca parte a primei faze din noua strategie a companiei, prezentata duminica de directorul general al companiei, Yorgos Ioannidis.

Acesta a anuntat un nou abonament ce va fi introdus cu aceeasi data, “Confort Nelimitat”, care permite apeluri gratuite nelimitate indiferent de palierul orar, in reteaua Romtelecom, la pretul de aproximativ 37 RON pe luna fara TVA.
Ioannidis a anuntat, totodata, ca pe viitor strategia de dezvoltare a companiei se va concentra pe oferta de broadband si pe cea de continut.

Compania, a declarat el, cauta in present solutii pentru a-si imbunatati oferta de televiziune prin satelit, Dolce, lucrand totodata si la proiectul de a recurge la tehnologiile IPTV (televiziune prin Internet protocol), incepand din prima jumatate a anului viitor.


In privinta ofertei de Internet broadband, Ioannidis a declarat ca Romtelecom a redus preturile la jumatate. Mai precis, printr-o promotie ClickNet ce va fi lansata in a doua jumatate a lunii iunie, cel mai mic tarif va scadea la jumatate (7,5 euro fara TVA), scadere ce va fi operata pentru toate abonamentele lunare prin tehnologia ADSL.


#2
b_ionut

b_ionut

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 233
  • Înscris: 10.09.2002
Grecu a venit cu ganduri mari......

#3
bulangiul

bulangiul

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,033
  • Înscris: 24.10.2006

View Postb_ionut, on May 28 2007, 08:34, said:

Grecu a venit cu ganduri mari......


un abonament de 37 de euro nu e un gand mare.....e unul gand negandit bine....cine naiba da atat pe un abonament de telefonie fixa???....sa fim seriosi....firmele mai nou au telefonie mobila si nu cred ca intereseaza pe cineva acest tip de abonament...

#4
ioanaa

ioanaa

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 315
  • Înscris: 18.05.2004

View Postbulangiul, on May 28 2007, 08:38, said:

un abonament de 37 de euro nu e un gand mare.....e unul gand negandit bine....cine naiba da atat pe un abonament de telefonie fixa???....sa fim seriosi....firmele mai nou au telefonie mobila si nu cred ca intereseaza pe cineva acest tip de abonament...
37 RON, nu euro.

#5
GDL

GDL

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 58
  • Înscris: 07.02.2007
E vorba de 37 RON nu 37 euro ...  si chiar suna foarte bine

#6
bulangiul

bulangiul

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,033
  • Înscris: 24.10.2006

View Postioanaa, on May 28 2007, 08:48, said:

37 RON, nu euro.


wow....n-am fost atent....scuzele mele....

#7
Courage

Courage

    Founder

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 21,663
  • Înscris: 26.11.2001
Romtelecom isi schimba conducerea si oferta de telefonie si Internet

Quote

Romtelecom a anuntat ieri noua sa conducere precum si noile oferte pentru telefonie si Internet. Compania a mai anuntat investitii de peste 200 de milioane de euro in retehnologizarea retelei IT


Romtelecom a anuntat ieri noua sa echipa de conducere, numind cinci directori noi, dupa ce in martie directorul general adjunct al companiei, Efstratios Angelinos, si doi responsabili ai unitatilor de afaceri retail si wholesale, si-au dat demisia. Astfel, Eftimie Papapostolou, este noul director de servicii pentru afacere. El a mai lucrat la companii precum Vodafone, Cosmote, Deutsche Telecom.

Director pentru tehnologia informatiei a fost numit Fortis Karonis. Pentru segmentul comercial, operatorul a facaut doua numiri. Astfel Joerg Zeddis este director executiv comercial, iar George Makovschi a fost pus director executiv comercial, insa pe segmentul de business. La resurse umane a fost numita Anca Georgescu Aladgem.

Compania a anuntat si adoptarea unei strategii intitulata “Clientul pe locul 1”, in acest sens fiind lansate noi oferte atat pentru telefonie, cat si pentru internet. Prima modificare presupune reducerea abonamentului social de la 4,9 la 3,9 euro pe luna. Abonamentul social este acum disponibil pentru toti pensionarii care au un venit de sub 180 de lei pe luna.



De asemenea, Romtelecom a anuntat lansarea noului abonament Confort Nelimitat, care costa 37 lei (11,2 euro) pe luna, fara TVA, si care permite clientilor convorbiri gratuite nelimitate in retea indiferent de palierul orar. „Suntem acum capabili, din punct de vedere social, sa le oferim clientilor nostri mai multa valoare pentru banii pe care ii aloca utilizarii serviciilor noastre. Clientii se asteapta sa ne pese de ei si nu vom spune ca vom face asta, ci o vom dovedi cu fapte concrete. Aceasta este misiunea proiectului Clientul pe locul intai”, a declarat citat de NewsIn, directorul general al companiei, Yorgos Ioannidis.

Clientii care vor trece la noul abonament Confort Nelimitat vor primi, de asemenea, o reducere de 33% pentru apelurile catre numerele de telefonie mobila din Romania, tariful ajungand astfel la 9 eurocenti pe minut, fara TVA. Pentru toate celelate abonamente, Romtelecom a anuntat beneficii precum: convorbiri gratuite nelimitate in reteaua Romtelecom in afara orelor de varf, pentru abonamentele Confort 50 si Confort 200 si tarife reduse la apelurile efectuate in retea la abonamentul Confort Standard.

Romtelecom mai anunta reducerea apelurilor pentru convorbirile internationale, la 9,99 eurocenti pe minut, catre retelele de telefonie fixa din toate tarile membre ale Uniunii Europene, Norvegia, Elvetia, Israel si Islanda, precum si catre retelele fixe si mobile din SUA si Canada.

De asemenea, serviciul de internet de banda larga va costa cu 50% mai putin, icepand de la jumatatea lunii iunie. Serviciul bazat pe tehnologia ADSL se va ieftini la 7,5 euro fara TVA, iar pentru abonamentele lunare la internet prin ADSL tariful actual se va reduce la jumatate.

200 de milioane de euro pentru investitii

Bugetul total alocat de Romtelecom pentru investitii in 2007 va fi de peste 200 de milioane de euro, la un nivel apropiat celui de anul trecut. Compania isi va dota reteaua cu 14 din cele mai rapide routere de mare capacitate din lume, Cisco CRS, din care exista doar trei in Europa de Est, ceea ce reprezinta un pas important pentru infrastructura de IT din tara noastra, a declarat, duminica, directorul general Yorgos Ioannidis.Acesta a precizat ca in grecia si Turcia nu exista niciun astfel de echipament.

Sursa: Wall-street.ro

#8
AirBoy

AirBoy

    Snow! Ski! Be freeeee...

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,103
  • Înscris: 05.05.2003
Interesant insa ca nu se specifica nimic despre BIZPACK, abonamentul pentru persoane juridice.

#9
dreaQ

dreaQ

    I'm too old for this shit

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,382
  • Înscris: 02.06.2005
Mda, interesant insa destul de tarzie aceasta oferta. Probabil ca nu sunt singurul client care a plecat de la romtelecom. In ultimii ani imi petrec destul de putin timp acasa iar de vorbit la telefon de acasa si mai putin. MOBILITATE asta e trendul zilelor noastre. E laudabila ofertas RTLC dar ma repet cam tarzie. Nu stiu cati abonati noi isi va crea fara sa ii socotim pe cei care vor migra spre abonamentele astea cu convorbiri moca.

#10
partyman

partyman

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,026
  • Înscris: 17.10.2004
clientul pe primul loc, my ass, cum spunea si cineva mai sus persoanele juridice nu au nimic de castigat, ca sa nu mai vorbesc de suport, pentru mine sunt jalnici indiferent cat i-ati sustine voi.

#11
dreaQ

dreaQ

    I'm too old for this shit

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,382
  • Înscris: 02.06.2005
Eu nu ii sustin incerc sa fiu obiectiv atata tot. Drept exemplu de pe la inceputul anului le-am spus adio (sau la revedere). Spun ca au venit tarziu cu oferta asta findca au pierdut in jur de 500.000 de clienti "particulari" iar profitul a scazut. Din acei 500.000 erau si potentiali clienti la abonamentele de date. Oricum e un proverv "Fereste-te de greci (ca de dracu) si atunci cand iti fac daruri"  :)

#12
aeon

aeon

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 13,487
  • Înscris: 05.08.2002
grecul cel lacom s-a trezit tarziu ca mai exista si concurenta
chestii din acestea trebuia sa le scoata in urma cu 5-6 ani, acum ar fi avut gramada de clienti la locul lor, banii curgeau...
greu de crezut ca mai convige pe cineva acum sa revina

#13
enderlabs

enderlabs

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 728
  • Înscris: 09.08.2005

View PostdreaQ, on May 28 2007, 10:41, said:

Eu nu ii sustin incerc sa fiu obiectiv atata tot. Drept exemplu de pe la inceputul anului le-am spus adio (sau la revedere). Spun ca au venit tarziu cu oferta asta findca au pierdut in jur de 500.000 de clienti "particulari" iar profitul a scazut. Din acei 500.000 erau si potentiali clienti la abonamentele de date. Oricum e un proverv "Fereste-te de greci (ca de dracu) si atunci cand iti fac daruri"  :)

Macar pentru astia care am ramas este un lucru super. Acum daca tu ai renuntat....

#14
vlad2006

vlad2006

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,804
  • Înscris: 05.02.2006
campania "clientul pe locul 1" de la rtc e hilara. pai clientul e pe locul 1 doar intr-o campanie ? pai asta e politica oricarei firme pe toata durata existentei ei nu doar cateva luni.
ce abonament se ieftineste cu 50 % ?? toate ??? pai erau zvonuri de iptv din toamna, acum a ajuns anul viitor ??

dar cu viteza ceva miscari ??

o sa ajunga vreodata rtc sa ofere convorbiri GRATUITE NELIMITATE INDIFERENT DE ORA local intr-un pachet cu internet sa zicem pe la vreo 30 euro/luna toate costurile incluse ??

si eu care asteptam oferta asta ca pe o mana cereasca sa sar in bratele rtc  :death:

#15
gigi.duru

gigi.duru

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 281
  • Înscris: 15.05.2007
Asta e doar inceputul surprizelor  RTC . Abia astept vitezele ADSL 2  ... sa spun bye , bye panaramei de cartier RDS ...


P.S.  RTC -ul putea sa dea nelimitat la 1 euro ... ca tot s-ar fi gasit unii sa sara cu gura sa critice ...

Asta e treaba , printre tarani inca e la moda sa injuri RTC -ul cu orice pret ...

Edited by gigi.duru, 28 May 2007 - 13:09.


#16
nucutza

nucutza

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 458
  • Înscris: 14.12.2001

View Postvlad2006, on May 28 2007, 13:40, said:

campania "clientul pe locul 1" de la rtc e hilara. pai clientul e pe locul 1 doar intr-o campanie ? pai asta e politica oricarei firme pe toata durata existentei ei nu doar cateva luni.
ce abonament se ieftineste cu 50 % ?? toate ??? pai erau zvonuri de iptv din toamna, acum a ajuns anul viitor ??

dar cu viteza ceva miscari ??

o sa ajunga vreodata rtc sa ofere convorbiri GRATUITE NELIMITATE INDIFERENT DE ORA local intr-un pachet cu internet sa zicem pe la vreo 30 euro/luna toate costurile incluse ??

si eu care asteptam oferta asta ca pe o mana cereasca sa sar in bratele rtc  :death:

Confort nelimitat = 11.2 euro
ClickNet 1,5 Mbps = 12.5 euro

total : 11.2+12.5=23.7 euro (fara TVA), 28.2 euro cu TVA inclus !

Asa ca poti sa sari in brate la RTC (S-ar putea ca oferta combinata sa fie si mai buna - deocamdata nu e publicata nicaieri)

vezi : http://www.romteleco...ntru_prima.html

Edited by nucutza, 28 May 2007 - 12:54.


#17
24/7

24/7

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 42
  • Înscris: 29.09.2006

View PostdreaQ, on May 28 2007, 10:12, said:

Mda, interesant insa destul de tarzie aceasta oferta. Probabil ca nu sunt singurul client care a plecat de la romtelecom. In ultimii ani imi petrec destul de putin timp acasa iar de vorbit la telefon de acasa si mai putin. MOBILITATE asta e trendul zilelor noastre. E laudabila ofertas RTLC dar ma repet cam tarzie. Nu stiu cati abonati noi isi va crea fara sa ii socotim pe cei care vor migra spre abonamentele astea cu convorbiri moca.

pai din cate am inteles, RTC-ul vrea sa aduca si quad-play si sa introduca oferte si pentru telefonie mobila, in parteneriat cu Cosmote-ul. Minute kklau in RTC si Cosmote.

#18
val18

val18

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 366
  • Înscris: 09.04.2007

View Post24/7, on May 28 2007, 14:01, said:

pai din cate am inteles, RTC-ul vrea sa aduca si quad-play si sa introduca oferte si pentru telefonie mobila, in parteneriat cu Cosmote-ul. Minute kklau in RTC si Cosmote.

Asta e una din urmatoarele surprize (oare Vodafone care si-a facut retea de telefonie fixa VoIP nu tinteste acelasi lucru)
De aici o sa castigam cu totii, nu are loc sa-i blamam pe unii sau pe altii ca fiecare are avantaje si dezavantaje
BTW Romtelecom va face surprize placute abonatilor TRIMESTRIAL
Ce nu am inteles eu este tariful de dial up, e si el moca? ca daca este cred ca va interveni problema congestiei cu toate ca suntem in era brodband-ului

Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate