Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Contestare amenda politia locala

PC se restarteaza cu erori ecran ...

Mercedes atego 815 oprire motor

Ce contine Creion rani dupa ras?
 Filtru sedimente inainte de pompa?

Paște fericit!

electrician constructor video curs

Cum pot bloca transferul de date ...
 Ce reprezinta in chimie abrevieri...

Google pay ma taxeaza in timp ce ...

Kia Picanto 2022 - Problema motor?

Durere umar AC Joint
 Care este cea mai sanatoasa paine?

Zgomot ritmic ce urmeaza rotirea ...

Merita Lumix FZ82 in 2024?

Nu pot activa Memory Integrity
 

Sistem Office...

- - - - -
  • Please log in to reply
11 replies to this topic

#1
AsterX

AsterX

    Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 888
  • Înscris: 03.01.2007
m-ar interesa parerea voastra in legatura cu urmatorul sistem : http://www.pcgarage....wishlist/13928/
sistemul va fi folosit pentru operatiuni simple,de office, care nu necesita multe resurse, dar cel mai mult pentru internet...

placa video nu-si are rostul iar la ram nu stiu daca o sa las 1gb sau sa pun decat 512... nu prea stiu ce monitor sa-i pun(as vrea unul cat mai ieftin si bun)
astept parerile voastre... :peacefingers:

Edited by AsterX, 26 May 2007 - 00:38.


#2
BadBoyBlue

BadBoyBlue

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,302
  • Înscris: 26.06.2006
Limita ar fi în jurul a 750 RONi? :)

#3
AsterX

AsterX

    Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 888
  • Înscris: 03.01.2007

 BadBoyBlue, on May 26 2007, 01:36, said:

Limita ar fi în jurul a 750 RONi? :)

de fapt eu il vreau cat mai ieftin posibil dar sa nu faca figuri daca sunt cateva programe deschise in explorer...
mie asa mi-a iesit , pe la 750RON

Edited by AsterX, 26 May 2007 - 00:41.


#4
BadBoyBlue

BadBoyBlue

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,302
  • Înscris: 26.06.2006
Lasă 1 GB. Eventual o singură plăcuță.
Poate o unitate combo ar fi mai bine venită. Dacă umbli pe net, poate mai faci rost de câte ceva și probabil n-ar strica să faci măcar CD-uri... :P
Dacă nu ții la componente, merge și sursa aia. :naughty:

Spor! :peacefingers:

LE: Nu merge un X2 3600+? ..sau visez? :P

Edited by BadBoyBlue, 26 May 2007 - 00:44.


#5
AsterX

AsterX

    Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 888
  • Înscris: 03.01.2007

 BadBoyBlue, on May 26 2007, 01:42, said:

Lasă 1 GB. Eventual o singură plăcuță.
Poate o unitate combo ar fi mai bine venită. Dacă umbli pe net, poate mai faci rost de câte ceva și probabil n-ar strica să faci măcar CD-uri... :P
Dacă nu ții la componente, merge și sursa aia. :naughty:

Spor! :peacefingers:

LE: Nu merge un X2 3600+ ..sau visez? :P

in leg. cu cd-urile... e suficient dvd-rom-ul ala (calculatorul e pentru firma, deci n-o sa le pun angajatii sa scrie cd-uri) - poate o sa mai aduc vreun prog. pe cd si atunci o sa-l folosesc, in rest o sa zaca drept suport pentru cafea.
X2 nici nu ma gandesc, cred ca e suficient procu' ala pentru cateva prog. care o sa fie deschise (sa zicem , prog. de baza care nu mananca multe resurse, net-ul si un winamp/mess mai mult n-au ce sa faca pe el)

Edited by AsterX, 26 May 2007 - 00:49.


#6
BadBoyBlue

BadBoyBlue

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,302
  • Înscris: 26.06.2006
OK, baftă! :coolspeak:

#7
AsterX

AsterX

    Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 888
  • Înscris: 03.01.2007

 BadBoyBlue, on May 26 2007, 01:49, said:

OK, baftă! :coolspeak:

multam!

#8
AsterX

AsterX

    Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 888
  • Înscris: 03.01.2007
la monitor m-am hotarat la un Benq FP73G http://www.shopit.ro...lcd/benq/fp73g/ , ce parere aveti?

#9
the_angel

the_angel

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 881
  • Înscris: 05.02.2007

 AsterX, on May 26 2007, 01:58, said:

la monitor m-am hotarat la un Benq FP73G http://www.shopit.ro...lcd/benq/fp73g/ , ce parere aveti?
daca ti mortis ca sistemul sa fie cat mai ieftin lcd-ul ala ce cauta acolo? uite un crt decent zic eu http://www.pcgarage....n/7002d-17inch/ :coolspeak:

Edited by the_angel, 26 May 2007 - 01:16.


#10
AsterX

AsterX

    Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 888
  • Înscris: 03.01.2007

 the_angel, on May 26 2007, 02:15, said:

daca ti mortis ca sistemul sa fie cat mai ieftin lcd-ul ala ce cauta acolo? uite un crt decent zic eu http://www.pcgarage....n/7002d-17inch/ :coolspeak:

in legatura cu monitorul sunt in dubiu, daca va fi la vedere(/a clientilor) o sa iau totusi un LCD cu toate ca e aproape cat tot sistemul,
daca nu,  o sa merg sigur pe CRT...

ps: pentru CRT ma gandeam la asta : http://www.shopit.ro...lack-ampsilver/

Edited by AsterX, 26 May 2007 - 01:22.


#11
helici_florin

helici_florin

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 350
  • Înscris: 12.10.2006
eu zic totusi sa mergi pe 1 gb RAM. O sa se vada diferenta mare, si pt 500 mii cat e modulul sigur se merita.

La lcd recomand benq (preturi bunicele), dar daca vrei putin mai ieftin poti incerca si yakumo (cu niste speakere mici dar utile pt ca te scutesc de tinut niste boxe pe birou) sau horizon.

In rest configuratia e f buna pt office (si nu numai)

PS(offtopic): recent am facut un calc pt prietena mea cam la fe, numai ca mb asrock sk 939, video 6100 onboard (merge bine cs 1.6), CPU venice 3200+,  hdd 80, 1 gb ram, dvdrw. Si se misca mai bine decat avionu meu de p4 630 (tot cu 1 giga ram)

#12
AsterX

AsterX

    Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 888
  • Înscris: 03.01.2007

 helici_florin, on May 27 2007, 02:22, said:

eu zic totusi sa mergi pe 1 gb RAM. O sa se vada diferenta mare, si pt 500 mii cat e modulul sigur se merita.

La lcd recomand benq (preturi bunicele), dar daca vrei putin mai ieftin poti incerca si yakumo (cu niste speakere mici dar utile pt ca te scutesc de tinut niste boxe pe birou) sau horizon.

In rest configuratia e f buna pt office (si nu numai)

PS(offtopic): recent am facut un calc pt prietena mea cam la fe, numai ca mb asrock sk 939, video 6100 onboard (merge bine cs 1.6), CPU venice 3200+,  hdd 80, 1 gb ram, dvdrw. Si se misca mai bine decat avionu meu de p4 630 (tot cu 1 giga ram)

am lasat 1gb ram (2x512)... --> http://www.pcgarage....wishlist/13930/  (sistemul complet)

Edited by AsterX, 27 May 2007 - 09:18.


Anunturi

Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă

Tehnicile minim invazive impun utilizarea unei tehnologii ultramoderne.

Endoscoapele operatorii de diverse tipuri, microscopul operator dedicat, neuronavigația, neuroelectrofiziologia, tehnicile avansate de anestezie, chirurgia cu pacientul treaz reprezintă armamentarium fără de care neurochirurgia prin "gaura cheii" nu ar fi posibilă. Folosind tehnicile de mai sus, tratăm un spectru larg de patologii cranio-cerebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate