Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Filtru sedimente inainte de pompa?

Paște fericit!

electrician constructor video curs

Cum pot bloca transferul de date ...
 Ce reprezinta in chimie abrevieri...

Google pay ma taxeaza in timp ce ...

Kia Picanto 2022 - Problema motor?

Durere umar AC Joint
 Care este cea mai sanatoasa paine?

Zgomot ritmic ce urmeaza rotirea ...

Merita Lumix FZ82 in 2024?

Nu pot activa Memory Integrity
 Supratensiuni accidentale

Cuțit/ briceag drumetie

Cum am acces la o parte dintr-un ...

Mother's Day
 

Probleme cu stocarea parolei de pe K.ro..

- - - - -
  • Please log in to reply
4 replies to this topic

#1
Tyby

Tyby

    blue balls

  • Grup: Super Moderators
  • Posts: 15,396
  • Înscris: 29.11.2001
Am shi io o problema ...

Am un client (fidel) la sala care nu a dezactivat  "retzine parola " la logarea pe k.ro mail .... Dupa ceva timp a vazut ca daca da click la username apare shi username-ul lui, iar daca il selecteaza - vine shi parolitza ....

Pana aici toate bune... Sau sa spunem ... Partea proasta e ca, dupa 2 zile de munca shi shters tot ce erea cookie, pwl, acl, index.dat, desktop.ini, temporary Internet Files, History shi ce mai era pe acolo de stocat parole, parola aia TOT mai apare ...

Mentzionez ca retzeaua e cu domeniu, cu logare pe Win2k Server Active Directory Domain, cu stocare profile pe server! Nici o grija, am shters tot ce se putea shi din accounts de pe server ... Ideea e alta, ca doar pe calculatorul ala face figura, deshi toate ishi incarca acelashi profile pentru userul respectiv (internet) .. de-aia, io cred ca e ceva care se stocheaza local ...

Acuma intrebarea: AVETZI VREUNUL VREO IDEE UNDE ISHI SALVEAZA k.ro USERII (RESPECTIV PAROLELE) ? cA PE MINE M-A RUPT FAZA ...


Multzam de ajutor!

Baftau!

#2
BIGphAntom

BIGphAntom

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,206
  • Înscris: 30.11.2001
In primul rand am sa-ti raspund la intrebare: NU STIU UNDE SUNT stocate!

Am shi eu cont la ei la K.ro, dar eu nu am patit asa ceva, deocamdata!

ITI sugerez sa contactezi administratorul de la k,  ii explici problema, si poate ( dar nu cred ) are sa-ti spuna!

BAFTA!

PS>>>> sa-mi zici shi mie ce ai mai facut , k? ca sunt interesat, ca poate patesc shi eu, si sa stiu cum sa ma feresc!

:drac: :drac:

#3
Mr_Woppit

Mr_Woppit

    the last of them..

  • Grup: Super Moderators
  • Posts: 17,834
  • Înscris: 26.11.2001
Man, faza asta cu user/parola am mai citit-o pe undeva. De vina este IE-ul si n-are nici o legatura cu profile, Active Directory si alea ce le-ai mai enumerat tu. Asta este functia AutoComplete care retine parole/useri (forms in general) si le scrie local in registrii. Da sa dea dreq de mai stiu unde. Oricum ca sa scapi de functie (ca IE-ul nu o dezactiveaza desi zice ca da) da o cautare in registrii pe AutoComplete si schimba-i valoarea in NO

EndLess Point

#4
Courage

Courage

    Founder

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 21,673
  • Înscris: 26.11.2001
Poti face ce a zis EndLess_Point sau poti modifica parola respectiva.
Cand completeaza automat, tu scrie alta parola si te va intreba daca vrei sa o retina... Alege OK; macar asa nu va avea nimeni acces la cont ! :D

#5
Tyby

Tyby

    blue balls

  • Grup: Super Moderators
  • Posts: 15,396
  • Înscris: 29.11.2001
Sa vad ce imi spun shi baietzii de akolo!

Multzam de bunavointza! Promit sa anuntz cum aflu ceva!

Baftau!:OK:

Anunturi

Neurochirurgie minim invazivă Neurochirurgie minim invazivă

"Primum non nocere" este ideea ce a deschis drumul medicinei spre minim invaziv.

Avansul tehnologic extraordinar din ultimele decenii a permis dezvoltarea tuturor domeniilor medicinei. Microscopul operator, neuronavigația, tehnicile anestezice avansate permit intervenții chirurgicale tot mai precise, tot mai sigure. Neurochirurgia minim invazivă, sau prin "gaura cheii", oferă pacienților posibilitatea de a se opera cu riscuri minime, fie ele neurologice, infecțioase, medicale sau estetice.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate