Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Filtru sedimente inainte de pompa?

Paște fericit!

electrician constructor video curs

Cum pot bloca transferul de date ...
 Ce reprezinta in chimie abrevieri...

Google pay ma taxeaza in timp ce ...

Kia Picanto 2022 - Problema motor?

Durere umar AC Joint
 Care este cea mai sanatoasa paine?

Zgomot ritmic ce urmeaza rotirea ...

Merita Lumix FZ82 in 2024?

Nu pot activa Memory Integrity
 Supratensiuni accidentale

Cuțit/ briceag drumetie

Cum am acces la o parte dintr-un ...

Mother's Day
 

Sunet ciudat in Boxe.

- - - - -
  • Please log in to reply
6 replies to this topic

#1
silver.alecs

silver.alecs

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 25
  • Înscris: 23.02.2007
Salut , am un sistem audio 5.1 Logitech. L-am cumparat aucm jumatate de an. Cand l-am testat in magazin era ok , insa cand am ajuns acasa , dupa ceva timp se aude un parait continuu in fundalul boxelor. De indata ce lovesc un pic unitatea centrala sunetul dispare pentru ceva timp. Insa poate aparea in orice moment si procesul se repete. Aveti o idee ce s-ar putea intampla ? Mufele sunt bine bagate.

Multumesc anticipat

#2
neagoe_iuli

neagoe_iuli

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 299
  • Înscris: 23.09.2006
am vazut eu la un var o faza cu boxele..
el sta aproape de blocul de unde se emite un post de radio
cand da boxele la minim, surpriza!, in ele se aude acel radio :D
vezi daca stai pe langa un post de  radio ceva :)

#3
Manny AC

Manny AC

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,249
  • Înscris: 01.05.2006
Zi exact modelul boxelor. Am mai vazut pe aici probleme la logitech de la curent.

#4
Lup

Lup

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 923
  • Înscris: 11.05.2004
incearca sa imbraci firele in staniol ... poate scapi de belele !

#5
soul_forever

soul_forever

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 46
  • Înscris: 24.10.2006
In mod normal aceasta problema apare cand cablurile nu sunt ecranate magnetic...deobicei cablurile interne a sistemelor de calculator nu sunt ecranate....probabil ca tu iti tii subwooferul langa un calorifer....si eu imi tineam statia pe birou, iar in spate caloriferul si se auzeau interferente...asta pana cand am deschis statia si am inlocuit cablurile cu cabluri ecranate (statia era mai veche)....daca ai sub-ul langa vreun calorifer, atunci incearca sa-l indepartezi cat mai mult de el

#6
costy_ytsoc

costy_ytsoc

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,394
  • Înscris: 02.07.2005
omul a zis ca loveste un pic,nu muta unitatea;cred ca e un cablu ceva ce nu face contact bine.
incearca sa misti din cabluri sa vezi daca se intampla ceva

#7
soul_forever

soul_forever

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 46
  • Înscris: 24.10.2006
nu cred ca ar fi o problema la vreun contact sau ceva...ecranarea cablurilor ar fi singura problema...sau caloriferul :D  :P ...daca ar fi fost vreun contact imperfect atunci s-ar auzii intrerupt...dar lui ii se aude..deci nah... B)

Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate