Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Un sunet pronuntat la BMW e90 318i

Caut sugestii pentru achizitionar...

Acest LNB......

Salarii compensatorii?
 Recomandare service in Slatina pe...

De unde cumparati piese de schimb...

Iesirea din coproprietate

Mouse wireless ergonomic cu bater...
 Cum se calculeaza dobanda lunara ...

La mulți ani @driftking91!

Unde e recomandat sa ma cazez in ...

Descarcator de supratensiune tip 2
 ping digi?

Reparare "șanțuri&#...

De ce i se zice Mariei "Stapa...

Colet valoare Londra București
 

stie cineva unde pot schimba o suma mare de euro in usd?

- - - - -
  • Please log in to reply
4 replies to this topic

#1
seby100

seby100

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 7
  • Înscris: 21.02.2007
Se poate la bursa? forex? orice sfat e mai mult decat binevenit.
va multumesc

#2
geitza

geitza

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 47
  • Înscris: 03.05.2007
salut,
daca e o suma mare, poti deschide un cont la o banca si poti obtine un curs negociat.
e adevarat ca mai pierzi ceva la retragerea numerarului la casierie, dar ai multe oferte pe piata, te poti orienta.
sau poti atasa un card noului cont si poti folosi asa banii.

#3
mdc

mdc

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 615
  • Înscris: 05.08.2005

 seby100, on May 3 2007, 13:48, said:

Se poate la bursa? forex? orice sfat e mai mult decat binevenit.
va multumesc


Proasta idee. Dolarul e in picaj.
Cred ca cea mai buna varianta sunt tot casele de schimb. Bancile te jefuiesc

#4
enoxcj

enoxcj

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,348
  • Înscris: 06.02.2006

 mdc, on May 3 2007, 21:24, said:

Proasta idee. Dolarul e in picaj.
Cred ca cea mai buna varianta sunt tot casele de schimb. Bancile te jefuiesc


nu bancile te jefuiesc...bisnitarii te jefuiesc...

#5
vladi318

vladi318

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 82
  • Înscris: 11.11.2006
Am avut si eu nevoie sa fac asa ceva (sa schimb lei in euro - aveam nevoie sa cumpar vreo cateva zeci de mii de euro) si m-am dus la o casa de schimb (d-aia la care poti crede ca ori te jefuiesc jmenarii ori iti dau bani falsi ori te pacalesc ei pana la urma in vreun alt mod) si i-am zis ca am de schimbat o suma mare, i-am zis cat e, ne-am inteles la un anume schimb (prin negociere) dar i-am zis ca n-am incredere in el si ca daca vrea sa facem schimbul sa ia euroii la el si vina cu mine la o banca. Zis si facut, ne-am dus la un BCR unde vorbisem eu cu un functionar de acolo caruia ii dadusem ceva :) si am verificat banii acolo daca sunt falsi sau nu si am facut tranzactia.

Eu zic ca asa e cel mai bine, pentru ca in jmenarii de la casele de schimb nu poti avea incredere, iar bancile niciodata nu iti vor putea oferi cursul de la casele de schimb. Atentie, cu omul de la banca trebuie sa te intelegi tu in particular (adica sa-i dai tu ceva) ca daca te duci la oficial sa verifici banii jmenarului te costa scump, bancile au o taxa destul de mare pentru verificari in functie de numarul de bancnote.

Edited by vladi318, 04 May 2007 - 13:25.


Anunturi

Second Opinion Second Opinion

Folosind serviciul second opinion ne puteți trimite RMN-uri, CT -uri, angiografii, fișiere .pdf, documente medicale.

Astfel vă vom putea da o opinie neurochirurgicală, fără ca aceasta să poată înlocui un consult de specialitate. Răspunsurile vor fi date prin e-mail în cel mai scurt timp posibil (de obicei în mai putin de 24 de ore, dar nu mai mult de 48 de ore). Second opinion – Neurohope este un serviciu gratuit.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate