Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Cum se calculeaza dobanda lunara ...

La mulți ani @driftking91!

Unde e recomandat sa ma cazez in ...

Descarcator de supratensiune tip 2
 ping digi?

Reparare "șanțuri&#...

De ce i se zice Mariei "Stapa...

Colet valoare Londra București
 BMW seria 3 rulat vs SsangYong Ko...

Share abonament Netflix

Cum pot sa fac rost de un negativ...

Lant Bicicleta
 Un designer artist: Raymond Loewy

ATS din contactor modular

Parere apartament ~150k

Limitare la 100mb/s
 

Skoda Octavia tour

- - - - -
  • This topic is locked This topic is locked
14 replies to this topic

#1
sysneto

sysneto

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 131
  • Înscris: 30.03.2007
Buna,
Azi am vazut oferta Skoda:
"Skoda Octavia Tour - o reducere de 2.038 Euro (101 CP) - O masina fiabila, la un pret pe care ti-l poti permite! [...] "

Ce m-ar interesa aici e -Octavia Tour 1,9 TDI 101CP- preti DDP e 14.500 de euro.

Nu stiu ce a fost mai inainte, si pt. asta vrea pareri despre promotia asta sau daca puteti oferi alte varianta.

SYS

#2
rempha

rempha

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 184
  • Înscris: 06.02.2007

 sysneto, on Apr 25 2007, 10:54, said:

Buna,
Azi am vazut oferta Skoda:
"Skoda Octavia Tour - o reducere de 2.038 Euro (101 CP) - O masina fiabila, la un pret pe care ti-l poti permite! [...] "

Ce m-ar interesa aici e -Octavia Tour 1,9 TDI 101CP- preti DDP e 14.500 de euro.

Nu stiu ce a fost mai inainte, si pt. asta vrea pareri despre promotia asta sau daca puteti oferi alte varianta.

SYS
Salutare, reducerea de 2038Euro se aplica la pretul DDP 14500 sau acesta este chiar pretul dupa reducere?
Unde ai vazut tu oferta asta?
Mersi.

#3
STELEA

STELEA

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 68
  • Înscris: 07.12.2005
buna ziua tuturor  :D, tare sunt interesat sa vad unde e acea oferta... sincer .. daca la octavia tour e asa ceva inseamna ca e bine de tot ... daca ai revenii cu o completare la ce ai zis mai devreme ar fi pe placul tuturor ....

#4
sysneto

sysneto

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 131
  • Înscris: 30.03.2007

 STELEA, on May 3 2007, 12:02, said:

buna ziua tuturor  :D, tare sunt interesat sa vad unde e acea oferta... sincer .. daca la octavia tour e asa ceva inseamna ca e bine de tot ... daca ai revenii cu o completare la ce ai zis mai devreme ar fi pe placul tuturor ....

Google: oferte auto octavia tour
http://www.auto-business.ro/oferte.asp  -
http://oferte.profit...CP/?id_comp=593

Vezi ca Pretul e:  14184 EUR  cred ca cu reducere, in fina in afara de asta mai poti cere un discount.

Ce am observat ca e bine dotat la pretul respectiv:" ABS, aer conditionat, inchidere centralizata, oglinzi electrice, computer de bord si un radio cd player cu MP3 gratuit fac parte din dotarile pe care le gasesti in echiparea standard a celui mai bine vandut diesel in Romania, Skoda Octavia Tour 1,9 TDI 90 CP, la un pret de doar 14.184 Euro cu toate taxele incluse."

SYS

#5
Clovis

Clovis

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,215
  • Înscris: 24.04.2007

 sysneto, on May 3 2007, 14:37, said:

Google: oferte auto octavia tour
http://www.auto-business.ro/oferte.asp  -
http://oferte.profit...CP/?id_comp=593

Vezi ca Pretul e:  14184 EUR  cred ca cu reducere, in fina in afara de asta mai poti cere un discount.

Ce am observat ca e bine dotat la pretul respectiv:" ABS, aer conditionat, inchidere centralizata, oglinzi electrice, computer de bord si un radio cd player cu MP3 gratuit fac parte din dotarile pe care le gasesti in echiparea standard a celui mai bine vandut diesel in Romania, Skoda Octavia Tour 1,9 TDI 90 CP, la un pret de doar 14.184 Euro cu toate taxele incluse."

SYS

Unde este oferta asta? Pe site-ul Skoda la cea mai ieftina octavia nu am gasit in dotarile standard aer conditionat (sau poate nu m-am uitat eu cu atentie). Oricum mi se pare scumpa si nu cred ca merita. Ce naiba cu minimul de dotari ajung la 15000 e fara tva mai bine cumpar Renault Megane sedan ca are mai multe obtiuni.

#6
romaximusro

romaximusro

    ↑↑ Fiabilitate by Fauve :D ↑↑

  • Grup: Banned
  • Posts: 40,874
  • Înscris: 16.05.2005
de aceeasi parere cu clovis sunt si eu, Renault Megane sedan pare o oferta mai buna.

#7
Alex_82

Alex_82

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,372
  • Înscris: 18.02.2007

 romaximusro, on May 6 2007, 11:27, said:

de aceeasi parere cu clovis sunt si eu, Renault Megane sedan pare o oferta mai buna.

:nonobad:

#8
danutzedy

danutzedy

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1
  • Înscris: 13.06.2008
imi achizitionez peste doua luni o ,octavia tour 1,6 mpi dar referitor la oferte, nu sunt la ea doar prin programul '' rabla''. si deja sau epuizat  repartitiile.

poate cineva sa-mi dea informatii mai multe despre ea?

eu cred ca este o msina buna, va ascult pareriile.

#9
Rapier

Rapier

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,864
  • Înscris: 07.10.2006
Octavia Tour 1.9TDI cu ceva optionale (climatronic, geamuri electrice, inchidere centralizata, alarma si maxidot si mp3 player) este undeva la 15400 euro cu toate taxele!

#10
ionut_ionut

ionut_ionut

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,786
  • Înscris: 01.12.2007
ocatvia 1 la 15400e,pai e 16800e ddp octavia 2 1.9tdi 105cp

#11
bossake

bossake

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 10,708
  • Înscris: 22.11.2007
Da, dar la 15400 e cu xenon,climatronic, jante etc, in schimb ce octavia2 la 16800 nu ai atatea optiuni. Insa si asa, mi se pare ff mult 15400 pt o skoda tour.Sunt si alte optiuni in banii astia.

#12
adrianc

adrianc

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 595
  • Înscris: 23.08.2005

 bossake, on Jun 14 2008, 13:44, said:

Da, dar la 15400 e cu xenon,climatronic, jante etc, in schimb ce octavia2 la 16800 nu ai atatea optiuni. Insa si asa, mi se pare ff mult 15400 pt o skoda tour.Sunt si alte optiuni in banii astia.


cred ca te referi la pretul fata tva.

#13
danubianm

danubianm

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1
  • Înscris: 18.06.2009

 sysneto, on 25th April 2007, 10:54, said:

Buna,
Azi am vazut oferta Skoda:
"Skoda Octavia Tour - o reducere de 2.038 Euro (101 CP) - O masina fiabila, la un pret pe care ti-l poti permite! [...] "

Ce m-ar interesa aici e -Octavia Tour 1,9 TDI 101CP- preti DDP e 14.500 de euro.

Nu stiu ce a fost mai inainte, si pt. asta vrea pareri despre promotia asta sau daca puteti oferi alte varianta.

SYS

Nu e cine stie ce reducere. Iar dotarile despre care se vorbeste in celelalte postari sunt dotarile standard. Eu am cumparat exact aceasta masina cu mai putin de un an in urma, adica octavia tour 1,9 TDI, 101 CP. Pretul standard era 14292 Eur. Dotarile incluse in acest pret: AC, geamuri electrice fata, oglinzi electrice si incalzite, 2 airbaguri, computer de bord, MP3Player, ABS, ASR, volan reglabil pe inaltime si profunzime, scaune fata reglabile in inaltime si lombar... In plus, masina a avut si pachetul de drumuri grele, cotiera si alarma cu inchidere la telecomanda, ceea ce a ridicat pretul la 15.300.
Masina este super. Fiabila, tinuta de drum, demaraj, siguranta, eleganta,... Sunt super multumit!

Oricum , am luat-o in leasing si acum imi este cam greu sa mai platesc, asa ca, cu regret, am decis sa cedez leasingul. Daca este cineva interesat, sa ma contacteze pe e-mail: [email protected].

 romaximusro, on 6th May 2007, 11:27, said:

de aceeasi parere cu clovis sunt si eu, Renault Megane sedan pare o oferta mai buna.


CINE A CONDUS SKODA, NU MAI SPUNE CA RENAULT E MAI BUN. NICI NU SE COMPARA! SKODA ESTE NET SUPERIOARA. Kiar daca la aceeasi bani Renault ofera mai multe dotari. Prefer sa nu am geamuri electrice pe spate si cheie in loc de cartela dar sa am un motor performant, de exemplu, nemailuand in calcul alte aspecte.

Proprietar de Skoda care a avut de-a face si cu Renault.

Edited by danubianm, 18 June 2009 - 17:12.


#14
BadBoyBlue

BadBoyBlue

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,302
  • Înscris: 26.06.2006
Ai ținut să postezi la exact 1 an după ultimul post? :lol:

#15
ionut_ionut

ionut_ionut

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,786
  • Înscris: 01.12.2007
damse pare ca a postat dupa un an,oricum Ocati tour nu mai merita,a aparut O II facelift si cand te gandesti ca este sensibil mai scumpa...

Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate