Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
De ce i se zice Mariei "Stapa...

Colet valoare Londra București

Share abonament Netflix

Cum pot sa fac rost de un negativ...
 Lant Bicicleta

Un designer artist: Raymond Loewy

ATS din contactor modular

Parere apartament ~150k
 Limitare la 100mb/s

Altercație

Cartonașe și stickere t...

Ciobanesc german - zgarda electro...
 Ce este instalatia asta? (Valea B...

BD-R Verbatim 25gb salvare Fisier

Lupte WW2

Achizitie SUV, buget 17k euro
 

Geil sau Umax

- - - - -
  • Please log in to reply
22 replies to this topic

#19
mirch_bam

mirch_bam

    JUST...A...PASSENGER

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,108
  • Înscris: 05.02.2006

View PostManowarRulez, on Apr 24 2007, 20:00, said:

Memoriile UMAX nu sunt memorii de mana a 2-a. Au inceput sa fie recomandate si de marii producatori de placi de baza :)
Producatorii de placi de baza vor introduce in QVL orice producator de memorie care iese pe piata, dupa ce vor apuca sa testeze (sau nu) acea memorie, pentru a-si asigura vandabilitatea. Tu nu ai privi prea bine o placa de baza care are pe QVL doar 2-3 marci de memorie, nu? Si crede-ma ca am gasit si memorii Sycron in QVL-ul nu-stiu-carei placi de baza, ori Sycron e cea mai "defecta" marca pe care am intalnit-o.
Ideea e ca Umax e o firma cunoscuta demult pentru scanere de exemplu, insa cel putin in Romania nu stiam nimic despre memoriile lor. De asta imi permit sa fiu un pic reticent.
Chiar ma bucura ca e o marca buna si ieftina... la urma urmei de asta avem nevoie, nu?

#20
tony2

tony2

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 276
  • Înscris: 19.02.2007

View Postmirch_bam, on Apr 24 2007, 21:47, said:

Producatorii de placi de baza vor introduce in QVL orice producator de memorie care iese pe piata, dupa ce vor apuca sa testeze (sau nu) acea memorie, pentru a-si asigura vandabilitatea. Tu nu ai privi prea bine o placa de baza care are pe QVL doar 2-3 marci de memorie, nu? Si crede-ma ca am gasit si memorii Sycron in QVL-ul nu-stiu-carei placi de baza, ori Sycron e cea mai "defecta" marca pe care am intalnit-o.
Ideea e ca Umax e o firma cunoscuta demult pentru scanere de exemplu, insa cel putin in Romania nu stiam nimic despre memoriile lor. De asta imi permit sa fiu un pic reticent.
Chiar ma bucura ca e o marca buna si ieftina... la urma urmei de asta avem nevoie, nu?


chiar foarte ieftina. am luat sapt trecuta 1 gb umax 667 mhz si am dat pe ea 163 ron iar acum aceleasi memorii sunt 139 ron iar cele de 800 mhz 150 ron. f ieftin. am mobo asus si se pare ca acesti umax merg cu cei 512 geil de 667:) am avut noroc

#21
kappa_man84

kappa_man84

    Fiord

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,226
  • Înscris: 15.02.2007

View PostAsterX, on Apr 24 2007, 19:06, said:

gigabyte - are cooler zalman si e si mai ieftina , aprox. 550 RON (http://www.shopit.ro.../rx195p256d-rh/)

vezi ca la shopit nu e varianta cu cooler zalman din pacate
:(

#22
m1n1m

m1n1m

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 19
  • Înscris: 31.03.2007
mai am o intrebare(asta e ultima:P) procesor E4400 sau E4300???

#23
S!lv!u

S!lv!u

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 336
  • Înscris: 11.03.2007

View Postm1n1m, on Apr 24 2007, 20:29, said:

K mersi mult de ajutor! Iata cum a iesit sistemul: http://www.pcgarage....wishlist/11572/

oare merita placa asta??his ati-radeon-x1950pro-platinum-256mb-ddr3-256-bit daca nu raman la gigab(mai am 2 mil de cheltuit dar sursa, placa de baza si writerul sunt luate deja)

ma gandesc ca aia his are 256biti si aia gigab are 128

si gigabyte-ul are tot 256 biti

Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate