Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Reparatie scara mozaic vechi

Cablu curte destinat deplasarii l...

Sfat de cumparare pentru un Jagua...

La mulți ani @mishu_bz!
 La mulți ani @kyrre!

PF vinde 3 autoturisme ce se inti...

Suturi la relantii 2.0 tdi + fum ...

Tencuiala exterioara casa caramid...
 Restituire RCA Allianz

Contact posibil deteriorat proces...

ce se mai lucreaza remote ?

Quantum computing / Calculatoare ...
 Care din urmatoarele optiuni este...

Cum se calculeaza MTBF la un swit...

Distante etrieri

Fisier corupt reapare in galeria ...
 

Credeti ca iPhone va prinde in Romania?

- - - - -
  • Please log in to reply
10 replies to this topic

#1
besonix2

besonix2

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 115
  • Înscris: 13.01.2007
Peste ocean cu siguranta iPhone va face din telefonia mobila ceea ce a facut si cu mp3 playerele.
Credeti ca va prinde si in Romania?
Sincer iPhone mi se pare mult mai tare decat orice Nokia sau Motorola.
Se stie ca Apple este de departe cea mai iubita si cea mai eleganta companie din lume :D .
Mai multe informatii aici: http://www.apple.com/iphone/

Cam asa arata:

[ http://telecomskorea.com/images/stories/news_07_1/apple_iphone_1.jpg - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]
[ http://upload.wikimedia.org/wikipedia/en/5/52/Apple-iPhone.jpg - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

Edited by besonix2, 29 March 2007 - 14:32.


#2
pastel3005

pastel3005

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,379
  • Înscris: 11.08.2006
este ceva ce imi doresc sa am.
am vazut prezentarea lui, si de atunci tot la el ma gandesc.
are cam tot ce trebuie pt un utilizator chiar pretentios.
e si cool ca design.
pretul de 500$, e un pic cam mult.(pt veniturile noastre)
insa in timp, va scadea.
cautati pe youtube prezentarea ,,oficiala''.
cea mai tare faza mi s-a parut, cand inclina aparatul, si automat poza ramine in pozitia in care era inainte.
in orice caz, touch screen-ul va fi un pic greu de asimilat, dar, cel putin in clip, tipul se descurca bine cu el.

Edited by pastel3005, 29 March 2007 - 14:42.


#3
besonix2

besonix2

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 115
  • Înscris: 13.01.2007

View Postpastel3005, on Mar 29 2007, 15:39, said:

este ceva ce imi doresc sa am.
am vazut prezentarea lui, si de atunci tot la el ma gandesc.
are cam tot ce trebuie pt un utilizator chiar pretentios.
e si cool ca design.
pretul de 500$, e un pic cam mult.(pt veniturile noastre)
insa in timp, va scadea.

Sunt romani care au dat 2-300$ pe un iPod, 150$ pe o camera digitala, 300-400$ pe un telefon mobil.
Asta are memorie 8GB, ruleaza MacOS, camera de 2MP, e widescreen si stie de exemplu cand vezi o pagina web daca tii telefonul vertical pagina apare normal, dar daca il tii orizontal se va face pagina mai lunga.

Eu cred ca or sa cumpere romanii.Normal nu poti sa te astepti ca elevul de la liceu sa aiba.
Desi sunt un mare fan al tehnologiilor Microsoft, trebuie sa recunosc ca acesti Apple sunt revolutionari.
Fac chestiile mai simple si mai elegante decat oricine.Am tot respectul pentru ei.
Isi merita reputatia si le doresc succes.Vreau ca asemenea companii sa iasa in fatza.

#4
cmidp

cmidp

    medicine for the brain

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,078
  • Înscris: 02.03.2003
E nice, dar de cand am avut PDA-uri si alte chestii fara tastatura am concluzionat ca sunt nice, dar nu atunci cand vine vorba de scris mailuri sau SMS. Ma rog, scris in general.

Un telefon trebuie sa aiba tastatura (qwerty de preferat) si touchscreen. Din punctul meu de vedere.

Din toate prezentarile, in afara de designul specific iPod si diverse chestii nice to have (gen isi reajusteaza imaginea in functie de cum il tii) n-am vazut niste chestii care sa ma fi uimit (momentan am un SonyEricsson M600i)

Edited by cmidp, 29 March 2007 - 14:48.


#5
besonix2

besonix2

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 115
  • Înscris: 13.01.2007
Eu cred ca depinde de furnizorii de telefoane mobile.
Daca il aduc in Romania si il promoveaza atunci or sa vanda in draci.
Daca nu va fi o chestie rara cum este Xbox 360 momentan in Romania  <_<

#6
besonix2

besonix2

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 115
  • Înscris: 13.01.2007

View Postcmidp, on Mar 29 2007, 15:46, said:

E nice, dar de cand am avut PDA-uri si alte chestii fara tastatura am concluzionat ca sunt nice, dar nu atunci cand vine vorba de scris mailuri sau SMS. Ma rog, scris in general.

Un telefon trebuie sa aiba tastatura (qwerty de preferat) si touchscreen. Din punctul meu de vedere.

Din toate prezentarile, in afara de designul specific iPod si diverse chestii nice to have (gen isi reajusteaza imaginea in functie de cum il tii) n-am vazut niste chestii care sa ma fi uimit (momentan am un SonyEricsson M600i)

Uitate pe pagina asta la animatia de pe stanga: http://www.apple.com/iphone/internet/
Poate te uimeste.

#7
cmidp

cmidp

    medicine for the brain

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,078
  • Înscris: 02.03.2003

View Postbesonix2, on Mar 29 2007, 14:57, said:

Uitate pe pagina asta la animatia de pe stanga: http://www.apple.com/iphone/internet/
Poate te uimeste.

Pai nu ma uimeste ca folosesc de mult timp smartphones. Faptul ca icoanele si animatiile sunt extrem de plastice e frumos si de impresie artistica, dar nu mi se pare ceva revolutionar.

Tu ai impresia ca daca am spus ca nu ma uimeste ii neg calitatile.

Nu consider iPhoneul un business phone. Doar atat.

#8
hîhî

hîhî

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 298
  • Înscris: 18.02.2007
Stie sa redea MP3-uri cu manele?
Daaaa? Atunci va prinde

#9
rus_alex_syx

rus_alex_syx

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 202
  • Înscris: 20.05.2006
salutare, eu acasa am un PC, deja sunt scarbit de el fac programare instalez pe el multe cchestii.. folosesc windows .. si sunt satul sa reinstalez windows-ul o data la 2 luni. de curand m-am angajat seful meu avea un apple mac book pro. superb. mi-a spus ca odata ce pui mana pe un mac  "te indragostesti de el". de 1 luna am primit de eu un iMAC la birou. este nemaipomenit. un singur monitor LCD cu tot ce vrei in el. si cu Iphone la fel. din prezentarile care le-am vazut este f tare. la vara pleaca prietena in state si ii spun sa imi ia unul poate pana atunci scade si pretul putin, desi nu conteaza 500 $ nu este mult 1200 lei sa fim seriosi.

#10
maryus1

maryus1

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 12
  • Înscris: 04.05.2007
E ceva impresionant, atat ca si dotari dar si ca aspect, designul iPhone e superb. Dar mai sunt destule care au aceeasi forma, ca unele LG-uri si multe alte telefoane. Zic ca pretul e mult prea mare dar merge, de ce nu?

#11
Masterboy

Masterboy

    Member

  • Grup: Moderators
  • Posts: 5,910
  • Înscris: 24.06.2002
Apple e printre cele mai respectate, admirate si iubite companii din lume.
Eu prevad un succes nebun al iPhone, cel putin in State. Ma gindesc numai la listele de asteptare...Iunie e aproape.
Pretul nu e mare. De ce nu-l comparati cu pretul la Nokia 8800?

Edited by Masterboy, 05 May 2007 - 03:14.


Anunturi

Chirurgia endoscopică a hipofizei Chirurgia endoscopică a hipofizei

"Standardul de aur" în chirurgia hipofizară îl reprezintă endoscopia transnazală transsfenoidală.

Echipa NeuroHope este antrenată în unul din cele mai mari centre de chirurgie a hipofizei din Europa, Spitalul Foch din Paris, centrul în care a fost introdus pentru prima dată endoscopul în chirurgia transnazală a hipofizei, de către neurochirurgul francez Guiot. Pe lângă tumorile cu origine hipofizară, prin tehnicile endoscopice transnazale pot fi abordate numeroase alte patologii neurochirurgicale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate