Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
La mulți ani @mishu_bz!

La mulți ani @kyrre!

windows 10 drivere startup degrad...

Tencuiala exterioara casa caramid...
 Contact posibil deteriorat proces...

ce se mai lucreaza remote ?

Care din urmatoarele optiuni este...

Cum se calculeaza MTBF la un swit...
 Distante etrieri

Fisier corupt reapare in galeria ...

Ce condensator ar putea fi? TV Vo...

Problema droguri
 Soldat gradat profesionist - dipl...

Eroare incarcare formular

merita upgrade de la Ryzen 5 2600...

Intel i9 14900K cooler air Deepco...
 

Refinantare sume mici - Raiffeisen

- - - - -
  • Please log in to reply
2 replies to this topic

#1
Grogu

Grogu

    Humble Homo Sapiens

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 11,668
  • Înscris: 11.09.2002
Am 4 credite mai mici la diferiti creditori (BCR si Cetelem)...avand cardul de salarii la Raiffeisen si avand o relatie destul de buna cu aceasta banca m-am gandit sa fac o mica refinantare....vreau sa iau de la ei suma restanta catre ceilalti creditori. M-am gandit la creditul HIPER IEFTIN care are o dabanda anuala de 15,9 % cu o perioada de 12 luni pentru o suma de 7000 ron. Acum dupa cate m-am uitat pe site am mai vazut si un comision de 9.9 % inclus in credit.

Intrebarile ar fi...1. ce inseamna acet comision inclus in credit (imi ia din cei 7000 de roni 10 %) si acesta se aplica la suma finantata?...adica la 7000 de roni ei im iau 700?  2. Stiti vreo modalitate mai ieftina de la raiffeisen pentru creditare la aceasta suma?

Va multumesc anticipat

#2
binnchen6

binnchen6

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 12
  • Înscris: 05.03.2007

View PostGeorge_Catean, on Mar 25 2007, 23:33, said:

M-am gandit la creditul HIPER IEFTIN care are o dabanda anuala de 15,9 % cu o perioada de 12 luni pentru o suma de 7000 ron. Acum dupa cate m-am uitat pe site am mai vazut si un comision de 9.9 % inclus in credit.

Intrebarile ar fi...1. ce inseamna acet comision inclus in credit (imi ia din cei 7000 de roni 10 %) si acesta se aplica la suma finantata?...adica la 7000 de roni ei im iau 700?  2. Stiti vreo modalitate mai ieftina de la raiffeisen pentru creditare la aceasta suma?
Creditul Hiper Ieftin e un credit de consum, folosit pentru achizitionarea de produse in rate. Asta inseamna ca nu poate fi folosit pentru refinantare. Singurul credit de refinantare oferit de ei e cu ipoteca si cu valori mai mari de 5.000 Eur, si cel mai bine intri pe pagina lor web pentru un calcul de rata sau ii suni la call center si iti fac un calcul, sa stii cum sta treaba.
Succes!

#3
Rebelul

Rebelul

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 50
  • Înscris: 19.09.2006

View Postbinnchen6, on Apr 2 2007, 19:27, said:

Creditul Hiper Ieftin e un credit de consum, folosit pentru achizitionarea de produse in rate. Asta inseamna ca nu poate fi folosit pentru refinantare. Singurul credit de refinantare oferit de ei e cu ipoteca si cu valori mai mari de 5.000 Eur, si cel mai bine intri pe pagina lor web pentru un calcul de rata sau ii suni la call center si iti fac un calcul, sa stii cum sta treaba.
Succes!


De ce vrei neaparat de la ei? Cauta-l pe cel mai ieftin de pe piata si mai fa si socoteala daca merita refinantarea. In functie de tipul celorlalte credite este posibil ca sa ai de platit acum doar suma impumutata, dobanda fiind deja platita. Deci verifica si cat mai ai de restituit la fiecare din ei...

Laund un alt credit, desi aparent ai dobanda mai mica.... poti plati inca o data dobanda la aceasi suma, dar la alta banca..... MERITA OARE ?  :rolleyes:

Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate