Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Unde e recomandat sa ma cazez in ...

Descarcator de supratensiune tip 2

ping digi?

Reparare "șanțuri&#...
 De ce i se zice Mariei "Stapa...

Colet valoare Londra București

BMW seria 3 rulat vs SsangYong Ko...

Share abonament Netflix
 Cum pot sa fac rost de un negativ...

Lant Bicicleta

Un designer artist: Raymond Loewy

ATS din contactor modular
 Parere apartament ~150k

Limitare la 100mb/s

Altercație

Cartonașe și stickere t...
 

Cumparaturi Online !

- - - - -
  • Please log in to reply
44 replies to this topic

#19
yankey

yankey

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 215
  • Înscris: 11.05.2003

Quote

Originally posted by shaqvill
Am si eu o intrebare: Daca cineca a cumparat ceva de pe AMAZON sa imi spuna si mie cu ce card, eu am taifun si ma refuzat direct ca sunt din Romania.
Sau spueti-mi si mie vreo metoda.

Eu am cumparat de la Amazon. La ei problema este ca nu trimit in Romania decat carti CD-uri si DVD-uri parca.
Nu am avut nici un fel de probleme cu ei

#20
devilish

devilish

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 150
  • Înscris: 19.12.2003
Hai sa ma bag si eu in seama cu o intrebare:
A cumparat cineva de pe eastbay.com vreodata ? Trimit in Ro ? Daca da ... cum a comandat si cam care au fost taxele?
Orice alta informatie este binevenita.

Merci frumos.

#21
DjAdi

DjAdi

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,535
  • Înscris: 17.03.2003
Ce pot face in cazul in care am cumparat ceva cu cardul si produsul nu mi`a fost livrat iar banii au fost luati din cont?

#22
addicted

addicted

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,723
  • Înscris: 18.07.2003
te duci la banca, ti se da sa completezi un formular dupa care banca va disputa suma respectiva cu ei.. dupa ce ei nu or sa poata dovedi ca ti-au livrat ceva, probabil ca banii iti vor fi returnati.


eastbay: un prieten si-a luat adidasi. ai grija la marimi, el nu a nimerit-o corect..de asemenea shipping e cam scump, nu se merita pentru comenzi mic. a trimis plata prin western union.

#23
Bombtrack

Bombtrack

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 284
  • Înscris: 06.01.2003
dati si voi exemple de shop-uri online de unde ati cumparat cu succes. Detalii precum:
1.site-uri
2.tipul cardului
3.produsul cumparat
4.probleme de livrare in romania
5.timpul pina la livrare

sunt foarte interesat sa nu mai pierd vremea prin magazine si sa cumpar mai ieftin

#24
yankey

yankey

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 215
  • Înscris: 11.05.2003

Quote

Originally posted by Bombtrack
dati si voi exemple de shop-uri online de unde ati cumparat cu succes. Detalii precum:
1.site-uri
2.tipul cardului
3.produsul cumparat
4.probleme de livrare in romania
5.timpul pina la livrare

sunt foarte interesat sa nu mai pierd vremea prin magazine si sa cumpar mai ieftin


1) www.amazon.com
2) Taifun (Mastercard)
3) DVD-uri, CD-uri, Carti (Altceva aia nu trimit direct in romania)
4) Am raspuns mai sus
5) Posta normala 3 saptamani (contra unor sume intre 10 si 40$ timpul scade proportional pana la 3 zile)

Sper ca am fost explicit.
De asemenea am cumparat licente software la IncrediMail, WinRAR, RVS-COM Plus, Opera.

#25
shaqvill

shaqvill

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 38
  • Înscris: 28.12.2002

Quote

Originally posted by dejayfx
eastbay: un prieten si-a luat adidasi. ai grija la marimi, el nu a nimerit-o corect..de asemenea shipping e cam scump, nu se merita pentru comenzi mic. a trimis plata prin western union.


E cu tzaca baaaa.
Nush da am facut si eu si nu am primit nimic si am mai cheltuit si aditionale pe la telefoane...
Dar in final mi=-am luat banu!

#26
tinny

tinny

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 142
  • Înscris: 09.08.2003
de astazi sunt acceptate cardurile romanesti pe siturile straine. Cei care au carduri chiar si in lei pot sa cumpere de pe net fara probleme

#27
got'cha

got'cha

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 18
  • Înscris: 17.11.2003

Quote

Originally posted by tinny
de astazi sunt acceptate cardurile romanesti pe siturile straine. Cei care au carduri chiar si in lei pot sa cumpere de pe net fara probleme



Da Doamne sa-ti fie gura de aur !  :yeah baby

De unde stii ?

#28
eXploziv

eXploziv

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 179
  • Înscris: 09.05.2003

Quote

Originally posted by tinny
de astazi sunt acceptate cardurile romanesti pe siturile straine. Cei care au carduri chiar si in lei pot sa cumpere de pe net fara probleme


De unde sti stirea asta spune detalii mai multe.

#29
addicted

addicted

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,723
  • Înscris: 18.07.2003

Quote

Originally posted by shaqvill
E cu tzaca baaaa.
Nush da am facut si eu si nu am primit nimic si am mai cheltuit si aditionale pe la telefoane...
Dar in final mi=-am luat banu!


in sat la mine in general nu se vorbeste cu baaa..

ps: eu am fost cu tipu si la bancpost sa trimita westernunion si la vama sa isi ia adidasii, plus ca il vad cu ei in picioare de cel putin 3 ori pe saptamana.. deci se poate.

nush ce ai facut tu.. poate frauda nu tine, dar daca platesti de adevaratelea nu au cum sa nu iti expedieze produsul

#30
addicted

addicted

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,723
  • Înscris: 18.07.2003

Quote

Originally posted by tinny
de astazi sunt acceptate cardurile romanesti pe siturile straine. Cei care au carduri chiar si in lei pot sa cumpere de pe net fara probleme


da, si eu am vazut chestia asta la stiri. toti cei care au carduri de la bcr, raiffeissen sau tiriac pot sa incerce..

dezvolt ideea mai tarziu, incerc sa prind apusul



bye

#31
Ninja

Ninja

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,357
  • Înscris: 07.12.2002
Lol, dar partea urita a problemei tot ramine: ca si site-ul respectiv sa SI trimita in Romania...

#32
Alexandru

Alexandru

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 783
  • Înscris: 28.11.2001

Quote

Originally posted by dejayfx
da, si eu am vazut chestia asta la stiri. toti cei care au carduri de la bcr, raiffeissen sau tiriac pot sa incerce..

dezvolt ideea mai tarziu, incerc sa prind apusul



bye

pe ce site-uri ? , ce tipuri de card-uri ?
de exemplu io am un credit card Mastercard , pe care imi primesc salariul , pot sa cumpar online cu el ?

#33
addicted

addicted

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,723
  • Înscris: 18.07.2003
1: conform stirii respective pe orice site care livreaza incoace.

2: da, chiar pe asta l-au folosit ei ca exemplu, plus interviu cu directoarea mastercard ro

#34
eXploziv

eXploziv

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 179
  • Înscris: 09.05.2003
pai sper sa nu fie duma si sa mearga

#35
BIGphAntom

BIGphAntom

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,206
  • Înscris: 30.11.2001
eu am vazut stirea cu acceptatul cc romanesti pe net la PROTV, dar aia nu au indicat vre-un site unde sa citesti mai mult :(

#36
addicted

addicted

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,723
  • Înscris: 18.07.2003
pai crezi ca ei stiu vreunul ? ti-au oferit posibilitatea sa platesti cu card, acu treaba ta sa gasesti si unde

Anunturi

Second Opinion Second Opinion

Folosind serviciul second opinion ne puteți trimite RMN-uri, CT -uri, angiografii, fișiere .pdf, documente medicale.

Astfel vă vom putea da o opinie neurochirurgicală, fără ca aceasta să poată înlocui un consult de specialitate. Răspunsurile vor fi date prin e-mail în cel mai scurt timp posibil (de obicei în mai putin de 24 de ore, dar nu mai mult de 48 de ore). Second opinion – Neurohope este un serviciu gratuit.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate