Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Achizitie SUV, buget 17k euro

Gps traker pentru animale

Aplicatii terte pentru IPTV, OTT,...

Drept trecere cu “carulR...
 Sunt noile generatii care se nasc...

Butuc pedalier

Niste intrebari despre apartamente

Comentarii amuzante pe Youtube
 Nu iese laptopul din sleep mode.

Facerea de bine - ce aștepta...

Probleme drum servitute

Se pot monta placi de gresie de 1...
 Card de debit virtual emis de India

Diferenta ATS generator si PV

La multi ani @Lotusisrael!

Declarație primar
 

Romtelecom fix SMS

- - - - -
  • Please log in to reply
29 replies to this topic

#1
Guest_amin_*

Guest_amin_*
  • Grup: Guests
  • Înscris: --
Does anybody know despre serviciul fantoma" fix sms" a lui RTC,despre care nici operatoarele lor d la serciciu clienti nu au  auzit,in schimb i se face reclama in draci pe PRIMA TV?tarife,in ce consta,e pt toata lumea?

#2
Corbul2004

Corbul2004

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,184
  • Înscris: 19.01.2004
asta caut si eu de 4   zile, nu e scris nimic nicaieri, m-ar interesa tariful

#3
FireEyes

FireEyes

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,098
  • Înscris: 02.12.2002
il foloseste cineva ?

#4
xnick

xnick

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 601
  • Înscris: 05.12.2001
Intre oricare doua terminale ISDN mai de d-ne ajuta se pot schimba mesaje-text. Pentru pitici i se poate spune shi sms, ma rog.
Dar habar n-am despre ce se vorbeste pe Prima TV.

#5
FireEyes

FireEyes

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,098
  • Înscris: 02.12.2002
da, am vazut si eu niste teste
dar ca sa poti trimite trebuie sa fie activat serviciul din centrala romtelecom.

#6
rz

rz

    Moderator

  • Grup: Moderators
  • Posts: 22,175
  • Înscris: 05.05.2003
Tot posibilul sa apara si la noi asa ceva... pe dincolo deja este activ serviciul Mini Mesaje pentru telefonia fixa, iar tarifele sunt apropiate de cele de la SMS/mobil (aprox. 10centi).
Partea proasta e ca trebuie sa ai telefon compatibil, atat tu cat si corespondentul, din reteaua fixa.
Se pot trimite atat spre un mobil cat si spre  Fax sau adresa Mail.
Asteptam cu interes...
Sa nu uitam ca Astral Telecom a anuntat ca va lansa si acest serviciu... poate si asta a contat pentru RomTelecom.

#7
cmidp

cmidp

    medicine for the brain

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,078
  • Înscris: 02.03.2003
Vad si aici (Germania) cabinele telefonice unde mare reducere mare, in loc de 19 ct/sms cat costa un sms, e 18 ct/sms... mai poti scrie si mailuri de acolo dar niciodata nu am avut curiozitatea:)

Deutsche-Telekom are in schimb un serviciu misto de prin 2000 (nu l-am folosit niciodata dar trebuie sa fie haios:). De pe telefonul mobil poti trimite un sms spre orice numar fix abonat la Deutsche-Telekom. Destinatarul va fi sunat de-un robot telefonic mai apoi, i se va spune ca are un sms si apoi ii va fi citit la modul: 'Salut semnul exclamarii' etc.

Totusi, treaba cu sms-ul din reteaua fixa este de bun simt, denota intr-un fel un efort al operatorului de-a implementa servicii noi ca de la ISDN n-a mai fost nimic notabil

#8
Guest_amin_*

Guest_amin_*
  • Grup: Guests
  • Înscris: --
Din cate am inteles din reclama tv e vb d un serviciu adresat tuturor abonatilor RTC si consta in posibilitatea d a trimite sms in retele mobile sunand la 0903.903.903 sau cam asa ceva!in fact e un soi d voice2SMS,adica suni la nr ala si lasi un mesaj!ceva gen fostul serviciu d paging!!!

#9
Corbul2004

Corbul2004

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,184
  • Înscris: 19.01.2004
eu nu am fix, chiar nimeni dupa forumul asta nu are telefon fix sa incerce serviciul?

#10
FireEyes

FireEyes

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,098
  • Înscris: 02.12.2002
corbul, asa de util este incat toata lumea se "bate" sa-l foloseasca ! :)
este Inutil ! e facut ca sa fie.

#11
cmidp

cmidp

    medicine for the brain

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,078
  • Înscris: 02.03.2003
Pacat, macar aici poti trimite sms folosindu-te de tastatura telefonului. Ma asteptam sa introduca si ei in serviciu din asta nu sa sun si sa-ti dictezi sms-ul precum o telegrama.

#12
Allex

Allex

    Moderator

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,051
  • Înscris: 02.01.2003
Dupa numar pare unul dintre acele servicii speciale tarifate cu sume astronomice.   Ceva pe la 0,9 USD + TVA/minut. Oricum ar fi, acest serviciu nu este rentabil intr-o tara unde numarul abonatilor la telefonia mobila creste in fiecare zi, in detrimentul telefoniei fixe.

#13
Allex

Allex

    Moderator

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,051
  • Înscris: 02.01.2003
In cazul telefoniei mobile, nu poti exclude utilizatorii de cartele! Spre deosebire de "cartelistii" RomTelecom, acestia au un terminal propriu, un numar propriu, pot cheltui chiar mai mult decit un abonat si pot trece oricind pe abonament. Utilizind o cartela GSM poti renunta la serviciile RomTelecom, insa invers nu prea (in ciuda serviciului "fix sms"). Nu mai punem la socoteala abonamentele "sociale" oferite cindva de RomTelecom si suportate astazi in continuare pentru foarte multi.

RomTelecom pierde teren in fiecare zi si va trebui sa vina cu o oferta foarte avantajoasa pentru a-si putea pastra clientii. Concurenta ofera deja si telefonie fixa si mai e extrem de putin pina cind si acest serviciu va fi adjudecat.

RomTelecom/telefonia fixa a pierdut de peste un an "batalia" cu mobilul, asa ca restul comentariilor sint tardive.

#14
Grogu

Grogu

    Humble Homo Sapiens

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 11,668
  • Înscris: 11.09.2002
servicul fix sms nu este oferit de romtelecom ci de o companie de tip logo/tonuri de apel...0903903903....interesant este ca pe mobil este afisat si numarul tlefonului fix la sender...

#15
Corbul2004

Corbul2004

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,184
  • Înscris: 19.01.2004

Quote

Originally posted by geo2001
servicul fix sms nu este oferit de romtelecom ci de o companie de tip logo/tonuri de apel...0903903903....interesant este ca pe mobil este afisat si numarul tlefonului fix la sender...



CAT COSTA SMS_UL ??????????!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

#16
fdf

fdf

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 25
  • Înscris: 30.07.2003
1 SMS=10centi Euro

#17
IP-XCENTRIC

IP-XCENTRIC

    pResident Evil

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,631
  • Înscris: 13.03.2004
astazi am ascultat la Realitatea o stire legata de introducerea de catre RTC a unui nou serviciu-se refera la SMS!din pacate n-au dat mai multe detalii....stie cineva mai multe?

#18
madafaka

madafaka

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 45
  • Înscris: 27.12.2004
In curand o sa putem si sa le citim d p telefonul fix..... dar cre' ca va trebui sa bagam niste fire undeva nu spun unde  :D

Anunturi

Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă

Tehnicile minim invazive impun utilizarea unei tehnologii ultramoderne.

Endoscoapele operatorii de diverse tipuri, microscopul operator dedicat, neuronavigația, neuroelectrofiziologia, tehnicile avansate de anestezie, chirurgia cu pacientul treaz reprezintă armamentarium fără de care neurochirurgia prin "gaura cheii" nu ar fi posibilă. Folosind tehnicile de mai sus, tratăm un spectru larg de patologii cranio-cerebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate