Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Filtru sedimente inainte de pompa?

Paște fericit!

electrician constructor video curs

Cum pot bloca transferul de date ...
 Ce reprezinta in chimie abrevieri...

Google pay ma taxeaza in timp ce ...

Kia Picanto 2022 - Problema motor?

Durere umar AC Joint
 Care este cea mai sanatoasa paine?

Zgomot ritmic ce urmeaza rotirea ...

Merita Lumix FZ82 in 2024?

Nu pot activa Memory Integrity
 Supratensiuni accidentale

Cuțit/ briceag drumetie

Cum am acces la o parte dintr-un ...

Mother's Day
 

Vreau router Asus WL-500g de la Zapp

- - - - -
  • Please log in to reply
115 replies to this topic

#109
Courage

Courage

    Founder

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 21,673
  • Înscris: 26.11.2001
Pai omul ti-a dat toate detaliile :)

Daca inteleg bine, selectezi CDMA, paoi la user & Pass pui Zapp, la nr: #777, iar la USB device location ID: am pus 1.1.0

#110
danieltunea

danieltunea

    Junior Member

  • Grup: Validating
  • Posts: 88
  • Înscris: 02.11.2008

View PostCourage, on Nov 7 2008, 11:19, said:

Pai omul ti-a dat toate detaliile :)

Daca inteleg bine, selectezi CDMA, paoi la user & Pass pui Zapp, la nr: #777, iar la USB device location ID: am pus 1.1.0
Pai am pus eu in CDMA la user si pass zapp,dar la nr.???..nu este in CDMA config rubrica "NUMAR" doar user,pass si USB device unde am pus 1.1.0. Asta in CDMA din firmeware WL500GP V2 1.9.2.7-10-USB-1.71 trx. Sti cumva vreun firmeware care sa contina in CDMA config rubricile de care spuneai si sa fie compatibil cu WL500GP V2 ???

#111
vladi_ivans

vladi_ivans

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 141
  • Înscris: 22.03.2007

View Postdanieltunea, on Nov 8 2008, 16:26, said:

Pai am pus eu in CDMA la user si pass zapp,dar la nr.???..nu este in CDMA config rubrica "NUMAR" doar user,pass si USB device unde am pus 1.1.0. Asta in CDMA din firmeware WL500GP V2 1.9.2.7-10-USB-1.71 trx. Sti cumva vreun firmeware care sa contina in CDMA config rubricile de care spuneai si sa fie compatibil cu WL500GP V2 ???

ar trebui sa mearga totul ok si fara numar la 1.9.2.7-10-USB-1.71 trx (pe wl-500gp(v2)). Eu am pus CDMA si nu am nici o rubrica cu numar si se conecteaza, la user am pus : zapp-user si la parola nimic. Intial nu mi-a mers (adica se conecta si apoi imdeiat se deconecta si iar si iar) si am pus pe modul dial-up, am completat totul, numar etc. .. #777 ... si mergea, dar mi se parea ca merge cam incet si am zis sa mai pun odata pe cdma, poate am omis ceva si cum am pus mi-a mers (nu s-a mai deconectat) .... merge totul OK si nu am pus  #777 la nici o rubrica :) !

Intrebarea mea: a configurat cineva FTP-ul? Am un asus wl-500gpv2 cu firmware 1.9.2.7 (cu CDMA) si am o problema la FTP. Conectez un stick prin USB si acesta devine FTP (asta stim) ... problema este ca nu ma pot loga decat ca user anonim (si ca sa am mai multe drepturi am pus read/write). Daca dezactivez userii anonimi si creez eu unul, spre exemplu test cu parola test, cand imi sunt cerute datele de autentificare (la FTP), nu mi le primeste. Astept pareri, multumesc!

Edited by vladi_ivans, 15 November 2008 - 17:55.


#112
danieltunea

danieltunea

    Junior Member

  • Grup: Validating
  • Posts: 88
  • Înscris: 02.11.2008

View Postvladi_ivans, on Nov 15 2008, 17:48, said:

ar trebui sa mearga totul ok si fara numar la 1.9.2.7-10-USB-1.71 trx (pe wl-500gp(v2)). Eu am pus CDMA si nu am nici o rubrica cu numar si se conecteaza, la user am pus : zapp-user si la parola nimic. Intial nu mi-a mers (adica se conecta si apoi imdeiat se deconecta si iar si iar) si am pus pe modul dial-up, am completat totul, numar etc. .. #777 ... si mergea, dar mi se parea ca merge cam incet si am zis sa mai pun odata pe cdma, poate am omis ceva si cum am pus mi-a mers (nu s-a mai deconectat) .... merge totul OK si nu am pus  #777 la nici o rubrica :) !
    :cursing:  Am incercat din nou de ....33 de ori si ..nimic. Precis ai telefon Z1130? Daca da pune te rog frumos un tutorial cu toate setarile pe care le-ai facut poate,poate ma luminezi si pe mine . Multumesc anticipat! :rolleyes:

Intrebarea mea: a configurat cineva FTP-ul? Am un asus wl-500gpv2 cu firmware 1.9.2.7 (cu CDMA) si am o problema la FTP. Conectez un stick prin USB si acesta devine FTP (asta stim) ... problema este ca nu ma pot loga decat ca user anonim (si ca sa am mai multe drepturi am pus read/write). Daca dezactivez userii anonimi si creez eu unul, spre exemplu test cu parola test, cand imi sunt cerute datele de autentificare (la FTP), nu mi le primeste. Astept pareri, multumesc!


#113
vladi_ivans

vladi_ivans

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 141
  • Înscris: 22.03.2007
te rog sa ma scuzi, eu am un z010 ...

#114
danieltunea

danieltunea

    Junior Member

  • Grup: Validating
  • Posts: 88
  • Înscris: 02.11.2008

View Postfmfmfmfm, on Sep 20 2007, 16:09, said:

I-am dat de cap pana la urma cu un firmware trimis pe mail de cei de la zapp, dupa ce mi-au trimis o duzina si i-am stresat doua zile :). Acum am alta pbl., am un hdd extern si ma chinui sa il fac sa il vad cu acest firmware. Cu cel de la ASUS era floare la ureche, vedea hdd-ul fara nici o pbl.

       Deci ai reusit sa conectezi Asus WL500GP V2 cu telefonul Zapp?  Daca da, spune-mi te rog ce telefon Zapp ai? Si ce firmaware ai folosit? Eu am Z1130 si Asus WL500GP V2 si nu reusesc nici cum sa fac routerul sa vada conexiunea cu telefonul. Multumesc pentru eventual ajutor.

#115
Buksy

Buksy

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 15
  • Înscris: 04.12.2006
salutare!stiu ca e cam offtopic dar daca are careva vre-un router asus wl-500w de vanzare.la un pret bun si cu garantie sa imi dea un PM!

#116
domnul_ionescu

domnul_ionescu

    Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 999
  • Înscris: 02.02.2009
Oare s-ar putea lega un PDA la net prin USB cu acest router?

Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate