Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Filtru sedimente inainte de pompa?

Paște fericit!

electrician constructor video curs

Cum pot bloca transferul de date ...
 Ce reprezinta in chimie abrevieri...

Google pay ma taxeaza in timp ce ...

Kia Picanto 2022 - Problema motor?

Durere umar AC Joint
 Care este cea mai sanatoasa paine?

Zgomot ritmic ce urmeaza rotirea ...

Merita Lumix FZ82 in 2024?

Nu pot activa Memory Integrity
 Supratensiuni accidentale

Cuțit/ briceag drumetie

Cum am acces la o parte dintr-un ...

Mother's Day
 

Telecomenzi programabile (playere si TV)

- - - - -
  • Please log in to reply
142 replies to this topic

#127
lautarboss

lautarboss

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 152
  • Înscris: 22.07.2005
am cumparat azi universal controller vivanco ur 12.am ub tv samsung  cw 28c75v.dar nu stiu sa introduc codul ....
ma poate ajuta cineva ca tot dau scanare[pe telecomanda]se opreste tv-ul.apas pe set.sa memoreze codul dar nu mere.
maine o duc inapoi daca nu reusesc sa rezolv problema.baiatul de la raionul de electrice s-a jurat ca este compatibila cu tv-ul meu.dar............
astept pareri multe si sfaturi....multumesc anticipat.

#128
Notorious

Notorious

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 900
  • Înscris: 11.11.2003
Telecomanda mea well a murit cam dupa 6 luni.  Atata dai atata face.

Mi-am cumparat Logitech.  Asta e alta mancare de peste.  Dupa aproape un e ca si noua.

#129
Mr. Incredible

Mr. Incredible

    It's showtime!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 10,640
  • Înscris: 07.10.2005
Ce model ai luat si la ce pret? Cum se comporta? Sunt interesat si eu de subiect ca am ajuns la 4 telecomenzi(doar in camera de zi) si mi-ar placea sa nu stau cu toate langa mine.

#130
valserval

valserval

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 129
  • Înscris: 21.12.2003
Am si eu vreo trei telecomenzi universale (una cu functie de invatare) problema e ca am doua aparate (un tv Cartel si un mediaplayer Storex 356 )pe care nu le gaseste functia de cautare automata nici il lista cu coduri nu se afla aparatele si nici telecomenzi originale nu am la aparate ca sa pot invata de la ele.Ce modalitate ar fi sa pot sa folosesc telecomanda pe aceste aparate (fara a-mi cumpara telecomenzi originale)

#131
adrg

adrg

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 795
  • Înscris: 06.05.2007

View Postcatalinmariescu, on 17th December 2010, 11:06, said:

Ce model ai luat si la ce pret? Cum se comporta? Sunt interesat si eu de subiect ca am ajuns la 4 telecomenzi(doar in camera de zi) si mi-ar placea sa nu stau cu toate langa mine.
Am gasit eu prin Romania (Arad) niste Logitech Harmony 515 (model mai vechi, dar se descurca la fel de bine ca cele noi). Pretul pe la 200 Ron.
300i se pare ca s-au terminat, erau mai ieftine. Daca te intereseaza - PM si iti dau site-ul de unde am comandat. Parerea mea ca de la 3 telecomenzi in sus se merita una de genul acesta. Fain este ca in functie de ce activitate iti deschizi, tastele telecomenzii schimba aparatul pe care il vrei. De exemplu se poate seta foarte lesne ca butoanele de programe sa schimbe canalele la setup box si volumul sa modifice receiver-ul.

#132
pid

pid

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 64
  • Înscris: 31.12.2005
am o telecomanda well rc universe 5W
am invatat unele comenzi de pe telecomanda originala dar m-am lovit de urmatoarea problema:
cand dau volumul mai tare si mai incet - merge doar cand apas pentru scurt timp (trebuie apasat de mai multe ori pentru a modifica substantial volumul in timp ce pe telecomanda originala trebuie tinut continuu apasat butonul)
voi ati reusit sa remediati aceasta problema?

#133
sorin02a

sorin02a

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 292
  • Înscris: 26.08.2006
reinvata telecomanda universala comenzile care nu merg cum trebuie. De obicei mai da chix la invatare.

#134
lau72

lau72

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 10
  • Înscris: 03.02.2010
Salut ! ptr un tv Samsung LCD , decodorul HD de la RDS ,un DVD Recorder LG , si nu in ultimul rand un Media player  Egreate , ce telecomanda ma sfatuiti sa cumpar in jur de 1mil  ,1mil 500 ?
Multumesc anticipat !

#135
gigibalcon

gigibalcon

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 128
  • Înscris: 05.10.2008
cine ma poate ajuta  cu  un manual ptr telecomanda universala MEGA CONTROL 5 preferabil in  engleza?

Attached Files



#136
girus

girus

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,311
  • Înscris: 01.08.2006
Buna ziua.
Cine ma poate sfatui ce telecomanda universala sa cumpar vpentru un sistem audio 5+1 point?
Multumesc anticipat.

#137
coman89

coman89

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 3
  • Înscris: 17.08.2009
Buna,imi poate spune cineva unde gasesc butonul 0 pe telecomanda well RC-UNIV-13A-BK-WL...are butoane de la 1 la 12...cum sa introduc atunci codul format din 4 cifre dar incepe cu 0.

#138
ady000

ady000

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 496
  • Înscris: 30.10.2009
cine ma ajuta  si pe mine cu un nume de telecomanda universala pentru un amplituner onkyo model tx sv525r.multumesc

Edited by _DelSte_, 26 May 2012 - 11:22.
scos citat inutil.


#139
vali02br

vali02br

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 557
  • Înscris: 20.01.2007
Harmony 200 sau 300...si nu numai pentru amplituner...detin asa ceva de vreo 2 saptamani si mi se pare spectaculoasa.

...si e doar un harmony 300,nu one sau mai stiu eu ce model

Edited by _DelSte_, 03 August 2012 - 18:02.
scos citat inutil.


#140
tclau74

tclau74

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 1
  • Înscris: 19.07.2015
Ma poate ajuta si pe mine cineva? am un tv majestic L190DS.si nu am telecomanda si as vrea sa fac rost de una.am o telecomanda programabila  dar nu gasesc cod pt acest tv.multumesc.

Edited by tclau74, 19 July 2015 - 20:44.


#141
edigee

edigee

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 17,178
  • Înscris: 16.10.2008
Cauta de undeva o telecomanda original si gaseste una "learning" adica care invata si incarci comanda cu comanda de pe cea originala.
Mai exista acele telecomenzi ce se pot conecta prin USB si cu ajutorul unui soft ai acces la o baza de date mult mai mare decat cele de pe telecomenzile cu coduri obisnuite. Adica gasesti mult mai multe coduri.

#142
nanashu

nanashu

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,036
  • Înscris: 18.08.2004

View Posttclau74, on 19 iulie 2015 - 20:43, said:

Ma poate ajuta si pe mine cineva? am un tv majestic L190DS.si nu am telecomanda si as vrea sa fac rost de una.am o telecomanda programabila  dar nu gasesc cod pt acest tv.multumesc.

mai poti face si urmatoarea chestie:
1.mergi pe un site ce contine baza de date pentru telecomenzile ce se incarca pe usb
2. cauti codul pentru tv-ul tau... sa zicem ca este 1234
3. cauti in aceeasi baza de date ce alte branduri folosesc acelasi cod 1234... sa zicem Salora, Saba si JVC
4. cauti in cartea telecomenzii tale codurile pentru Salora, Saba sau JVC
5. incerci codurile pe rand...

in mod normal o telecomanda programabila cam are si functie de cautare automata, adica incarca codurile unul cate unul si incearca sa inchida TV-ul (sau alt dispozitiv)

#143
Maneleist

Maneleist

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 425
  • Înscris: 11.07.2009
Va salut. am cam aceeasi problema. Am o telecomanda de la LIDL (SilverCrest) Nu reusesc sa imperechez doua telecomenzi. Nustiu sa folosesc Functia MACRO. Este vorba de Telecomanda Model: SFB 10.1 B2. Am citit sfaturile lui Mtz dar nu am reusit sa inteleg mai nimic. Poate sunt greu de cap dar iertati-ma

Attached Files



Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate