Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
La multi ani @Lotusisrael!

Declarație primar

Contestare amenda politia locala

PC se restarteaza cu erori ecran ...
 Mercedes atego 815 oprire motor

Ce contine Creion rani dupa ras?

Filtru sedimente inainte de pompa?

Paște fericit!
 electrician constructor video curs

Cum pot bloca transferul de date ...

Ce reprezinta in chimie abrevieri...

Google pay ma taxeaza in timp ce ...
 Kia Picanto 2022 - Problema motor?

Durere umar AC Joint

Care este cea mai sanatoasa paine?

Zgomot ritmic ce urmeaza rotirea ...
 

nod 32 + zone alarm

- - - - -
  • Please log in to reply
7 replies to this topic

#1
ionutz11

ionutz11

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 187
  • Înscris: 17.01.2007
Salutare si toata stima pentru voi.
Am o rugaminte la voi.Am instalat nod 32 si am pus si zone alarm,la care am dat off la antivirus (la zone alarm).dar nu stiu cum sa-l configurez.
Ati putea sa ma ajutati?
Sau ce sa pun cu nod 32?
Am scanat cu zone alarm la  Spy si a gasit vreo 6.Ce m-ati sfatui?Sa las nodul singur sau nu?
MULTUMESC MULT SI O SEARA PLACUTA.

#2
anxiety

anxiety

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 54
  • Înscris: 21.02.2007

 ionutz11, on Mar 12 2007, 22:32, said:

Am scanat cu zone alarm la  Spy si a gasit vreo 6.Ce m-ati sfatui?Sa las nodul singur sau nu?
MULTUMESC MULT SI O SEARA PLACUTA.


      Daca ai gasit vreo 6 nu inseamna nimic . Probabil era vorba de niste cookie care sunt potential inofensive (de cele mai multe ori ) .

#3
anonimulno01

anonimulno01

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 682
  • Înscris: 04.09.2006

 ionutz11, on Mar 12 2007, 22:32, said:

Am scanat cu zone alarm la  Spy si a gasit vreo 6.Ce m-ati sfatui?Sa las nodul singur sau nu?
de nod trec multi spyware ;)
trebuie sa mai bagi ceva pe comp ca sa te protejezi si de spy ;)

#4
antinVidia

antinVidia

    - I'm deranged -

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,302
  • Înscris: 14.02.2007
Spybot - Search & Destroy merge bine cu Nod32 .
Asa e de Nod32 mai trec spyware si ad-ware, dar nu si virusii :P  .
Cu Ad-Aware SE Personal , Spybot - Search & Destroy si NOD32 nu mai trece nimic, eu am de ceva timp combinatia asta si sunt foarte multumit  :naughty: .

Edited by antinVidia, 13 March 2007 - 12:41.


#5
Visatoru'

Visatoru'

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 673
  • Înscris: 30.05.2006
Nu prea inteleg. Ai instalat Zone Alarm Internet Security sau doar ZoneAlarm firewall? Sincer atata timp cat ai un ativirus nu vad de ce nu ai instala doar Firewall-ul.. Chiar daca spui tu ca ai dat disable la antivirus. ZA firewall + Nod 32 merg foarte bine impreuna. ZA are si antispyware inclus, insa intr-adevar ar fi de preferat sa iti bagi unul separat.

#6
kenvelo_sport

kenvelo_sport

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 5
  • Înscris: 02.10.2005
Acuma p bune dc ai dat disable la antivirus.....
.............
.............
QUOTE(ionutz11 @ Mar 12 2007, 22:32) *
Am scanat cu zone alarm la Spy si a gasit vreo 6.Ce m-ati sfatui?Sa las nodul singur sau nu?
MULTUMESC MULT SI O SEARA PLACUTA.



Daca ai gasit vreo 6 nu inseamna nimic . Probabil era vorba de niste cookie care sunt potential inofensive (de cele mai multe ori ) .

ZA chiar gaseste antivirusi rezidenti in memorie chiar dupa c scanez cu alti Av faimosi si prea slaviti precum KAV, BD av10 norton ...

odata la 2-3 sapt constant scanez deeply si tot mai vad ca mai trece ceva de BD... si d-aia nesimtiti rezidenti in memorie

#7
Visatoru'

Visatoru'

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 673
  • Înscris: 30.05.2006
In orice caz, atata timp cat folosesti NOD32 este necesar, mai bine zis este chiar obligatoriu sa iti iei si un antispyware... altfel vei avea probleme...

#8
Nexus11

Nexus11

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,795
  • Înscris: 19.06.2005
A fost spusa de mai multe ori faza cu nod si cu zone alarm.Cred ca trebuie o sectiune speciala pentru nod32,il cautati de purici vad ca acum.Combinatia asta a mai fost recomandata de vreo nu stiu cate ori mai cauta si tu.

Anunturi

Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă

Tehnicile minim invazive impun utilizarea unei tehnologii ultramoderne.

Endoscoapele operatorii de diverse tipuri, microscopul operator dedicat, neuronavigația, neuroelectrofiziologia, tehnicile avansate de anestezie, chirurgia cu pacientul treaz reprezintă armamentarium fără de care neurochirurgia prin "gaura cheii" nu ar fi posibilă. Folosind tehnicile de mai sus, tratăm un spectru larg de patologii cranio-cerebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate