Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Un sunet pronuntat la BMW e90 318i

Caut sugestii pentru achizitionar...

Acest LNB......

Salarii compensatorii?
 Recomandare service in Slatina pe...

De unde cumparati piese de schimb...

Iesirea din coproprietate

Mouse wireless ergonomic cu bater...
 Cum se calculeaza dobanda lunara ...

La mulți ani @driftking91!

Unde e recomandat sa ma cazez in ...

Descarcator de supratensiune tip 2
 ping digi?

Reparare "șanțuri&#...

De ce i se zice Mariei "Stapa...

Colet valoare Londra București
 

Ajutor Siemens C60

- - - - -
  • Please log in to reply
1 reply to this topic

#1
tedeu

tedeu

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 131
  • Înscris: 25.09.2006
Ajutor .
Am un C60
Am vrut sa il decodez ...
I-am facut test point, a fost un succes (dupa test point am deschis telefonul, mergea, am dat apel si sms in reteaua Orange)
Apoi am incercat cu SST-GSM sa il deblochez, a zis ca e OK ... cand am incercat sa il aprind nu mai mergea ...
I-am dat apoi un repair cu SST-GSM
Tot nu a vrut ...
Apoi am deschis V-Klay am pus "goodc60bootcore.bin" gasit pe net ...
Nu se mai deschidea de loc ...
Am intrat apoi iar cu SST-GSM in el ... si i-am dat repair ...
Acum se deschide ... dar nu afiseaza nimic, sta pe ecran lumina aceea albastra...
Daca am vazut ca se deschide i-am pus un nou flash de la siemens
tot nu merge ...
va rog frumos ajutati-ma
va multumesc anticipat ...
George .

#2
Ciubex

Ciubex

    Senior Member

  • Grup: Moderators
  • Posts: 9,884
  • Înscris: 03.02.2005
Am avut si eu C60 si l-am decodat folosind Freia, dar nu am folosit un test point ci i-am alterat bootcore-ul folosind un utilitar Java rulat pe telefon. Nu imi mai aduc aminte cum l-am facut, stiu ca am gasit pe net niste indicatii cu privire la acesti pasi pentru aceste enumerate programe.
In cazul tau, ai facut vreun backup la flash-ul telefonului? Daca da, incearca sa o pui pe telefon din nou si sa vezi daca iti merge in conditiile astea.
In mod normal dupa un test point poti pune pe telefon cam orice varianta de full flash gasita pe net, dar functionarea telefonului dupa acest procedeu nu este garantata, pentru ca trebuie sa ai un telefon asemanator din punct de vedere hardware cu al celui de pe care s-a facut backup-ul pus de tine, la mine de exemplu nu mi-a mers sa pun un alt flash de pe net si am pus tot o copie a ceea ce imi facusem eu anterior drept backup, dar asta doar pentru un test.

Anunturi

Second Opinion Second Opinion

Folosind serviciul second opinion ne puteți trimite RMN-uri, CT -uri, angiografii, fișiere .pdf, documente medicale.

Astfel vă vom putea da o opinie neurochirurgicală, fără ca aceasta să poată înlocui un consult de specialitate. Răspunsurile vor fi date prin e-mail în cel mai scurt timp posibil (de obicei în mai putin de 24 de ore, dar nu mai mult de 48 de ore). Second opinion – Neurohope este un serviciu gratuit.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate