Salt la conținut

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
CASS pe veniturile din DOBANZI

Masina de spalat rufe Bosch

Aici sunt banii Dvs: tarife pentr...

Spatiu prea mare inainte de titlu
 Recomandare banca pentru firma

Prima World HD

Recomandare bicicleta MTB copil 1...

Cum pot reda niște inregistr...
 Denon AVR 1804

Texte și mesaje funny pe sit...

Recomandari carti non-fictiune

Cat costa un pui la rotisor?
 cum leg firele de la o pompa subm...

PC Voltage +3.3V Red!

Cum conectez la net o centrala Fe...

w11 nu mentine profil power proce...
 

Grila DIGI TV !

- - - - -
  • Vă rugăm să vă autentificați pentru a răspunde
136 răspunsuri în acest subiect

#37
vasmir

vasmir

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 168
  • Înscris: 29.01.2006

View Postcrissty, on Jan 2 2009, 00:25, said:

Brava poate fi considerat ca si introdus in grila DIGI.De acum emite free pe Thor,si se poate receptiona si pe Digi TV.
Eu am dat scanare la intreaga retea si nu mi-a gasit Brava !!!! Help please ...Merci !

Editat de vasmir, 15 ianuarie 2009 - 17:21.


#38
King of Sat

King of Sat

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Mesaje: 8.979
  • Înscris: 20.02.2007
Canalul de televiziune BRAVA nu figureaza in grila platformei digitale DIGI,este in pachetul companiei EASTERN SPACE SYSTEM.

BRAVA poate fi receptionat pe satelitul THOR3...la 0.8 grade vest...frecventa *11747 H 28000 5/6.

vasmir,formeaza manual frecventa de mai sus * si vei receptiona canalul de televiziune BRAVA.

Editat de King of Sat, 15 ianuarie 2009 - 17:35.


#39
vasmir

vasmir

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 168
  • Înscris: 29.01.2006

View PostKing of Sat, on Jan 15 2009, 17:34, said:

Canalul de televiziune BRAVA nu figureaza in grila platformei digitale DIGI,este in pachetul companiei EASTERN SPACE SYSTEM.

BRAVA poate fi receptionat pe satelitul THOR3...la 0.8 grade vest...frecventa *11747 H 28000 5/6.

vasmir,formeaza manual frecventa de mai sus * si vei receptiona canalul de televiziune BRAVA.

merci mult ! dar cum novice fiind si nebagand pana acum nici o frecventa manual te rog sa-mi zici si pasii de efectuat ( conserva hunday) ...si daca ar mai fi ceva canale interesante care ar merge bagate manual te rog sa mi le spui (precizez ca am un singur LNB)...Merci foarte mult inca o data !

#40
MembruAnonim

MembruAnonim

    MembruAnonim

  • Grup: Banned
  • Mesaje: 399.554
  • Înscris: 08.10.2015
Salut!

Se mai stie ceva de programe noi in primavara aceasta in grila Digi?
Ma intereseaza in mod deosebit Boomerang.

Cu bine!


#41
King of Sat

King of Sat

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Mesaje: 8.979
  • Înscris: 20.02.2007
vasmir,din pacate receptorul meu este HUMAX DIGI III...

Ares14,au inceput cu stingul anul 2009...au scos deja doua canale de televiziune,TV6 si ECHO...

_______________________________________________________________________________

#42
sebi900

sebi900

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 145
  • Înscris: 02.05.2008
Eu as vrea postul Alfa&Omega.... fara suparare, ca stiu ca alti nu il vor, dar in cele din urma sunt si eu client DigiTV si am dreptul sa imi spun opinia. Numai bine !

Editat de sebi900, 17 ianuarie 2009 - 20:00.


#43
mattbaker

mattbaker

    Random

  • Grup: Senior Members
  • Mesaje: 4.227
  • Înscris: 15.04.2008
king of sat,eu inca mai am in lista tv6 si echo...ce-i drept nu am pachetul potrivit sa le urmaresc.Asteapta un pic,poate e doar o problema tehnca(sper).

#44
amadeus79

amadeus79

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Mesaje: 3.665
  • Înscris: 26.07.2004

View Postmattbaker, on Jan 18 2009, 08:17, said:

king of sat,eu inca mai am in lista tv6 si echo...ce-i drept nu am pachetul potrivit sa le urmaresc.Asteapta un pic,poate e doar o problema tehnca(sper).

viasat tv6 si echo nu mai sunt vizibile in Romania/Slovacia/Croatia  din cauza drepturilor de autor si a taxei/abonat prea mari.
se vad in continuare pt abonatii din ungaria

ps: trustul viasat a marit taxa/abonat in ungaria, astfel acolo sunt probleme si cu retransmiterea viasat tv3.

Editat de amadeus79, 18 ianuarie 2009 - 11:31.


#45
MembruAnonim

MembruAnonim

    MembruAnonim

  • Grup: Banned
  • Mesaje: 399.554
  • Înscris: 08.10.2015

View PostKing of Sat, on Jan 17 2009, 13:23, said:

vasmir,din pacate receptorul meu este HUMAX DIGI III...

Ares14,au inceput cu stingul anul 2009...au scos deja doua canale de televiziune,TV6 si ECHO...

_______________________________________________________________________________

Te inteleg ca e greu de renuntat la unele posturi, dar oare cineva se ocupa si de calitatea/diversitatea lor?
Ma refer exista vreun dep. marketing sau mai stiu io ce dep. de sondaj al clientilor, sau daca exista se tine cont de opinii?
Exemplu:
desenele animate:
-Jetix:desene pentru adolescenti si multe filme artistice/seriale adresate tot lor;
-Cartoon N., desene aiurite peste zi si seara TCM, pleosc(nu ca TCM ar fi un canal rau, dar nu e de desene);
-Minimax, peste zi destul de dragut, chiar daca desenele sunt unele dintre ele de pe vremea lui Pazvanti, iar seara dobitocenia aia de Animax, chiar ceva copil intelege ceva din aiurelile alea deosebit de agitate si violente?!

Pledez pentru Boomerang deoarece pana al acest moment e destul de echilibrat, cu plusurile si neajunsurile lui, iar copilul meu e destul de obisnuit cu el.

Cu bine!


#46
zeus1

zeus1

    Active Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 1.572
  • Înscris: 03.05.2008
As dori sa se scoata Valcea Tv si Neptun Tv. Asa cum au fost scoase din grila si TVS Oradea si TVS Craiova.  Sunt alte posturi nationale de stiri care prezinta evenimentele importante si de interes general ce au loc in aceste orase (zone).

#47
onyx

onyx

    Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 929
  • Înscris: 12.10.2002

View Postzeus1, on Jan 24 2009, 23:14, said:

As dori sa se scoata Valcea Tv si Neptun Tv. Asa cum au fost scoase din grila si TVS Oradea si TVS Craiova.  Sunt alte posturi nationale de stiri care prezinta evenimentele importante si de interes general ce au loc in aceste orase (zone).

Nu o sa le scoata ca ar avea mai putine programe in grila, nu ar mai avea cum sa-ti ia ochii. Unii au canale putine si content premium, altii canale la gramada cu televiziuni de cartier.

#48
cataj

cataj

    Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 253
  • Înscris: 25.07.2008

View Postonyx, on Jan 24 2009, 23:38, said:

Nu o sa le scoata ca ar avea mai putine programe in grila, nu ar mai avea cum sa-ti ia ochii. Unii au canale putine si content premium, altii canale la gramada cu televiziuni de cartier.
televiziunile de cartier platesc pt a fi ridicate pe satelit si cum digi are spatiu,treaba e rezolvata.asa se explica si costul mic al abonamemtului la digi.content premium in romania?unde?sa fim seriosi,toate dth-urile au lipsuri.

Editat de cataj, 25 ianuarie 2009 - 01:37.


#49
mattbaker

mattbaker

    Random

  • Grup: Senior Members
  • Mesaje: 4.227
  • Înscris: 15.04.2008

View Postonyx, on Jan 24 2009, 23:38, said:

Nu o sa le scoata ca ar avea mai putine programe in grila, nu ar mai avea cum sa-ti ia ochii. Unii au canale putine si content premium, altii canale la gramada cu televiziuni de cartier.U
boom :lol:???Fiecare dth are lipsurile lui.

#50
ploiesteanu

ploiesteanu

    Active Member

  • Grup: Senior Members
  • Mesaje: 1.591
  • Înscris: 02.10.2006

View Postonyx, on Jan 24 2009, 23:38, said:

Nu o sa le scoata ca ar avea mai putine programe in grila, nu ar mai avea cum sa-ti ia ochii. Unii au canale putine si content premium, altii canale la gramada cu televiziuni de cartier.
Evenimente importante, si de interes national, pentru unii. inseamna ce-a mai facut piedone in nu stiu ce sector, ce a mai zis becali si radoi, ce cumparaturi a mai facut nu stiu ce nevasta de fotbalist de la dinamo s.m.d. . Aste inseamna evenimente de interes national pentru oricare bucurestean. Mai lasati si comunitatile sa afle evenimente mondene locale, faceti bine si schimbati canalul.

#51
zeus1

zeus1

    Active Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 1.572
  • Înscris: 03.05.2008

View Postploiesteanu, on Jan 25 2009, 09:55, said:

Evenimente importante, si de interes national, pentru unii. inseamna ce-a mai facut piedone in nu stiu ce sector, ce a mai zis becali si radoi, ce cumparaturi a mai facut nu stiu ce nevasta de fotbalist de la dinamo s.m.d. . Aste inseamna evenimente de interes national pentru oricare bucurestean. Mai lasati si comunitatile sa afle evenimente mondene locale, faceti bine si schimbati canalul.
Nu poti obliga clientii din tara intreaga sa plateasca pentru niste posturi tv , pe care nu le vizioneaza si pe care, din pacate, Digi le baga de umplutura, ca sa fie.

#52
alexx1402

alexx1402

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Mesaje: 4.229
  • Înscris: 01.01.2007

View Postzeus1, on Jan 25 2009, 10:46, said:

Nu poti obliga clientii din tara intreaga sa plateasca pentru niste posturi tv , pe care nu le vizioneaza si pe care, din pacate, Digi le baga de umplutura, ca sa fie.
Nu esti obligat. Nu-ti convine... te muti :) nu te tine nimeni legat de digi.
Nu stiu daca ati observat, dar mai nou contractele la digi se fac perioada nedeterminata. Adica poti rezilia si a 2-a zi.

Editat de alexx1402, 25 ianuarie 2009 - 11:31.


#53
adrianclaudiu

adrianclaudiu

    Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 551
  • Înscris: 29.10.2008

View Postalexx1402, on Jan 25 2009, 11:27, said:

Nu esti obligat. Nu-ti convine... te muti :) nu te tine nimeni legat de digi.
Nu stiu daca ati observat, dar mai nou contractele la digi se fac perioada nedeterminata. Adica poti rezilia si a 2-a zi.
mai nou de cand si pt cine?

#54
ploiesteanu

ploiesteanu

    Active Member

  • Grup: Senior Members
  • Mesaje: 1.591
  • Înscris: 02.10.2006

View Postzeus1, on Jan 25 2009, 10:46, said:

Nu poti obliga clientii din tara intreaga sa plateasca pentru niste posturi tv , pe care nu le vizioneaza si pe care, din pacate, Digi le baga de umplutura, ca sa fie.
"umplutura" despre care vorbesti e discutabila, de unde incepe ? De la 5% in jos ? de la 3 ? Un exemplu, in Prahova sunt 7 sute de mii de oameni, comunitate care e interesata daca primarul da unda verde la demolarea si reconstruirea stadionului ILIE OANA, cum crede primarul ca trebuie cheltuit banul public. In acelasi timp, toate posturile bucurestene, asa zis centrale, emit in continuu, ce-a mai debitat GIGI Becali, si ce a mai raspuns nu stiu ce presedinte dinamovist, sau cum s-au mai cucuiat bahmutanca cu prigoana. Voi bucurestenii aveti cel putin 30 de canale de barfa, de irinei si monici, de andeea marine si stefanei. Ajunga-va! Sa vedem si ce se mai intampla in Constanta, Timisoara, Brasov, Caiova, Iasi si Cluj. Oricum lucruri mult mai importante decat barfa ieftina de Bucuresti.

Anunturi

Chirurgia endoscopică a hipofizei Chirurgia endoscopică a hipofizei

"Standardul de aur" în chirurgia hipofizară îl reprezintă endoscopia transnazală transsfenoidală.

Echipa NeuroHope este antrenată în unul din cele mai mari centre de chirurgie a hipofizei din Europa, Spitalul Foch din Paris, centrul în care a fost introdus pentru prima dată endoscopul în chirurgia transnazală a hipofizei, de către neurochirurgul francez Guiot. Pe lângă tumorile cu origine hipofizară, prin tehnicile endoscopice transnazale pot fi abordate numeroase alte patologii neurochirurgicale.

www.neurohope.ro

Utilizatori activi: 1

0 membri, 1 vizitatori, 0 utilizatori anonimi

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate