Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Achizitie SUV, buget 17k euro

Gps traker pentru animale

Aplicatii terte pentru IPTV, OTT,...

Drept trecere cu “carulR...
 Sunt noile generatii care se nasc...

Butuc pedalier

Niste intrebari despre apartamente

Comentarii amuzante pe Youtube
 Nu iese laptopul din sleep mode.

Facerea de bine - ce aștepta...

Probleme drum servitute

Se pot monta placi de gresie de 1...
 Card de debit virtual emis de India

Diferenta ATS generator si PV

La multi ani @Lotusisrael!

Declarație primar
 

NU CUMPARATI TV SAMSUNG

- - - - -
  • Please log in to reply
29 replies to this topic

#1
instalatorii

instalatorii

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 4
  • Înscris: 25.02.2007
ATENTIE NU VA CUMPARATI TV. MARCA SAMSUNG SLIM FIT 32" SAU ALTELE CA SUNT FOARTE PROASTE IMPORTATOR GENCO SI SERVICE BACOL SERVICE E DE KAKAT
DUPA CE L-ATI CUMPARAT UITATIVA BINE LA EL TIMP CASA IL PUTETI SCHIMBA IN TIMP DE MAX 48 ORE DUPA AIA E FOARTE GREU DE SCHIMBAT SAU SA LUATI BANI INAPOI PE EL.
DACA AVETI INTREBARI CONTACTATI-MA
Am cumparat un televizor marca samsung din carrefour si am constatat ca dupa cateva zile a aparut o pata pe ecran si avea probleme cu geometria ,la dus la service l-au tinut in service 25 de zile am fost la ei sa il ridic au facut o broba de imagine si au spus ca au schimbat tubul dar tot avea probleme cu geometria , mi-au spus ca asa trebuie sa fie, bun am zis,dupa ce am ajuns acasa am constatat a doua zi ca tubul cel nou avea un zgomot in spate ,geometria era mai proasta ca cea anterioara si mai avea pe tubul doua linii cam de 10cm grosime stanga/dreapta care aratau ca o plasa deci sa inteleg ca mi-au pus un tub defect
i-am chemat din nou sa il ia, cand au venit au constatat defectele si l-au luat,l-au tinut 14 zile (si la ora actuala este acolo in service ) dupa care mi-au spus ca este in parametri normali si ca nu are nici o defectiune desi ei au constatat defectiunile cand au venit sa il ridice.
Plus de asta l-au si zgariat cat a stat in service aratand ca un televizor second-hand.
Cred ca televizoarele marca samsung slimfit 32" au fost importate cu defecte sau sunt solduri din alta tara .

#2
valiro

valiro

    Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 674
  • Înscris: 18.06.2005
Locul acestui post este AICI.

#3
cristone

cristone

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 95
  • Înscris: 24.08.2004
are perfecta dreptate. eu am patit-o cu samsung, genco si bacol dar cu un tv clasic. geometrie de doi bani, le-am facut scandal dar ar fi trebuit sa ma duc la protectia conumatorului. era plin service-ul de samsung. mi-a venit sa-l arunc in fata lor. am mers pana la " il faceti in cat timp credeti voi si mi-l aduceti". s-au chinuit dar n-a iesit nimic.

Edited by cristone, 26 February 2007 - 22:55.


#4
vento4ever

vento4ever

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 135
  • Înscris: 08.08.2006
si atunci ce e de luat? ma refer la plasma sau lcd tv?

#5
Lucian_M

Lucian_M

    - membru glumeț -

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 21,408
  • Înscris: 09.09.2006
Au ai mei un Samsung plano de vreo 2-3 ani merge super. Culori misto, sunet ok. Ce ma seaca e telecomanda, care nu prinde din orice unghi (o fi de la praf, de la baterii?! ). Oricum, cu ce ai patit tu- OPC !!! Fa gat la ei ca e nasoala faza. De fapt, vezi cat ai garantie si daca de paseste 10% din termenul dat staul in service, ai dreptul la alt obiect (asa stiam). Bafta!

#6
octavt

octavt

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 19
  • Înscris: 22.02.2007
Toate produsele samsung sunt la fel,de la televizoare si pana la telefoane.De vreo doi ani le livreaza si alora de la sony displayurile lcd,plasma.Trebuie evitati,am senzatia.Eu o fac deja de mai mult timp si nu regret.

#7
BingoBongo

BingoBongo

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 411
  • Înscris: 08.01.2006
Prostii, eu am Samsung plano de 3 ani, ai mei un samsung 54cm de 1 an, si inca unul Slim de cateva saptamani, excelenta imagine, nici un fel de problema. O fi noroc, cine stie :))

#8
stupidcow

stupidcow

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,437
  • Înscris: 24.12.2004
Nu cred ca aici este vorba de firma producatoare, eu am 3 televizoare samsung, 2 care au pe putin 10 ani, si unul de 3 ani. Toate sunt fara probleme, insa produsele din ziua de azi nu mai sunt la fel de fiabile ca cele de acum cativa ani

#9
vento4ever

vento4ever

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 135
  • Înscris: 08.08.2006
ti se potriveste nick-ul....stupid cow...samsung e,dupa sony,cel mai bun la lcd tv.Vorbesc din experienta..am unul si merge perfect,e impecabil.

#10
cluca1969

cluca1969

    Junior Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 149
  • Înscris: 07.06.2006
Vreti TV cu tub CRT, nu aveti de ales decat un singur model SONY WEGA Trinitron 72 cm. Pe al meu am dat acum 3 ani cam 24 milioane iar acum a ajuns undeva la 1/2.
Ori un LCD HDTV tot de la Sony dar e cam scump, nu pocnitori d-astea pe care scrie HD Ready e o mare pacaleala, sunt doua standarde complet incompatibile.
Un coleg de serviciu si-a cumparat un Samsung PLANO de 72 odata cu mine, cand am luat eu Sony de 72, dupa 3 ani el are tubul obosit de parca au trecut 10 ani peste el.
Cine nu ma crede il invit sa vada un Sony cum trebuie sa mearga. Nu-mi dau Sony-ul nici pe 5 pocnitori ieftine de LCD-uri din Metro sau Carefour sau de unde vreti voi.

#11
vento4ever

vento4ever

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 135
  • Înscris: 08.08.2006
bine mah...tu vorbesti in necunostinta de cauza..Eu am in casa si LCD Samsung de 66 cm si Sony de 54.LCD-ul nu se vede atat de clar,datorita transmisiei.Insa la filmele pe dvd e INCOMPARABIL...

#12
cluca1969

cluca1969

    Junior Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 149
  • Înscris: 07.06.2006

 vento4ever, on May 30 2007, 21:21, said:

bine mah...tu vorbesti in necunostinta de cauza..Eu am in casa si LCD Samsung de 66 cm si Sony de 54.LCD-ul nu se vede atat de clar,datorita transmisiei.Insa la filmele pe dvd e INCOMPARABIL...
Nu stiu ce inseamna apelativul "mah" sau in ce dictionar l-ai gasit sau prin ce scoala l-ai invatat, dar cred ca nu cu mine vorbeai, ok?

#13
vento4ever

vento4ever

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 135
  • Înscris: 08.08.2006
Da,ai dreptate,nu vorbesc ca in dictionar,insa stiu sa vorbesc corect.Sa vorbesc,sa scriu si chiar sa citesc...nu vobeam,ci iti scriam tie.PS: vezi ca esti offtopic.

#14
cluca1969

cluca1969

    Junior Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 149
  • Înscris: 07.06.2006

 vento4ever, on May 30 2007, 21:54, said:

Da,ai dreptate,nu vorbesc ca in dictionar,insa stiu sa vorbesc corect.Sa vorbesc,sa scriu si chiar sa citesc...nu vobeam,ci iti scriam tie.PS: vezi ca esti offtopic.
Sa fi sanatos cu tot neamul tau, daca sunteti asa da dashteptzi.

#15
vento4ever

vento4ever

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 135
  • Înscris: 08.08.2006
bine mah...  :lol:  vezi-ti de crt-ul tau..si vezi ca nu sunt tolerate ironiile aici.E un forum de discutii,nu e sectiunea bancuri...da? ai un avertisment.

#16
Ion_de_la_Raion

Ion_de_la_Raion

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 20,434
  • Înscris: 28.08.2005

 Lucian_M, on Feb 27 2007, 00:36, said:

De fapt, vezi cat ai garantie si daca de paseste 10% din termenul dat staul in service, ai dreptul la alt obiect
s-a abrogat prevederea asta. poate sta oricat in garantie.

#17
cluca1969

cluca1969

    Junior Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 149
  • Înscris: 07.06.2006

 vento4ever, on May 30 2007, 22:00, said:

bine mah...  :lol:  vezi-ti de crt-ul tau..si vezi ca nu sunt tolerate ironiile aici.E un forum de discutii,nu e sectiunea bancuri...da? ai un avertisment.
Pot sa am si 100 de Warm-uri, ca n-am sa stau sa-i tolerez pe toti afonii.

#18
GunX

GunX

    Moderator

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,291
  • Înscris: 18.01.2002
cluca si mai ales vento, cartonas galben. vedeti ca eu nu stau sa dau 100 de warnuri, a doua oara va fac istorie.

vento, avertisment pentru limbaj jignitor incepand cu postul "ti se potriveste nick-ul....stupid cow."
cluca, tu pentru ca te-ai lasat angajat in discutii de genul asta. iesirile in decor si ordinea/disciplina nu sunt sarcina ta, pt asta exista report post la un moderator/admin. nu poti tolera, stai departe, simplu... nu?

Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate