Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Platforma electronica de eviden&#...

Cot cu talpa montat stramb in per...

Sfat achizitie sistem audio pentr...

tavan fals rigips
 Ce preferați: produse mai scumpe ...

Demagnetizare (minimala) ori ba?

Cum pot sa vad pe un proiector pr...

Joc Drone
 Dropshipping

Sfat achizitie AC Gree Fairy vs P...

MONITOR LG fara sonor !

Batalia pentru Bucuresti - ND, Fi...
 Identificare font

problema ping in jocuri online

Problema calculator

Samsung Galaxy A35
 

NU CUMPARATI TV SAMSUNG

- - - - -
  • Please log in to reply
29 replies to this topic

#1
instalatorii

instalatorii

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 4
  • Înscris: 25.02.2007
ATENTIE NU VA CUMPARATI TV. MARCA SAMSUNG SLIM FIT 32" SAU ALTELE CA SUNT FOARTE PROASTE IMPORTATOR GENCO SI SERVICE BACOL SERVICE E DE KAKAT
DUPA CE L-ATI CUMPARAT UITATIVA BINE LA EL TIMP CASA IL PUTETI SCHIMBA IN TIMP DE MAX 48 ORE DUPA AIA E FOARTE GREU DE SCHIMBAT SAU SA LUATI BANI INAPOI PE EL.
DACA AVETI INTREBARI CONTACTATI-MA
Am cumparat un televizor marca samsung din carrefour si am constatat ca dupa cateva zile a aparut o pata pe ecran si avea probleme cu geometria ,la dus la service l-au tinut in service 25 de zile am fost la ei sa il ridic au facut o broba de imagine si au spus ca au schimbat tubul dar tot avea probleme cu geometria , mi-au spus ca asa trebuie sa fie, bun am zis,dupa ce am ajuns acasa am constatat a doua zi ca tubul cel nou avea un zgomot in spate ,geometria era mai proasta ca cea anterioara si mai avea pe tubul doua linii cam de 10cm grosime stanga/dreapta care aratau ca o plasa deci sa inteleg ca mi-au pus un tub defect
i-am chemat din nou sa il ia, cand au venit au constatat defectele si l-au luat,l-au tinut 14 zile (si la ora actuala este acolo in service ) dupa care mi-au spus ca este in parametri normali si ca nu are nici o defectiune desi ei au constatat defectiunile cand au venit sa il ridice.
Plus de asta l-au si zgariat cat a stat in service aratand ca un televizor second-hand.
Cred ca televizoarele marca samsung slimfit 32" au fost importate cu defecte sau sunt solduri din alta tara .

#2
valiro

valiro

    Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 674
  • Înscris: 18.06.2005
Locul acestui post este AICI.

#3
cristone

cristone

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 95
  • Înscris: 24.08.2004
are perfecta dreptate. eu am patit-o cu samsung, genco si bacol dar cu un tv clasic. geometrie de doi bani, le-am facut scandal dar ar fi trebuit sa ma duc la protectia conumatorului. era plin service-ul de samsung. mi-a venit sa-l arunc in fata lor. am mers pana la " il faceti in cat timp credeti voi si mi-l aduceti". s-au chinuit dar n-a iesit nimic.

Edited by cristone, 26 February 2007 - 22:55.


#4
vento4ever

vento4ever

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 135
  • Înscris: 08.08.2006
si atunci ce e de luat? ma refer la plasma sau lcd tv?

#5
Lucian_M

Lucian_M

    - membru glumeț -

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 21,408
  • Înscris: 09.09.2006
Au ai mei un Samsung plano de vreo 2-3 ani merge super. Culori misto, sunet ok. Ce ma seaca e telecomanda, care nu prinde din orice unghi (o fi de la praf, de la baterii?! ). Oricum, cu ce ai patit tu- OPC !!! Fa gat la ei ca e nasoala faza. De fapt, vezi cat ai garantie si daca de paseste 10% din termenul dat staul in service, ai dreptul la alt obiect (asa stiam). Bafta!

#6
octavt

octavt

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 19
  • Înscris: 22.02.2007
Toate produsele samsung sunt la fel,de la televizoare si pana la telefoane.De vreo doi ani le livreaza si alora de la sony displayurile lcd,plasma.Trebuie evitati,am senzatia.Eu o fac deja de mai mult timp si nu regret.

#7
BingoBongo

BingoBongo

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 411
  • Înscris: 08.01.2006
Prostii, eu am Samsung plano de 3 ani, ai mei un samsung 54cm de 1 an, si inca unul Slim de cateva saptamani, excelenta imagine, nici un fel de problema. O fi noroc, cine stie :))

#8
stupidcow

stupidcow

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,437
  • Înscris: 24.12.2004
Nu cred ca aici este vorba de firma producatoare, eu am 3 televizoare samsung, 2 care au pe putin 10 ani, si unul de 3 ani. Toate sunt fara probleme, insa produsele din ziua de azi nu mai sunt la fel de fiabile ca cele de acum cativa ani

#9
vento4ever

vento4ever

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 135
  • Înscris: 08.08.2006
ti se potriveste nick-ul....stupid cow...samsung e,dupa sony,cel mai bun la lcd tv.Vorbesc din experienta..am unul si merge perfect,e impecabil.

#10
cluca1969

cluca1969

    Junior Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 149
  • Înscris: 07.06.2006
Vreti TV cu tub CRT, nu aveti de ales decat un singur model SONY WEGA Trinitron 72 cm. Pe al meu am dat acum 3 ani cam 24 milioane iar acum a ajuns undeva la 1/2.
Ori un LCD HDTV tot de la Sony dar e cam scump, nu pocnitori d-astea pe care scrie HD Ready e o mare pacaleala, sunt doua standarde complet incompatibile.
Un coleg de serviciu si-a cumparat un Samsung PLANO de 72 odata cu mine, cand am luat eu Sony de 72, dupa 3 ani el are tubul obosit de parca au trecut 10 ani peste el.
Cine nu ma crede il invit sa vada un Sony cum trebuie sa mearga. Nu-mi dau Sony-ul nici pe 5 pocnitori ieftine de LCD-uri din Metro sau Carefour sau de unde vreti voi.

#11
vento4ever

vento4ever

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 135
  • Înscris: 08.08.2006
bine mah...tu vorbesti in necunostinta de cauza..Eu am in casa si LCD Samsung de 66 cm si Sony de 54.LCD-ul nu se vede atat de clar,datorita transmisiei.Insa la filmele pe dvd e INCOMPARABIL...

#12
cluca1969

cluca1969

    Junior Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 149
  • Înscris: 07.06.2006

 vento4ever, on May 30 2007, 21:21, said:

bine mah...tu vorbesti in necunostinta de cauza..Eu am in casa si LCD Samsung de 66 cm si Sony de 54.LCD-ul nu se vede atat de clar,datorita transmisiei.Insa la filmele pe dvd e INCOMPARABIL...
Nu stiu ce inseamna apelativul "mah" sau in ce dictionar l-ai gasit sau prin ce scoala l-ai invatat, dar cred ca nu cu mine vorbeai, ok?

#13
vento4ever

vento4ever

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 135
  • Înscris: 08.08.2006
Da,ai dreptate,nu vorbesc ca in dictionar,insa stiu sa vorbesc corect.Sa vorbesc,sa scriu si chiar sa citesc...nu vobeam,ci iti scriam tie.PS: vezi ca esti offtopic.

#14
cluca1969

cluca1969

    Junior Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 149
  • Înscris: 07.06.2006

 vento4ever, on May 30 2007, 21:54, said:

Da,ai dreptate,nu vorbesc ca in dictionar,insa stiu sa vorbesc corect.Sa vorbesc,sa scriu si chiar sa citesc...nu vobeam,ci iti scriam tie.PS: vezi ca esti offtopic.
Sa fi sanatos cu tot neamul tau, daca sunteti asa da dashteptzi.

#15
vento4ever

vento4ever

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 135
  • Înscris: 08.08.2006
bine mah...  :lol:  vezi-ti de crt-ul tau..si vezi ca nu sunt tolerate ironiile aici.E un forum de discutii,nu e sectiunea bancuri...da? ai un avertisment.

#16
Ion_de_la_Raion

Ion_de_la_Raion

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 20,434
  • Înscris: 28.08.2005

 Lucian_M, on Feb 27 2007, 00:36, said:

De fapt, vezi cat ai garantie si daca de paseste 10% din termenul dat staul in service, ai dreptul la alt obiect
s-a abrogat prevederea asta. poate sta oricat in garantie.

#17
cluca1969

cluca1969

    Junior Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 149
  • Înscris: 07.06.2006

 vento4ever, on May 30 2007, 22:00, said:

bine mah...  :lol:  vezi-ti de crt-ul tau..si vezi ca nu sunt tolerate ironiile aici.E un forum de discutii,nu e sectiunea bancuri...da? ai un avertisment.
Pot sa am si 100 de Warm-uri, ca n-am sa stau sa-i tolerez pe toti afonii.

#18
GunX

GunX

    Moderator

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,291
  • Înscris: 18.01.2002
cluca si mai ales vento, cartonas galben. vedeti ca eu nu stau sa dau 100 de warnuri, a doua oara va fac istorie.

vento, avertisment pentru limbaj jignitor incepand cu postul "ti se potriveste nick-ul....stupid cow."
cluca, tu pentru ca te-ai lasat angajat in discutii de genul asta. iesirile in decor si ordinea/disciplina nu sunt sarcina ta, pt asta exista report post la un moderator/admin. nu poti tolera, stai departe, simplu... nu?

Anunturi

Chirurgia endoscopică a hipofizei Chirurgia endoscopică a hipofizei

"Standardul de aur" în chirurgia hipofizară îl reprezintă endoscopia transnazală transsfenoidală.

Echipa NeuroHope este antrenată în unul din cele mai mari centre de chirurgie a hipofizei din Europa, Spitalul Foch din Paris, centrul în care a fost introdus pentru prima dată endoscopul în chirurgia transnazală a hipofizei, de către neurochirurgul francez Guiot. Pe lângă tumorile cu origine hipofizară, prin tehnicile endoscopice transnazale pot fi abordate numeroase alte patologii neurochirurgicale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate