Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Telefonul Oppo a74 mi-a blocat ca...

A inviat Mudava

Vouchere de vacanta

Cand One United nu mai vand isi v...
 Mandolina feliat legume

Atestat consilier de siguranta

alarma auto Autowatch 346 RLI

Ce se intampla cu actualii tineri...
 Descifrare reteta

Zapp fix

Rulment pt diferential 4motion

Lipire filtru la baterie ikea
 Meserias nu mai vine sa termine l...

Soferii prinsi bauti sau drogati ...

geometrie autorulota

Sfat achiziție laptop ~4500 ...
 

RemoteSMS - program de trimis SMSuri

- - - - -
  • This topic is locked This topic is locked
989 replies to this topic

#1
stargate

stargate

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,613
  • Înscris: 12.07.2003
Am fost intrigat de ideea unui astfel de software... asa ca am facut si eu un programel cu acelasi scop - RemoteMyX (http://www.fighterso...tesms/index.htm). Este freeware. Va rog scuzati lipsa de optiuni, se va imbunatati in versiunile viitoare (nu am avut timp prea mult pentru el - sub 1 ora).

Cu siguranta il voi mai imbunatati, in viitoarele versiuni, expect enhanced security, faster connect, more automation (de exemplu la anumite eventuri la calculator sa trimita smsuri).

Edited by Bogdan, 20 February 2006 - 07:32.


#2
yankey

yankey

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 215
  • Înscris: 11.05.2003
Aceasta pagina nu exista pe serverul de gazduire gratuita 3x.ro...

#3
stargate

stargate

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,613
  • Înscris: 12.07.2003
Ups, my bad. Am editat acum postul meu. Should work.

#4
ALexu4um

ALexu4um

    Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 521
  • Înscris: 19.04.2003

Quote

Originally posted by stargate
Cu siguranta il voi mai imbunatati, in viitoarele versiuni, expect enhanced security, faster connect, more automation (de exemplu la anumite eventuri la calculator sa trimita smsuri).


Imi place ca vei dezvolta programul asta.
O prima idee la care cred ca te-ai gandit deja este la "Cont" unde sper sa faci sa poti alege din mai multe conturi fara sa fie nevoie sa pui parola de fiecare data.Ex: Cont1 (Usename: abcd  Pasword:*****) Cont2 (Username:mnop Pasword:*******)
Acolo la "Mesaje" unde scrii "Nr de telefon" pune un 0 (zero) inainte de numarul pe care-l scrii. Cam atat deocamdata.

#5
stargate

stargate

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,613
  • Înscris: 12.07.2003
Released Remote MyX 1.50. :)

Acum parolele sunt ascunse, are manager pentru mai multe conturi si o agenda telefonica. More updates will follow.

#6
ALexu4um

ALexu4um

    Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 521
  • Înscris: 19.04.2003

Quote

Originally posted by ALexu4um
Acolo la "Mesaje" unde scrii "Nr de telefon" pune un 0 (zero) inainte de numarul pe care-l scrii.


Good job pana acum stargate.

#7
stargate

stargate

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,613
  • Înscris: 12.07.2003
Am lansat si versiunea 1.60. Am submitat si pe sofpedia.com dar nu a aparut...
Schimbari in 1.60: numarul de caractere ramase, scris formatat fara spatii si optiune pentru log.

Chestia cu 0 in fata o sa adaug in versiunile viitoare intrucat sunt multi (ca si mine) care s-au obisnuit sa taie 0ul cand lucreaza cu myx. In urmatoarele versiuni va aparea un Settings panel.

#8
yankey

yankey

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 215
  • Înscris: 11.05.2003
Merge misto. Ma ai de musteriu la programel. Fa si tu o chestie sa verifice versiunea si sa tipe la tine la upgrade.

#9
ALexu4um

ALexu4um

    Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 521
  • Înscris: 19.04.2003
si eu sunt obisnuit cu zeroul sa nu-l mai pun dar da frumos la program :)

#10
stargate

stargate

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,613
  • Înscris: 12.07.2003
Released 1.70:
Am adaugat suport pentru citirea parametrilor. De exemplu, daca rulati "remotemyx.exe -a 712345678 detrimis.txt", Remote MyX se lanseaza automat si trimite continutul fisierului detrimis.txt la numarul de telefon respectiv. Cand termina operatiunea asteapta 10 secunde si se inchide automat. Pentru a facilita lansarea lui puteti creea un fisier .bat care sa contina comanda de mai sus. Atentie: fisierul .txt trebuie sa fie in acelasi director (folder) cu remotemyx.exe.
Aceste informatii pot fi obtinute si ruland "remotemyx.exe ?" sau "remotemyx.exe /?".

yankey, mie de obicei nu imi plac programele care se duc de nebune, fac traffic sa vada daca au aparut versiuni noi. Dar in cazul asta se poate face o exceptie, intrucat este folositor doar conectat la net. In orice caz, o sa fie doar on demand chestia. Multumesc pentru idee.

#11
Ares

Ares

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,227
  • Înscris: 13.01.2003
Super programul, felicitari pentru el :) Cand pui 1.70 pe site? :D (acum am facut download si e inca 1.6 :P)

#12
stargate

stargate

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,613
  • Înscris: 12.07.2003
Am releasat si 1.80:
Changes: Am reparat un bug care aparea la schimbarea conturilor din manager. Am adaugat optiuni de stergere din registrii a tuturor informatiilor. Acum daca mesajul este mai mare de 160 de caractere Remote MyX ofera userului posibilitatea de a-l imparti in mai multe mesaje.

Eu submitez de obicei cand il lansez pe pagina oficiala: www.fightersoft.3x.ro dar nu apare imedia la softpedia, este si normal.

#13
Courage

Courage

    Founder

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 21,689
  • Înscris: 26.11.2001
Mda... serveruld e le 3x.oro nu suporta hot linking !
http://www.softpedia...1/18-1-25.shtml
1.80 version


[ http://www.softpedia.com/screenshots/18-1-25_1.png - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

#14
stargate

stargate

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,613
  • Înscris: 12.07.2003
Am facut si un subsite pentru Remote MyX in care sunt descrise mai pe larg facilitatile sale.
Remote MyX: www.fightersoft.3x.ro/remotemyx/index.htm
Fightersoft Home: www.fightersoft.3x.ro

#15
stargate

stargate

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,613
  • Înscris: 12.07.2003
Remote SMS 2.00 released!
Changes: 2.00 - Am redenumit programul in Remote SMS. Am adaugat suport pentru a trimite SMSuri cu ajutorul portalului zappmobile.ro, un pic de graphical touchup.

Am schimbat pagina dedicata lui Remote SMS in http://www.fighterso...tesms/index.htm

#16
ALexu4um

ALexu4um

    Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 521
  • Înscris: 19.04.2003
SUper misto in faza asta.
Apropo cate mesaje poti sa trimiti cu zapp ca nu zice pe site acolo sau nu am vazut eu.

#17
stargate

stargate

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,613
  • Înscris: 12.07.2003
:D Nici eu si nici userul care mi-a imprumutat contul sa fac teste nu stim!
Am impresia (subliniez - am impresia - deci NU sigur) ca este gratis - oricum merge doar intre abonatii zapp.

#18
ALexu4um

ALexu4um

    Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 521
  • Înscris: 19.04.2003
Cand vei face settings panelu sa nu uiti sa pui si optiunea sa dai disable la Zapp respectiv MyX (sa nu-l mai arate acolo)

Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate