Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Iesirea din coproprietate

Mouse wireless ergonomic cu bater...

Cum se calculeaza dobanda lunara ...

La mulți ani @driftking91!
 Unde e recomandat sa ma cazez in ...

Descarcator de supratensiune tip 2

ping digi?

Reparare "șanțuri&#...
 De ce i se zice Mariei "Stapa...

Colet valoare Londra București

BMW seria 3 rulat vs SsangYong Ko...

Share abonament Netflix
 Cum pot sa fac rost de un negativ...

Lant Bicicleta

Un designer artist: Raymond Loewy

ATS din contactor modular
 

Activare apeluri internationale la Orange !

- - - - -
  • Please log in to reply
9 replies to this topic

#1
DjAdi

DjAdi

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,535
  • Înscris: 17.03.2003
Am sunat azi la numarul 200 sa imi schimb un numar favorit si am mai auzit o alta optiune disponibila care nu am mai auzit`o pana atunci, este vorba despre Activarea sau dezactivarea apelurilor internationale.

Am sunat la 411 si dupa vreo 10 min am reusit sa vb cu un operator de acolo, mi`a spus ca pentru abonatii care au cel putin 6 luni vechime in retea si nu au avut facturi restante sau suspendari activarea serviciului de apeluri internationale se face fara nici un fel de depozit sau garantie cum era pana acum.

Ati stiut si voi de asa ceva? Eu abia azi am descoperit si nu am vazut pe forum daca s-a mai discutat de asa ceva. :D

#2
addicted

addicted

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,723
  • Înscris: 18.07.2003
eu da. am sunat la ei la 2 zile dupa ce mi-am luat abonamentul. am auzit de chestia asta si am hotarat ca raman definitiv pe cartelute rds.

#3
Immortal

Immortal

    nemuritoru'

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,930
  • Înscris: 11.01.2004
Da' nu era "default enabled"? Hmmm...io de pe CNX dau beepuri prin Australia de cand ma shtiu. Or maybe e de la cafea... :eek:

:cya:

#4
Grogu

Grogu

    Humble Homo Sapiens

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 11,668
  • Înscris: 11.09.2002
mda...dar este mai rentabil la orange cu roamingul deoarece nu iti cer taxa de 50 centi pentru activare si nici sa ai 10 $ credit...

#5
cmidp

cmidp

    medicine for the brain

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,078
  • Înscris: 02.03.2003
Connexul nu activeaza automat internationalul, asa ca poate esti pe cartela.

La orange e de mult timp (la inceputul lui 2002 am constatat eu) faptul ca daca esti client fidel (nu prea stiu exact ce inteleg ei prin asta dar cred ca e ce zicea mai sus fun-sms) ti-l activeaza fara sa mai depui nici un fel de garantie sau cerere scrisa.

In alta ordine de idei cam la fel merge si cu roamingul. Nedumerirea mea era de ce m-a intrebat daca vreau sa mi-l activez pt 2 saptamani sau nelimitat... nu stiu care e explicatia. Si pt a mi-l activa nelimitat a facut ala o pauza de parca m-ar mai fi 'cautat in acte'.

De mentionat e ca totul s-a petrecut pe la inceputul lui 2002 aveam vechime la abonament , aveam facturi destul de mari cred ca pt tipul meu de abonament dar si ramasesem de cateva ori restantier :)

#6
Immortal

Immortal

    nemuritoru'

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,930
  • Înscris: 11.01.2004

Quote

Originally posted by cmidp
Connexul nu activeaza automat internationalul, asa ca poate esti pe cartela.


Crede-ma, stiu ce fel de abonat CNX sunt ;)
Am centu' de 500min de un an jumate aproape. Si de cca. 1 an dau apeluri/sun cu regularitate afara. N'am platit nici un depozit si n'am rugat niciodata pe nimeni sa'mi activeze nimic. Si cu SMSurile la fel.
Merge brici, btw :OK:

:cya:

#7
vicus

vicus

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 120
  • Înscris: 05.11.2003
activarea International se face gratuit pe orice abonament Orange de saptamana asta. pe prepay e implicit. pt roaming la abonamente e cu dubii. stiti voi, frauda la romanii... de aici si diferenta intre permanent si temporar

#8
JustX

JustX

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 111
  • Înscris: 29.11.2003

Quote

Originally posted by vicus
activarea International se face gratuit pe orice abonament Orange de saptamana asta. pe prepay e implicit. pt roaming la abonamente e cu dubii. stiti voi, frauda la romanii... de aici si diferenta intre permanent si temporar

Pe prepay ar trebui sa se poata si restrictiona accesul
la international cumva - de catre utilizator, prin parole. La Kamarad se poate. Si bararea apelurilor de iesire/intrare ar
trebui sa mearga. Din nou, la Kamarad sunt aceste servicii.

#9
Corbul2004

Corbul2004

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,184
  • Înscris: 19.01.2004
nici la Kamarad nu mai exista TAXA DE CONECTARE DE 50C, acuma activarea roamnigului este gratuita

#10
vicus

vicus

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 120
  • Înscris: 05.11.2003
bararea apelurilor de iesire: PIN2

Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate