Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Iesirea din coproprietate

Mouse wireless ergonomic cu bater...

Cum se calculeaza dobanda lunara ...

La mulți ani @driftking91!
 Unde e recomandat sa ma cazez in ...

Descarcator de supratensiune tip 2

ping digi?

Reparare "șanțuri&#...
 De ce i se zice Mariei "Stapa...

Colet valoare Londra București

BMW seria 3 rulat vs SsangYong Ko...

Share abonament Netflix
 Cum pot sa fac rost de un negativ...

Lant Bicicleta

Un designer artist: Raymond Loewy

ATS din contactor modular
 

Connex FOTO

- - - - -
  • Please log in to reply
28 replies to this topic

#19
bogdan1978buc

bogdan1978buc

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,416
  • Înscris: 07.05.2003
Chiar la ce dimensiune sunt scoase pozele ? Ca fapt divers.
Iar eu ii dau dreptate lui FireEyes :P Cand or fi astea la fel de bune ca A70-ul meu atunci voi folosi serviciul :) (cred).

#20
sepguy

sepguy

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,703
  • Înscris: 27.12.2002
Nu conteaza neaprat rezolutia...ci calitatea. Nu cred ca are rost sa facem vreo comparatie intre pozele scoase de olympusul meu la 640x480 (nu mai vorbesc de canon..ca deja e sf) si cele la aceeasi rezoluite scoase de un telefon (luati e700 de exemplu care are cam cea mai buna caliate a pozelor...).
Serviciul pare interesant insa nu are aplicatie practica (inca)...parerea mea!
Deja vad ca au inceput sa apara camerele >1Mpixel...poate asa..dar ramane de vazut

#21
bogdan1978buc

bogdan1978buc

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,416
  • Înscris: 07.05.2003
Mi se pare corect!Asa am zis si eu:

Quote

Pai la ce rezolutii au telefoanele astea,si ma refer si la calitate nu numai la numarul de pixeli ce poza vor livra la domiciliu?3cm*4cm?.
Deci la cate artifacte si zgomot de fond si defocalizari si alte chestii d'astea apar in poze...

#22
Codename

Codename

    Regele și Regina Cașcavalului

  • Grup: Members
  • Posts: 3,776
  • Înscris: 03.01.2004
A, inca ceva, poti sa pui o poza din PC in telefon si sa o trimiti aia la CONNEX.

#23
bogdan1978buc

bogdan1978buc

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,416
  • Înscris: 07.05.2003
Este o solutie si asta,dar din cate stiu un mms are o limita de cativa zeci de k.Deci nu cred ca vei reusi sa pui o poza de 1.6 Mb :P
Iar in acest fel dispare "mobilitatea" serviciului!Evident nu mai pot spune asta daca te plimbi cu laptop-ul dupa tine ;)

#24
cmidp

cmidp

    medicine for the brain

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,078
  • Înscris: 02.03.2003
Un MMS este 'definit' in 30 K, tot ceea ce depaseste cei 30 K este taxat ca si trafic GPRS, teoretic ar trebui s-o trimita taxandu-te mai mult.

In al doilea rand trimiti o poza pt o carte postala nu pt un tapet sau poster in marime anturala :)

50-70 K sunt absolut sufiecienti, haide 100 K :)

#25
Codename

Codename

    Regele și Regina Cașcavalului

  • Grup: Members
  • Posts: 3,776
  • Înscris: 03.01.2004

Quote

Originally posted by cmidp
Un MMS este 'definit' in 30 K, tot ceea ce depaseste cei 30 K este taxat ca si trafic GPRS, teoretic ar trebui s-o trimita taxandu-te mai mult.

In al doilea rand trimiti o poza pt o carte postala nu pt un tapet sau poster in marime anturala :)

50-70 K sunt absolut sufiecienti, haide 100 K :)

Da, plus de asta,telefoanele au limitari la MMS si oricum nu as trimite o poza de 1,6 mega. In cel mai rau caz o editez si o salvez la o calitate mai slabă ! Eu nu ma refeream sa trimiti poze de nu sti cati megaPIXELI, ci poze la o rezolutie mai micuta dar cu o calitate buna, ca bine zice cmidp, e o carte postala la urma urmei ! :D

__________________
Singură de Valentine's Day ?
Sună tu pe cineva.


Tu faci viitorul.
CONNEX

#26
bogdan1978buc

bogdan1978buc

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,416
  • Înscris: 07.05.2003
1.Cum ramane cu "libertatea" de care vorbeam?Sau aveti toti laptop?
2.Solutii vad ca gasiti cu usurinta,numai ca sa dovediti intr-un fel ca aveti dreptate,sau ca ma insel eu,una din doua.
3.Deja la solutia aceasta apare costul suplimentar,dublu,triplu sau cum o fi el.Datele problemei se schimba,si apare realitatea la suprafata,pentru ca o poza facuta cu P800 la lumina naturala,in timpul zilei,sare de 100k,ceea ce duce la ce am zis mai sus,serviciul nu mai costa x ci costa y.
4.Cred ca nu am fost prea bine inteles:nu sunt contra acestei optiuni,ci doar ca este atat de discutata,de parca de maine o sa trimitem toti poze cu nemiluita,si o sa ajungem la congestie de retea si asa mai departe.
As vrea un raspuns macar la a doua parte a primei intrebari ;)

#27
cmidp

cmidp

    medicine for the brain

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,078
  • Înscris: 02.03.2003
Telefoane performante exista, bani mai trebuie sa existe. Cu timpul se vor ieftini etc.

Din cate am inteles de la some developers (ce se ocupa cu aplicatii pt Nokia) P800 nu este chiar un punct de reper ca sa nu-i citez si sa spun c-ar fi cam de cacao. Oricum, e vorba de-un smartphone.

Daca aruncati o privire pe www.vodafone.de, www.t-mobile.de etc, o sa vedeti ca telefoane performante la preturi decente exista (cu abonament)

Dupa cum spui tu, toti romanii ar trebui sa aiba masina, pardon, Dacie, pt ca oricum pe drumurile din Romania nu-i sanatos sa ai alt tip de masina.

#28
cmidp

cmidp

    medicine for the brain

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,078
  • Înscris: 02.03.2003
http://www.vnunet.de...1599&Ref=pc-pro

Primul telefon ce face poze la rezolutii de 1144 x 858 ce va fi promovat de Vodafone. Deci se poate.

#29
db

db

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 28
  • Înscris: 21.01.2004
Indiferent daca se va folosi sau nu pe scara larga acest serviciu, Connex a urmarit altceva: sa aduca un serviciu nou, neexistent pe piata romaneasca. Fiecare poate hotari in orice moment sa trimita un astfel de mesaj daca are nevoie. E bine sa stii ca ai aceasta posibilitate.....

Anunturi

Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă

Tehnicile minim invazive impun utilizarea unei tehnologii ultramoderne.

Endoscoapele operatorii de diverse tipuri, microscopul operator dedicat, neuronavigația, neuroelectrofiziologia, tehnicile avansate de anestezie, chirurgia cu pacientul treaz reprezintă armamentarium fără de care neurochirurgia prin "gaura cheii" nu ar fi posibilă. Folosind tehnicile de mai sus, tratăm un spectru larg de patologii cranio-cerebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate