Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Ce este instalatia asta? (Valea B...

BD-R Verbatim 25gb salvare Fisier

Lupte WW2

Achizitie SUV, buget 17k euro
 Gps traker pentru animale

Aplicatii terte pentru IPTV, OTT,...

Drept trecere cu “carulR...

Sunt noile generatii care se nasc...
 Butuc pedalier

Niste intrebari despre apartamente

Comentarii amuzante pe Youtube

Nu iese laptopul din sleep mode.
 Facerea de bine - ce aștepta...

Probleme drum servitute

Se pot monta placi de gresie de 1...

Card de debit virtual emis de India
 

Notebook Tuning

- - - - -
  • Please log in to reply
68 replies to this topic

#19
sandossu

sandossu

    Alex Dumitru

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,155
  • Înscris: 01.07.2005
mie mi se pare ca-s bani aruncati degeaba, asta daca nu ai prea multi :D

#20
mynameismada

mynameismada

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,743
  • Înscris: 05.09.2005
eu as zice ca e o idee buna, de fapt o solutie, pentru situatia in care ai notebook-ul cu semne de uzura, gen zgarieturi sau eu mai stiu ce, de la purtat prin geanta etc. au fost o gramada pe forum care intrebau cum scapa de zgarieturi, uite asta e o metoda...

Edited by mynameismada, 22 February 2007 - 20:30.


#21
The_Napster

The_Napster

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,837
  • Înscris: 01.04.2005
De ce trebuie un laptop neaparat sa fie serios? Eu consider ca orice echipament ar trebui sa aiba o estetica corespunzatoare mediului in care se afla si activitatii in care este implicat. Daca esti designer poti pune un logo sau o creatie personala, daca esti arhitect, un proiect sau niste schite, daca esti gamer... jocul preferat... etc. Fiecare dupa preferinte.

#22
ripper

ripper

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 13,257
  • Înscris: 25.03.2002

Quote

mie mi se pare ca-s bani aruncati degeaba, asta daca nu ai prea multi
Apropos de bani, probabil că sunteți curioși cât a costat... ei bine, a fost 15 lei + eventuale taxe de transport dacă nu sunteți din București! Deci... nu mi se pare o avere...

Quote

eu as zice ca e o idee buna, de fapt o solutie, pentru situatia in care ai notebook-ul cu semne de uzura, gen zgarieturi sau eu mai stiu ce, de la purtat prin geanta etc. au fost o gramada pe forum care intrebau cum scapa de zgarieturi, uite asta e o metoda...

Exact! Uite ceva practic!  :naughty:

Quote

De ce trebuie un laptop neaparat sa fie serios? Eu consider ca orice echipament ar trebui sa aiba o estetica corespunzatoare mediului in care se afla si activitatii in care este implicat. Daca esti designer poti pune un logo sau o creatie personala, daca esti arhitect, un proiect sau niste schite, daca esti gamer... jocul preferat... etc. Fiecare dupa preferinte.

Asta tot încercam și eu să le explic, dar se pare că doar puțini au înteles...

#23
bogdanan

bogdanan

    devoted SoftNews member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,269
  • Înscris: 02.04.2004
ce as vrea...e sa-i schimb carcasa de plastic cu una cromata...idei ?

#24
ripper

ripper

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 13,257
  • Înscris: 25.03.2002

View Postbogdanan, on Feb 24 2007, 01:03, said:

ce as vrea...e sa-i schimb carcasa de plastic cu una cromata...idei ?

E ceva inedit ce-i drept, dar și foarte greu de realizat! Totuși vorbesc în necunoștiința de cauză, deoarece nu am mai văzut sau auzit de așa ceva!  :naughty: Dar mă gândesc că este destul de dificil să dai comandă undeva, sau să găsești pe cineva care să-ți realizeze o carcasă cromată exact pe dimensiunile date de tine... probabil și foarte scumpă în același timp!

Dacă afli ceva să ne anunți!  :peacefingers:

#25
bogdanan

bogdanan

    devoted SoftNews member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,269
  • Înscris: 02.04.2004

View Postripper, on Feb 24 2007, 09:27, said:

E ceva inedit ce-i drept, dar și foarte greu de realizat! Totuși vorbesc în necunoștiința de cauză, deoarece nu am mai văzut sau auzit de așa ceva! :naughty: Dar mă gândesc că este destul de dificil să dai comandă undeva, sau să găsești pe cineva care să-ți realizeze o carcasă cromată exact pe dimensiunile date de tine... probabil și foarte scumpă în același timp!

Dacă afli ceva să ne anunți! :peacefingers:


sa inteleg ca nu-s singurul interesat :rolleyes:

#26
ConstantinD

ConstantinD

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 422
  • Înscris: 24.03.2006

View Postbogdanan, on Feb 24 2007, 01:03, said:

ce as vrea...e sa-i schimb carcasa de plastic cu una cromata...idei ?

cromata nu cred ca poti pt ca nu poti croma plasticul, si chiar nu cred ca vrei sa pui un capac de metal pe carcasa astfel marindu-i greutatea cu 3-4 KG    :D

#27
ripper

ripper

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 13,257
  • Înscris: 25.03.2002
A încercat cineva vreun mini-tuning?  ^_^

Aveți aici câteva chestii foarte interesante! Merită văzute!

3D Display - aici

Display Lid Painting

Painting special pt Dell

Full tutorial - Display painting


Tutorial 2 (super)


Sticker Tuning

Have fun!

#28
ozzyboy

ozzyboy

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,377
  • Înscris: 16.01.2007
sincer imi place mai mult modelul tau din avatar  :P
oricum este clar ca ai vrut o schimbare si bani de altul nou n-ai avut  :D ...sa-l stapanesti sanatos si asa.


View PostConstantinD, on Feb 20 2007, 16:07, said:

mie mie se pare pur si simplu BETON. am sa ma interesez. sunt de acord cu scoaterea literelor chinezesti de pe al tau. eu ce sa ma fac cu sigla DELL care e in mijlocul capacului? puteti sa imi dati niste idei de autocolante care sa lase partea asta libera, dar tot sa arate misto?
mai omule iti zic eu ce poti face...poti urma ex lui ripper si poti "atasa" un merisor muscat - da bine zic eu :P
sincer m-am gandit si eu..oare cum ar arata daca "bulina" aia DELL era iluminata... :rolleyes: , asa cum este la apple, packard bell si 'or mai fi si  altele...


View Postripper, on Feb 22 2007, 19:41, said:

Mă fac că nu am luat personal jignirile, deși cred că știi ce meriti! Ai o părere, exprimăți-o fără a jigni!
Nu mă mai chinui să explic încă o dată ce a vrut să fie acest topic, cine este cerebral să priceapă, cine nu să se ia în continuare de un ThinkPad cu autocolant!
:lol:  omule esti moderator si faci bine ca nu le pui la suflet, tre' sa arati ca esti impatial...aia a fost parerea lui. ce ne-am face fara indivizi ca el in forum  :P ...este?...

numa' bine si poate ne mai impartaseti cateva din ideile tale, ca cine stie...poate ne plictisim si noi de "fatza" jucariei noastre si macar sa avem unde arunca un ochi...

#29
danX

danX

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,566
  • Înscris: 26.06.2003

View Postozzyboy, on Mar 12 2007, 02:20, said:

:lol:  omule esti moderator si faci bine ca nu le pui la suflet, tre' sa arati ca esti impatial...aia a fost parerea lui. ce ne-am face fara indivizi ca el in forum  :P ...este?...

Indivizii ca mine vad laptopul ca o unealta de munca. Sunt mare fan ThinkPad si nu mi se pare normal sa lipesti stickere pe un produs super "engineered". Acer, Benq, MSI, Asus si alti producatori de NBK consumer sunt mult mai potriviti pentru lipit autocolante, pus LED-uri, etc.

Si chestia cu cocalarul e clasica: imi iau cea mai tare scula de pe piata, doar ca sa o mai impopotonez nitel. E un fenomen extins nu numai la noi, a se vedea bentley-uri cu spinnere, etc.
In general e bine sa iti iei ce stii ca o sa folosesti la 100% din capacitate, nu doar ce e mai tare.

Vrei performanta business iti iei ThinkPad, HP, Dell. Dar pe astea nu pui stickere sau faci modding.
E o pleiada de notebook-uri pentru asa ceva.

Cine vrea, sa se simta ofensat, dar nu era cu intentie

Edited by danX, 12 March 2007 - 13:46.


#30
ConstantinD

ConstantinD

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 422
  • Înscris: 24.03.2006
"un moderator nu s-a simtit ofensat si nu mi-a dat warn. woow, i'm shakin!"
bucata asta de ce ai editat-o? ti s-a parut si tie ca esti mult prea deplasat, nu? ti-as cam zice ce imi vine la gura, dar nu meriti

#31
ripper

ripper

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 13,257
  • Înscris: 25.03.2002

View Postozzyboy, on Mar 12 2007, 02:20, said:

sincer imi place mai mult modelul tau din avatar  :P
oricum este clar ca ai vrut o schimbare si bani de altul nou n-ai avut  :D ...sa-l stapanesti sanatos si asa.
mai omule iti zic eu ce poti face...poti urma ex lui ripper si poti "atasa" un merisor muscat - da bine zic eu :P
sincer m-am gandit si eu..oare cum ar arata daca "bulina" aia DELL era iluminata... :rolleyes: , asa cum este la apple, packard bell si 'or mai fi si  altele...

:lol:  omule esti moderator si faci bine ca nu le pui la suflet, tre' sa arati ca esti impatial...aia a fost parerea lui. ce ne-am face fara indivizi ca el in forum  :P ...este?...

numa' bine si poate ne mai impartaseti cateva din ideile tale, ca cine stie...poate ne plictisim si noi de "fatza" jucariei noastre si macar sa avem unde arunca un ochi...

De unde știi că am vrut o schimbare și pe deasupra știi ca nu am avut bani? Nu sesizez legătura la ce ai afirmat...

Eu nu pun chestiile astea aici pentru oameni plictisiți, le pun pentru a arăta niște lucruri pe care puțini le cunosc și poate sunt persoane cărora le surâde una din aceste idei!

#32
ripper

ripper

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 13,257
  • Înscris: 25.03.2002

View PostdanX, on Mar 12 2007, 13:40, said:

Indivizii ca mine vad laptopul ca o unealta de munca. Sunt mare fan ThinkPad si nu mi se pare normal sa lipesti stickere pe un produs super "engineered". Acer, Benq, MSI, Asus si alti producatori de NBK consumer sunt mult mai potriviti pentru lipit autocolante, pus LED-uri, etc.

Si chestia cu cocalarul e clasica: imi iau cea mai tare scula de pe piata, doar ca sa o mai impopotonez nitel. E un fenomen extins nu numai la noi, a se vedea bentley-uri cu spinnere, etc.
In general e bine sa iti iei ce stii ca o sa folosesti la 100% din capacitate, nu doar ce e mai tare.

Vrei performanta business iti iei ThinkPad, HP, Dell. Dar pe astea nu pui stickere sau faci modding.
E o pleiada de notebook-uri pentru asa ceva.

Cine vrea, sa se simta ofensat, dar nu era cu intentie

Omule, ți-am mai spus, e părerea ta! Văd că ești prea căpos să pricepi! Pt a mia oară: NU mă interesează că-i ThinkPad, că-i business etc!
Acum mă faci și cocalar, așa-i? Te rog, sunt blând și înțelegător, dar e ultima dată când mai accept jigniri de la tine!

@ConstantinD - Norocul lui că a editat, oricum, tu ești omul potrivit la locul potrivit! Oricum, a fost ultimul avertisment pentru nesimțirea de care dă dovadă!

#33
ozzyboy

ozzyboy

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,377
  • Înscris: 16.01.2007
"bani de unul nou n-ai avut" ... omule am uitat sa-l trec intre ghilimele...ma ierti? uarevar
te-ai gandit cand o sa se toceasca abtipildrul ala cum o sa arate?... ce vei  face atunci? ca de curatat cred ca este mai greu....sa nu-mi zici  ca mai  lipesti unul peste <_<

nu stiu ce bani ai si nici nu  ma intereseaza...chair am zis=o amical asa. te-ai legat prea tare de fraza aia. ;)
in momentul cand iti doresti o schimbare insemna ca te-ai plictisit de acel ceva sau cineva sau  mai  rau - esti sictirit...mai exista si o alta varianta?

numa' bine

#34
ripper

ripper

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 13,257
  • Înscris: 25.03.2002
Ești un bun psiholog, bag seamă!

Când se va toci, îl voi scoate și probabil voi pune altul sau poate îmi vine altă idee și încerc altceva!

P.S. E ultimul post off-topic, următoarele vor fi șterse și sancționate!

#35
danX

danX

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,566
  • Înscris: 26.06.2003

View Postripper, on Mar 12 2007, 21:14, said:

Omule, ți-am mai spus, e părerea ta! Văd că ești prea căpos să pricepi! Pt a mia oară: NU mă interesează că-i ThinkPad, că-i business etc!
Acum mă faci și cocalar, așa-i? Te rog, sunt blând și înțelegător, dar e ultima dată când mai accept jigniri de la tine!

@ConstantinD - Norocul lui că a editat, oricum, tu ești omul potrivit la locul potrivit! Oricum, a fost ultimul avertisment pentru nesimțirea de care dă dovadă!

1. Crezi ce vrei cu cocalarul, nu intelegi ce vreau sa spun asa ca nu are sens sa ma mai explic, domnu moderator sa traiti.
2. Am editat din greseala, am adaugat parte cu Clevo mai tarziu si am sters fara sa imi dau seama.
3. Din partea mea lipiti cu totii cate stickere vreti pe laptopuri, faceti-le cat mai sorcove, whatever. I dont care.

Noapte bune si happy sticking!

#36
_noesis_

_noesis_

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 5
  • Înscris: 14.02.2007
"Aștept părerile voastre!"

Parerea mea ... ai facut o porcarie mare si kitchoasa  . Sa explic mai pe larg ... ideea de a personaliza in mod ieftin cu o folie colorata de 2 lei un aparat electronic, o masina, un dulap etc. , e de prost gust ... sa nu mai vorbim de faptul ca ai lipit (invers) logoul unui produs asemanator dar mai scump...


Asta ma duce cu gandul o dacie pe botul careia se lafaie un abtibild cu sigla Mercedes (lipita invers). In cazul tau e mai nasol ... e ca si cum ai lipi respectiva folie pe un "audi". Acum gandese-te cum ai rectiona la vederea "minunii" asteia si fa o paralela la rectia unora de pe forum.


Obiectele pe care le detii spun ceva depre nivelul tau de educatie, despre stratutul social despre mediul din care provii... despre TINE. Nu te cunosc dar din semnatura, din faptul ca esti moderator si ca ai ales sa-ti cumperi un thinkpad (si nu ... gericom, sa zicem) pot deduce ca esti o persoana matura, informata, careia ii plac lucrurile de calitate. Insa folia de pe capac denota un simt estetic manelistico-rural.

M-ai cerut parerea si ti-am dat una sincera si obiectiva (zic eu). Asa ca te rog nu o lua ca pe o jignire  ...

Oricum e laptopul tau si poti lipi pe el ce vrei ... Cum zicea un "cocalar" antic: de gustibus non disputandum  :D

Anunturi

Neurochirurgie minim invazivă Neurochirurgie minim invazivă

"Primum non nocere" este ideea ce a deschis drumul medicinei spre minim invaziv.

Avansul tehnologic extraordinar din ultimele decenii a permis dezvoltarea tuturor domeniilor medicinei. Microscopul operator, neuronavigația, tehnicile anestezice avansate permit intervenții chirurgicale tot mai precise, tot mai sigure. Neurochirurgia minim invazivă, sau prin "gaura cheii", oferă pacienților posibilitatea de a se opera cu riscuri minime, fie ele neurologice, infecțioase, medicale sau estetice.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate