Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Probleme Ginseng Microcarpa

Un sunet pronuntat la BMW e90 318i

Caut sugestii pentru achizitionar...

Acest LNB......
 Salarii compensatorii?

Recomandare service in Slatina pe...

De unde cumparati piese de schimb...

Iesirea din coproprietate
 Mouse wireless ergonomic cu bater...

Cum se calculeaza dobanda lunara ...

La mulți ani @driftking91!

Unde e recomandat sa ma cazez in ...
 Descarcator de supratensiune tip 2

ping digi?

Reparare "șanțuri&#...

De ce i se zice Mariei "Stapa...
 

Maxtor 6V250F0 SATAII

- - - - -
  • Please log in to reply
3 replies to this topic

#1
fieni

fieni

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 59
  • Înscris: 02.12.2006
Am un hard de 250G Maxtor DiamondMax 6V250F0 SATAII, si in SiSoft Sandra imi zice ca este conectat ca UDMA5, si ca el suporta maxim UDMA6.Am pus jumperul de limitare a ratei de transfer , adica SATAI si tot la fel imi zice.Am facut benchmark iar cand jumperul a fost pe SATAI imi arata un pic mai mare rata de transfer ca atunci cand jumperul era pe SATAII. Am instalat toate driverele placii de baza.Trebuie sa instalez un anumit driver ca hardul sa mearga SATAII?. In BIOS nu am gasit nici o setare de SATAII.Am placa baza Gigabyte GA-8I945P-G (http://tw.giga-byte.....ProductID=1906)

#2
nystateofmind27

nystateofmind27

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 34
  • Înscris: 15.02.2007
SATA-I este 1.5gbit/sec, adica 187MBytes/sec. Nu exista nici un hardisk SATA in lume care poate ajunge la limitele SATA-I. Deci, SATA-II e o gluma. Nu iti pierde timpul.

De ce crezi ca cel mai rapid hard-drive din lume (WD Raptor 150) este SATA-I?...

#3
starpom

starpom

    Senior Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 3,953
  • Înscris: 06.09.2006

View Postnystateofmind27, on Feb 15 2007, 22:51, said:

SATA-I este 1.5gbit/sec, adica 187MBytes/sec. Nu exista nici un hardisk SATA in lume care poate ajunge la limitele SATA-I. Deci, SATA-II e o gluma. Nu iti pierde timpul.

De ce crezi ca cel mai rapid hard-drive din lume (WD Raptor 150) este SATA-I?...

asta am incercat si eu sa demonstrez in alte topicuri dar fara rezultat

#4
nystateofmind27

nystateofmind27

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 34
  • Înscris: 15.02.2007

View Poststarpom, on Feb 16 2007, 07:27, said:

asta am incercat si eu sa demonstrez in alte topicuri dar fara rezultat

:P

Anunturi

Chirurgia endoscopică a hipofizei Chirurgia endoscopică a hipofizei

"Standardul de aur" în chirurgia hipofizară îl reprezintă endoscopia transnazală transsfenoidală.

Echipa NeuroHope este antrenată în unul din cele mai mari centre de chirurgie a hipofizei din Europa, Spitalul Foch din Paris, centrul în care a fost introdus pentru prima dată endoscopul în chirurgia transnazală a hipofizei, de către neurochirurgul francez Guiot. Pe lângă tumorile cu origine hipofizară, prin tehnicile endoscopice transnazale pot fi abordate numeroase alte patologii neurochirurgicale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate