Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Filtru sedimente inainte de pompa?

Paște fericit!

electrician constructor video curs

Cum pot bloca transferul de date ...
 Ce reprezinta in chimie abrevieri...

Google pay ma taxeaza in timp ce ...

Kia Picanto 2022 - Problema motor?

Durere umar AC Joint
 Care este cea mai sanatoasa paine?

Zgomot ritmic ce urmeaza rotirea ...

Merita Lumix FZ82 in 2024?

Nu pot activa Memory Integrity
 Supratensiuni accidentale

Cuțit/ briceag drumetie

Cum am acces la o parte dintr-un ...

Mother's Day
 

REGULI DE PARIERE

- - - - -
  • Please log in to reply
3 replies to this topic

#1
laurentcauia

laurentcauia

    Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 898
  • Înscris: 02.10.2006
Haideti sa punem aici regulile de pariere. Se pare ca uitam cam des care sunt acestea si sansele noastre de castig scad. Incep io:

'' 6 REGULI DE BAZA PENTRU ORICE PARIOR

Regula nr. 1: Niciodata nu paria mai mult decit iti poti permite!!!
Pe cit de simpla, pe atit de greu de tinut minte este aceasta prima regula.
Multi pariori cad in capcana aceasta: ca pierd sau cistiga bani sint tentati sa parieze la un moment dat sume pe care nu si le pot permite. NU FACE SI TU ASTA !
Cea mai sigura cale prin care vei capata si bucuria de-a te ocupa de pariuri sportive este sa stii de la bun inceput cit iti poti permite sa pierzi.
Mizarea unor sume de bani mai mari din momentul in care ai pierdut este o cale sigura de a-ti pierde banii de intretinere, chirie etc. NU FACE ASA!

Regula nr. 2: Învățați să jucați pe un bilet un singur meci, dacă puneți mai multe meciuri pe bilet scad șansele de câștig. Nu incerca sa fii (prea) smecher!
Adesea, cind pariezi, te poti lovi de „bunavointa” prietenilor care iti spun ce, cum, cit sau pe ce sa pariezi. De cele mai multe ori vei fi tare dezamagit ascultindu-i! Mai ales atunci cind te sfatuiesc sa-ti investesti banii in pariuri complicate.
Asa cum „orice zi incepe cu primul pas” la fel si noi te sfatuim, ca pentru inceput sa incerci „pariul simplu”. Mai bine un profit mai mic decit o pierdere, fie ea cit de mica.
NU UITA: casele de pariuri au creat pariurile complicate pentru a lua de la tine si putinii bani pe care ii ai de investit sau i-ai cistigat cu greu.
De aceea invata cum sa pariezi, invata mecanismul cotelor, invata cit de dificila este alegerea unui posibil cistigator si, nu in ultimul rind, invata sentimentul bucuriei cind casele de pariuri iti rasplatesc alegerea facuta.

Regula nr. 3: Pariaza numai pe ceea ce stii!
Atunci cind pariezi, informeaza-te mereu despre echipa favorita sau echipele favorite! Este foarte greu sa stii cine va cistiga o partida doar aruncindu-ti o privire asupra vreunui articol din ziar sau pur si simplu asupra meciului. La fel de important este sa cunosti lucrurile variabile care se pot intampla in cadrul echipei si care pot pune amprenta, in bine sau in rau asupra pariului tau. Cum ar fi ca la finalul unei partide pe care tocmai ai pierdut-o sa afli ca Ronaldinho nu a jucat fiind accidentat, Lampard a fost odihnit de catre Mourinho sau portarul titular al echipei pe care ai pariat trebuie sa faca tusa din cauza unui cartonas rosu primit intr-un meci anterior??? Crede-ma! Nu te vei simti bine! Casele de pariuri stiu toate aceste aspecte si le iau in calcul in momentul in care stabilesc cotele. Si ce cote tentante! Iar tu, daca nu esti suficient de informat...vei paria si vei pierde! NU FACE ASTA! Deci, documenteaza-te!!!

Regula nr. 4: Nu folosi nici o predictie fara sa o treci si prin mintea ta!
Exista o multime de site-uri care cer bani pentru a te ajuta, chipurile, sa faci avere din pariuri sportive cu ajutorul lor.
Cei care pretind ca te pot ajuta sa faci o avere de pe urma caselor de pariuri, ar face bine sa dea aceste sfaturi mai departe GRATUIT.
Atentie! Nimic nu este sigur 100%! Nu folosi nici o predictie fara sa o treci si prin mintea ta... Pina la urma sint banii tai in joc. Decizia ta!
Ai incredere in cunostintele tale si instinctul tau! Dezvolta-ti propriul stil de joc, propria strategie de pariere. Numai tu stii citi bani iti poti permite sa investesti in afacerea aceasta!!!

Regula nr.5: Atentie la cotele exagerate!
De multe ori se poate intimpla sa gasesti cota 51. Daca agentiile de pariuri sint pregatite sa iti dea 50$ pentru fiecare 1$ mizat, este clar ca acea echipa de fotbal sau calul respectiv in cazul curselor de cai, nu va castiga cit vei trai!
Asta nu inseamna ca o cota de 51 nu s-ar putea considera niciodata una norocoasa, ci doar ca va fi foarte, foarte putin probabil sa se intimple des. Sa ai in vedere faptul ca unele case de pariuri iau un comision de 5% pana la 10% din fiecare tranzactie deci, cu cit cota este mai mare....
De aceea, casele de pariuri reprezinta o afacere de succes! Nu ca ar fi ele generoase cu pariorul!!!

Regula nr. 6: Distreaza-te!
Important este sa nu uiti niciodata sa te si distrezi atunci cind pariezi. Si asta fiindca iti vom arata noi mai tarziu cum si cind sa devii serios...

Regula nr. 7 : Nu pariati doar de dragul de a paria. Sunt zile (ex. Luni) când oferta este foarte mică și în aceste zi vă recomand să pariați puțin, oricum următoarele zile sunt bogate în evenimente sportive (ex. Marți, Miercuri, Sâmbătă)
Regula nr. 8: Nici un meci nu seamana cu un altul. Există derbyuri unde echipele joacă total diferit față de celelalte meciuri ( să nu uităm de orgolii și de motivația jucătoriilor într-un astfel de meci). Meciurile de cupă sunt cele mai grele, există o grămadă de surprize în meciurile de cupă, deoarece echipele mari nu dau mare importanță cupei naționale și deseori joacă cu echipa a doua, sau cu juniorii. Dar totuși sunt și excepții.
O echipă care are un antrenor nou va juca total diferit față de meciurile precedente, deoarece jucătorii vor să arate antrenorului faptul că ei merită un loc de titular în echipă.'' (www.betmania.ro)

IMPORTANT: Rog moderatorii, daca pot, sa compileze posturile mele, si ii rog sa ma scuze pentru posturi succesive si pentru faptul ca le dau de lucru (batai de cap, poate de la un incepator in cum se dirijeaza un forum). Le pot si modifica daca ei considera aceasta necesar.

Edited by bamse04, 14 February 2007 - 20:33.


#2
ReKo

ReKo

    Senior Member

  • Grup: Moderators
  • Posts: 3,917
  • Înscris: 24.10.2004
e o idee foarte buna, dupa ce se vor mai posta in el reguli  plus ghid-ul de incepatori a lu' bamse04 va fi pus sticky

#3
man_cuso

man_cuso

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 28
  • Înscris: 17.01.2007
f. interesant,laurentcauia,gura pacatosului,ADEVAR graieste....   :lol:  si daca stau sa ma gandesc ca unele meciuri sant TRAFICATE !!! .... ;)  :rolleyes: cat despre documentatie,e si aici o problema...cu cat ma documentez mai mult,cu atat
parca o dau in bara mai SIGUR  :confused:  :confuzzled: inainte, ma luam scurt dupa feeling,si daca credeam ca poa sa
iasa, tranteam un pronostic,fara nici un fel de emotie din cauza cotei,[de ex. in Liga Campionilor,cand a jucat Arsenal
acasa cu Hamburg am pus o pauza de 2-cota 11-,care a si iesit impreuna cu o pauza de 1 la Benfica cu Copenhaga...la care am  mai adaugat" ca nu marcheaza Lyon la Real :( ...am pierdut biletul ] si de cele mai multe ori ieseau,acum,de cand am inceput studiul temeinic,ma ia frica si la un gol marcat,penultima etapa din BUNDESLIGA,pe Hamburg am pariat gol marcat acasa,cu toate ca eram convins 99/100 ca va bate( a si batut,cu 3-0 pe Dortmund),asa ca parerea mea e ca trebuie sa-ti urmezi feelingul,fara sa exagerezi prea mult,dar sa tii cont de niste aspecte,cum ai enumerat tu mai sus,tinand cont de REGULA nr. 6 ... Enjoy Yourself !!!  :P

#4
laurentcauia

laurentcauia

    Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 898
  • Înscris: 02.10.2006

View Postman_cuso, on Feb 19 2007, 06:36, said:

f. interesant,laurentcauia,gura pacatosului,ADEVAR graieste....   :lol:  si daca stau sa ma gandesc ca unele meciuri sant TRAFICATE !!! .... ;)  :rolleyes: cat despre documentatie,e si aici o problema...cu cat ma documentez mai mult,cu atat
parca o dau in bara mai SIGUR  :confused:  :confuzzled: inainte, ma luam scurt dupa feeling,si daca credeam ca poa sa
iasa, tranteam un pronostic,fara nici un fel de emotie din cauza cotei,
... ... ...
,asa ca parerea mea e ca trebuie sa-ti urmezi feelingul,fara sa exagerezi prea mult,dar sa tii cont de niste aspecte,cum ai enumerat tu mai sus,tinand cont de REGULA nr. 6 ... Enjoy Yourself !!!  :P
Păi treaba cu traficarea se poate rezolva tot prin feeling, nu?  Si daca jucam cu nervi (adica nu simtim nici o distractie) la ce :puke: (a se citi drak) mai jucam. Regulile nu le-am facut io dupa capul meu, le-am copiat dupa un site (e pus in paranteza), de fapt este o compilatie dupa mai multe site-uri. Initial facusem 2 posturi dar Bamse a avut bunavointa sa le uneasca si sa puna si numele site-ului in paranteza (io uitasem, si oricum erau 2 posturi fiecare cu alta sursa). E bine sa mai citim din cand in cand aceste reguli sa n-i le mai amintim. Si treaba cu feeling-ul parca este intr-una din reguli, sa treci totul prin mintea ta. Mie asa mi se pare.

Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate