Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Filtru sedimente inainte de pompa?

Paște fericit!

electrician constructor video curs

Cum pot bloca transferul de date ...
 Ce reprezinta in chimie abrevieri...

Google pay ma taxeaza in timp ce ...

Kia Picanto 2022 - Problema motor?

Durere umar AC Joint
 Care este cea mai sanatoasa paine?

Zgomot ritmic ce urmeaza rotirea ...

Merita Lumix FZ82 in 2024?

Nu pot activa Memory Integrity
 Supratensiuni accidentale

Cuțit/ briceag drumetie

Cum am acces la o parte dintr-un ...

Mother's Day
 

Digi TV-2 televizoare,programe diferite la fiecare...?

- - - - -
  • Please log in to reply
64 replies to this topic

#19
moob elran

moob elran

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 574
  • Înscris: 24.03.2007
Este 100% si pentru satelit .

#20
csachiri

csachiri

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,453
  • Înscris: 03.04.2007

View Postmoob elran, on Apr 4 2007, 15:33, said:

Este 100% si pentru satelit .

Ai putea sa argumentezi?
Cum poti avea telefonie fixa la DIGI TV Satelit,atata timp cat nu ai infrastructura?
Mai pe inteles,degeaba am Digi daca in localitate nu este cablu rds. :console:

Pentru a va lamuri in totalitate sunati la 031.400.4000
Cei din call center va vor lamuri,altfel se creeaza ambiguitati! :D

Edited by csachiri, 04 April 2007 - 15:23.


#21
csachiri

csachiri

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,453
  • Înscris: 03.04.2007
De retinut ca nu se ofera decodor dublu pt pachetul POPULAR

#22
Aurellyan18

Aurellyan18

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 159
  • Înscris: 13.12.2006

View Postcsachiri, on Apr 4 2007, 16:15, said:

Ai putea sa argumentezi?
Cum poti avea telefonie fixa la DIGI TV Satelit,atata timp cat nu ai infrastructura?
Mai pe inteles,degeaba am Digi daca in localitate nu este cablu rds. :console:

Pentru a va lamuri in totalitate sunati la 031.400.4000
Cei din call center va vor lamuri,altfel se creeaza ambiguitati! :D


Am sunat si mi sa spus ca la casieria din nicolae grigorescu (bucuresti) au reciverele twin dar ce sa vezi tzeapa cica momentan e pentru alte localitati cei din call center mint sau cei de la casierie?

#23
lg

lg

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,747
  • Înscris: 20.08.2004

View Postcsachiri, on Apr 4 2007, 16:15, said:

Ai putea sa argumentezi?
Cum poti avea telefonie fixa la DIGI TV Satelit,atata timp cat nu ai infrastructura?
Mai pe inteles,degeaba am Digi daca in localitate nu este cablu rds. :console:

Pentru a va lamuri in totalitate sunati la 031.400.4000
Cei din call center va vor lamuri,altfel se creeaza ambiguitati! :D
chiar in urma cu o ora am semnat contractul pentru DigiTV multiview. a venit un reprezentant acasa, habar n-aveam ca se poate, astept de o vesnicie sa scap de UPC.
acum am internet si telefonie prin modem de cablu. au montat insa deja infrastructura pentru fibra optica, mai trebuie sa fiu doar conectat. cica in termen de 1 luna (teoretic, zic eu) ma vor trece pe fiberlink si imi vor activa si DigiTV-ul (prin satelit, nu prin cablu).
in sfarsit am scapat de UPC  :D  :D :D

#24
moob elran

moob elran

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 574
  • Înscris: 24.03.2007
Nu judecati putin ?

Oferta este pentru orasele in care nu exista CATV RDS , doar telefonie(sau net) .  Astazi la Cluj  se facea promotie acestei oferte .

Probabil pentru localitatile care nu sunt acoperite de telefonie de la ei ,   se ofera doar receptorul dublu .

Va mai amintiti cum se faceau abonamentele  in 98 la HBO ? Adica vizite din casa in casa ca misionarii :) Asa probabil se va face si acum , se va suna la usa tuturor abonatilor de cablu pentru prezentarea ofertei .
E oarecum asemanatoare miscarea cu cea a caravanelor de anul trecut de la sate .  Doar ca acum caravanele suna la usile de la bloc .

Edited by moob elran, 04 April 2007 - 19:42.


#25
lg

lg

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,747
  • Înscris: 20.08.2004

View Postmoob elran, on Apr 4 2007, 20:40, said:

Nu judecati putin ?

Oferta este pentru orasele in care nu exista CATV RDS , doar telefonie(sau net) .  Astazi la Cluj  se facea promotie acestei oferte . ...
gresit! eu am avut cablu RDS pana in urma cu 3-4 ani, cand am fost trecut cu forta la UPC, din cauza ca si-au impartit astia zonele. Timisoara e impartita jumi-juma (aproximativ) intre RDS si UPC. aici ma refer la cablu tv. ca netul si telefonia este in mare majoritate gradina RDS-ului.

update: tocmai cand scriam postul a revenit agentul RDS si mi-a adus receiverul.  :coolspeak:

#26
moob elran

moob elran

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 574
  • Înscris: 24.03.2007

View Postcsachiri, on Apr 4 2007, 16:26, said:

De retinut ca nu se ofera decodor dublu pt pachetul POPULAR


E normal . Nu poti avea cu 10 lei canale tv pe 2 televizoare , ar fi nerentabil pentru ei .

#27
csachiri

csachiri

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,453
  • Înscris: 03.04.2007

View Postmoob elran, on Apr 4 2007, 23:09, said:

E normal . Nu poti avea cu 10 lei canale tv pe 2 televizoare , ar fi nerentabil pentru ei .

Te citez"este telefonie 100% si pe digi tv satelit"
As vrea sa explici putin:am digi la sat,acolo nu are rds linie telefonica,cum pot avea telefonie in acest caz? :rolleyes:

#28
moob elran

moob elran

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 574
  • Înscris: 24.03.2007
Undeva este o steluta mica , care spune ca doar in zonele acoperite de RDS.tel se ofera telefonia , in rest nu .

Edited by moob elran, 05 April 2007 - 09:43.


#29
csachiri

csachiri

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,453
  • Înscris: 03.04.2007
Poate careva sa confirme sau sa infirme:  :worthy:

Informatie exclusiv pentru RDI-SAT

Azi am vazut viitorul receiver multi-view de la Digi TV.
Am sa incerc sa folosesc un limbaj atehnic pentru a fi inteles de toata lumea.

Cum functioneaza acest receiver :

Un receiver putin mai mare decat cele existente pe piata , se monteaza in orice camera ca un receiver obisnuit .Receiverul este dotat cu o prima telecomanda pe care o numim telecomanda 1.Din spatele receiverului pleaca un cablu (de ex UTP) pana in alta camera , cablu ce are in capat un dispozitiv bazat pe infrarosu ce receptioneaza comenzile transmise de telecomanda 2. Alaturi de acest cablu vom avea un cablu clasic RF sau RCA ce va fi conectat la televizorul din camera unde se afla telecomda nr 2.

Practic un utilizator va folosi intr-o camera receiver+telecomnda1 iar cel de-al doilea in alta camera va avea dispozitivul infrarosu si telecomanda nr 2.Ambi vor avea pe ecran programe diferite ce vor functiona simultan.

Si inca ceva:daca e real ce s-a zis(alt tip de receiver),clientii DIGI TV existenti,beneficiaza de multi-view?sau e nevoie sa inchei alt contract?
:cursing:
PASTE FERICIT TUTUROR !

Attached Files


Edited by csachiri, 05 April 2007 - 12:50.


#30
Bugghy1978

Bugghy1978

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 91
  • Înscris: 03.05.2006
Da, as vrea sa confirm cele scrise mai sus. Datele referitoare la acest aparat sunt corecte. Ieri am intrat in posesia unui decodor digi pentru doua televizoare. Este un Hyundai, si sunt curios sa vad cat de bine functioneaza.

#31
csachiri

csachiri

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,453
  • Înscris: 03.04.2007

View PostBugghy1978, on Apr 5 2007, 14:14, said:

Da, as vrea sa confirm cele scrise mai sus. Datele referitoare la acest aparat sunt corecte. Ieri am intrat in posesia unui decodor digi pentru doua televizoare. Este un Hyundai, si sunt curios sa vad cat de bine functioneaza.

Te asteptam sa ne zici cum functioneaza si daca ai shi poze e k :coolspeak:
tks

#32
moob elran

moob elran

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 574
  • Înscris: 24.03.2007

View Postcsachiri, on Apr 5 2007, 13:42, said:

Poate careva sa confirme sau sa infirme:  :worthy:

Informatie exclusiv pentru RDI-SAT

Azi am vazut viitorul receiver multi-view de la Digi TV.
Am sa incerc sa folosesc un limbaj atehnic pentru a fi inteles de toata lumea.

Cum functioneaza acest receiver :

Un receiver putin mai mare decat cele existente pe piata , se monteaza in orice camera ca un receiver obisnuit .Receiverul este dotat cu o prima telecomanda pe care o numim telecomanda 1.Din spatele receiverului pleaca un cablu (de ex UTP) pana in alta camera , cablu ce are in capat un dispozitiv bazat pe infrarosu ce receptioneaza comenzile transmise de telecomanda 2. Alaturi de acest cablu vom avea un cablu clasic RF sau RCA ce va fi conectat la televizorul din camera unde se afla telecomda nr 2.

Practic un utilizator va folosi intr-o camera receiver+telecomnda1 iar cel de-al doilea in alta camera va avea dispozitivul infrarosu si telecomanda nr 2.Ambi vor avea pe ecran programe diferite ce vor functiona simultan.

Si inca ceva:daca e real ce s-a zis(alt tip de receiver),clientii DIGI TV existenti,beneficiaza de multi-view?sau e nevoie sa inchei alt contract?
:cursing:
PASTE FERICIT TUTUROR !


Nu ai vazut ca sunt publicate si poze cu el?  De la postul #26 la #29

#33
csachiri

csachiri

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,453
  • Înscris: 03.04.2007

View PostBugghy1978, on Apr 5 2007, 14:14, said:

Da, as vrea sa confirm cele scrise mai sus. Datele referitoare la acest aparat sunt corecte. Ieri am intrat in posesia unui decodor digi pentru doua televizoare. Este un Hyundai, si sunt curios sa vad cat de bine functioneaza.

ms pt info,am vazut pozele,e clar,e obligatoriu un nou decodor,o sa reziliez contractul pt cel vechi
tks :coolspeak:

#34
csachiri

csachiri

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,453
  • Înscris: 03.04.2007

View Postmoob elran, on Apr 5 2007, 16:04, said:

Nu ai vazut ca sunt publicate si poze cu el?  De la postul #26 la #29

scz,sint incepator nu ma descurc prea bine,ms inca odata boss :naughty:

#35
ghost_one

ghost_one

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 34
  • Înscris: 01.09.2005
daca ai putea sa ami spui si mie cat a costat chestia asta , adica pe site-u lor scrie ca daca al ei in custodie nu platesti nimic , acelas lucru este valabil si pentru receptoru asta multi view?? costa ceva in plus sau cum e mai exact ??

#36
Bugghy1978

Bugghy1978

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 91
  • Înscris: 03.05.2006
[quote name='ghost_one' date='Apr 6 2007, 00:12' post='2665159']
daca ai putea sa ami spui si mie cat a costat chestia asta , adica pe site-u lor scrie ca daca al ei in custodie nu platesti nimic , acelas lucru este valabil si pentru receptoru asta multi view?? costa ceva in plus sau cum e mai exact ??
[/quote
Eu, cel putin, nu am platit absolut nimik. Tot echipamentul multi view e luat in custodie. Se plateste abonamentul la pretul normal(exclus abonament popular).Noi, fiind mai multi abonati pe o scara, au de gand sa ne instaleze o singura antena comuna, pe bloc. Exista deja infrastructura de cablu (fibra) la noi scara, deoarece tot RDS-ul ne furnizeaza Internetul si telefonia fixa (normal ca astea nu prin satelit).In plus, abonandu-ma si la Digi TV am mai primit minute gratuite si la telefonul fix, astea pe langa ce aveam pana acum. La Romtelecom am renuntat demult, iar acum cred ca urmeaza si UPC-ul (pentru tv cablu) care e de tot rahatul si care detinea monopolul pe aici.

Anunturi

Chirurgia endoscopică a hipofizei Chirurgia endoscopică a hipofizei

"Standardul de aur" în chirurgia hipofizară îl reprezintă endoscopia transnazală transsfenoidală.

Echipa NeuroHope este antrenată în unul din cele mai mari centre de chirurgie a hipofizei din Europa, Spitalul Foch din Paris, centrul în care a fost introdus pentru prima dată endoscopul în chirurgia transnazală a hipofizei, de către neurochirurgul francez Guiot. Pe lângă tumorile cu origine hipofizară, prin tehnicile endoscopice transnazale pot fi abordate numeroase alte patologii neurochirurgicale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate