Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Telefonul Oppo a74 mi-a blocat ca...

A inviat Mudava

Vouchere de vacanta

Cand One United nu mai vand isi v...
 Mandolina feliat legume

Atestat consilier de siguranta

alarma auto Autowatch 346 RLI

Ce se intampla cu actualii tineri...
 Descifrare reteta

Zapp fix

Rulment pt diferential 4motion

Lipire filtru la baterie ikea
 Meserias nu mai vine sa termine l...

Soferii prinsi bauti sau drogati ...

geometrie autorulota

Sfat achiziție laptop ~4500 ...
 

Casa mea - Arie noua

- - - - -
  • Please log in to reply
32 replies to this topic

#19
Dana_H

Dana_H

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,264
  • Înscris: 27.11.2005
Am fost trasa de maneca precum ca ar trebui sa emit si eu ceva :) Dupa ce mi-am revenit din surpriza, pot doar sa spun ca e placerea mea sa le multumesc lui radumiki si miannei (in ordine strict cronologica) pentru sprijin.  Cu toate astea, raspunsul complet este "nu, multumesc".

Apreciez cu atat mai mult faptul ca doi ardeleni au reusit sa acorde atata credit unei "mitice", se vede treaba ca nu e totul pierdut... :D  ;)

Multumesc inca odata :)

Edited by Dana_H, 12 February 2007 - 11:13.


#20
Courage

Courage

    Founder

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 21,689
  • Înscris: 26.11.2001
Pana acum doar Turbo Trabannt a acceptat sa die moderator la aria Ansambluri rezidentiale

#21
mianna

mianna

    Senior Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 7,779
  • Înscris: 29.06.2005
a acceptat si Evergreen - la ce, o sa-ti spuna el cand va intra pe forum :)

#22
Courage

Courage

    Founder

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 21,689
  • Înscris: 26.11.2001
Ok, punkt a acceptat si el pe aria Cum sa construiesti o casa

ass_zzl a acceptat si el, insa nu a specificat inca ariile :)

#23
Bebeluska

Bebeluska

    Bebelușka Reloaded

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,439
  • Înscris: 20.12.2005
De ce nu exista topicuri sticky pe aceasta arie? Si ma refer la sectiunea "Cum sa construiesti o casa", si anume:

Sa construim o casa -instalatii / preturi / rezistenta /tamplarie si geamuri / exterioare, etc, importante, pentru a se evita deschiderea de n topicuri pe aceeasi tema.

#24
Bebeluska

Bebeluska

    Bebelușka Reloaded

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,439
  • Înscris: 20.12.2005
Ma intorc iar aici pentru a supara cativa moderatori. Si anume pe cei ce modereaza Electrice/Electrocasnice/Lumini.
Va rog, mai trageti cate un ochi din an in pasti macar, pe respectiva subarie, si faceti putina ordine intre zecile de threaduri despre masini de spalat defecte, sutele despre lcd/plasme si miile despre aerul conditionat. Stiu, suna plictisitor, dar e doar o rugaminte!

#25
Zamo

Zamo

    Eu sunt dintre aceia de care mamele voastre au spus sa va feriti

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,605
  • Înscris: 09.01.2006

View PostBebeluska, on May 31 2007, 11:30, said:

Ma intorc iar aici pentru a supara cativa moderatori. Si anume pe cei ce modereaza Electrice/Electrocasnice/Lumini.
Va rog, mai trageti cate un ochi din an in pasti macar, pe respectiva subarie, si faceti putina ordine intre zecile de threaduri despre masini de spalat defecte, sutele despre lcd/plasme si miile despre aerul conditionat. Stiu, suna plictisitor, dar e doar o rugaminte!

Acea arie (și implicit subaria în cauză) a apărut în urma muncii a trei SM și un admin care au stat vreo patru nopți să caute pe întreg forumul threadurile ce ar face obiectul mutării pe noua arie. Habar nu ai cum se face asta. Oricât de bine aș reuși să-ți exprim în cuvinte modalitățile de executare al acestei operațiuni tot nu aș reuși să te fac să înțelegi complexitatea acesteia și implicit faptul că erorile de poziționare a unor threaduri sunt inevitabile.

Strict privind moderatorii de acolo, pot spune cu certitudine că aceștia s-au mai ocupat și de ordine în rândul threadurilor, printre alte actvități ce le mai au de făcut. Așa că semnalarea ta de aici mi se pare deplasată, cunoscând cele de mai sus.

Așa se explică acele "zeci, sute și mii" de threaduri pe care le semnalezi cu atâta nonșalanță de parcă le-ai fi numărat. Dacă te uitai un pic la nr de topice afișate ca existente pe acea subarie (276) probabil că te-ai fi gândit "Să mai cad în penibil cu exprimări gen sute și mii de threaduri sau nu ?". Dar poate că te-ai uitat și ai ales...

Nu te mai da interesantă prin exprimări de genul "mai trageti cate un ochi din an in pasti macar". NU ești. În ochii celor care cunosc situația reală nu ești decât o arogantă. Iar cei care o cunosc pot contracara foarte ușor eceste încercări puerile ale tale, cum am făcut și eu mai sus.

#26
Bebeluska

Bebeluska

    Bebelușka Reloaded

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,439
  • Înscris: 20.12.2005
AROGÁNȚĂ s.f. Purtare obraznică și sfidătoare; atitudine de mândrie disprețuitoare. – Din fr. arrogance, lat. arrogantia

Fa un mic efort si reciteste ce am scris... eventual poate imi arati si mie unde am fost aroganta, interesanta, bla. :)

Daca tu in calitate de SM zici ca e normal sa deschid si sa caut in 15 topicuri ceea ce ma intereseaza sa aflu despre un aparat de aer conditionat, atunci asa sa fie. N-am zis ca e usor dar nici munca de miner nu e, nu-i asa? Si ca sa fiu aroganta in continuare.... am urmarit zona respectiva de ceva timp incoace si mereu ma razgandeam sa mai caut cand vedeam in cate topicuri trebuie sa caut informatia. Am tot asteptat, nu s-a intamplat nimic, am postat.

Ceea ce ma socheaza este ca te regasesti in postul meu. Pacat insa ca nu ai gasit o replica demna de un SM la rugamintea mea adica ceva inteligent de spus, si asta n-o sa mint, nu ma socheaza deloc.

PS. Daca le numaram si-ti spuneam exact cate sunt, era viabil postul meu? :)

#27
Bebeluska

Bebeluska

    Bebelușka Reloaded

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,439
  • Înscris: 20.12.2005
Erata (acum ca am aflat si eu care a fost marul discordiei):
Expresia folosita "Stiu, suna plictisitor, dar e doar o rugaminte!" nu s-a vrut a fi o jignire sau un sarcasm, asa ma exprim eu mai ciudat :). Imi cer scuze celor care au tradus-o astfel!

#28
mufa

mufa

    Porc misogin

  • Grup: Super Moderators
  • Posts: 40,799
  • Înscris: 13.01.2005
@Bebeluska, spune-mi, te rog, ai citit asta și asta?

#29
inana

inana

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,168
  • Înscris: 13.07.2005

View PostBebeluska, on May 31 2007, 14:24, said:

am urmarit zona respectiva de ceva timp incoace si mereu ma razgandeam sa mai caut cand vedeam in cate topicuri trebuie sa caut informatia. Am tot asteptat, nu s-a intamplat nimic, am postat.
De curiozitate numai: daca ai nevoie de o informatie si apelezi la google.. prin cate site-uri intri pentru a gasi ce te intereseaza?

Ca fapt divers: am avut de curand o problema cu calculatorul.. norocul a facut sa am si un laptop conectat la net.. prin care am putut sa caut info pe net pentru a-mi rezolva problema pc-ului. Am cautat prin Google.. am gasit ceva si pe SP, dar nu mi-a elucidat pe deplin misterul si-am cautat in continuare... In cele din urma, punand cap la cap informatii din mai multe surse am reusit sa-mi repar calculatorul.

Si tu te plangi ca trebuie sa cauti in cateva topic-uri?

Hai sa-ti mai spun o chestie: atunci cand se face o miscare ca asta.. sa stai si sa muti topic-uri din diverse parti ale forumului intr-un loc anume... te tampesti. E o munca monstruoasa.. n-ai nici cea mai mica idee ce inseamna sa iei fiecare topic la puricat, pentru ca desi poarta acelasi titlul sau au acelasi subiect.. o problema poate fi privita din mai multe puncte de vedere.. si uneori chiar nu are sens sa combini niste topic-uri doar pentru ca unii sunt mai lenesi.

View PostBebeluska, on May 31 2007, 14:24, said:

Ceea ce ma socheaza este ca te regasesti in postul meu. Pacat insa ca nu ai gasit o replica demna de un SM la rugamintea mea adica ceva inteligent de spus, si asta n-o sa mint, nu ma socheaza deloc.
Pana si asta e o jignire... dar tu nu faci d-astea, nu?  :rolleyes:


Imi cer scuze pentru acest mesaj... cred ca am fost cam off-topic... si cam intarziata :D (sorry, de regula nu ma uit la data mesajelor), dar nu suport sa vad cum se arunca cu noroi in ceva cu care n-ai nici in clin nici in maneca. De "in locul tau faceam asa..." mi s-a acrit peste poate.

Edited by inana, 28 June 2007 - 15:11.


#30
none

none

    Active Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 1,838
  • Înscris: 03.06.2005
dupa o luna inca nu-i tarziu dar nu vad amuzamentul in comentariul pe care l-ai lasat aici.

hai sa-i plangem pe moderatori ca duc o lupta colosala cu utilizatorii normali si cu mesajele scrise de acestia. daca au sarit in picioare ca vor sa aiba functii, macar sa-si vada de treaba. am ajuns sa-l laudam pe ala ca o reusit sa mute, sa stearga sau sa editeze un post. bravo!


ps: de sters!

#31
porphyrogenitus

porphyrogenitus

    priveste profund

  • Grup: Validating
  • Posts: 23,297
  • Înscris: 30.10.2005

View Postnone, on Jun 28 2007, 17:53, said:

hai sa-i plangem pe moderatori ca duc o lupta colosala cu utilizatorii normali si cu mesajele scrise de acestia. daca au sarit in picioare ca vor sa aiba functii, macar sa-si vada de treaba. am ajuns sa-l laudam pe ala ca o reusit sa mute, sa stearga sau sa editeze un post. bravo!
io personal am fost propus si a fost o surpriza cind un admin m'a contactat pt. noua functie. Cred ca e si cazu' altora.

Nu cred ca a sarit nimeni in picioare pt. functia de moderator. Cred ca le'a "picat din cer" :notangel: .

#32
Bebeluska

Bebeluska

    Bebelușka Reloaded

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,439
  • Înscris: 20.12.2005

View Postinana, on Jun 28 2007, 16:10, said:

Hai sa-ti mai spun o chestie: atunci cand se face o miscare ca asta.. sa stai si sa muti topic-uri din diverse parti ale forumului intr-un loc anume... te tampesti. E o munca monstruoasa.. n-ai nici cea mai mica idee ce inseamna sa iei fiecare topic la puricat, pentru ca desi poarta acelasi titlul sau au acelasi subiect.. o problema poate fi privita din mai multe puncte de vedere.. si uneori chiar nu are sens sa combini niste topic-uri doar pentru ca unii sunt mai lenesi.

Imi cer scuze pentru acest mesaj... cred ca am fost cam off-topic... si cam intarziata :D (sorry, de regula nu ma uit la data mesajelor), dar nu suport sa vad cum se arunca cu noroi in ceva cu care n-ai nici in clin nici in maneca. De "in locul tau faceam asa..." mi s-a acrit peste poate.


Uite ca semnalarile mele n-au fost degeaba si aria s-a reorganizat. De curiozitate: s-a tampit cineva? A suferit cineva vreo vatamare in urma acestei munci?
Scuzele se accepta iar pentru acreala recomand o clisma, vorba lui Zazie :P

:smoke:


LE: chiar era nevoie sa ma faceti albie de porci daca tot ati considerat necesar sa faceti putina ordine?

Edited by Bebeluska, 19 July 2007 - 15:23.


#33
Zamo

Zamo

    Eu sunt dintre aceia de care mamele voastre au spus sa va feriti

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,605
  • Înscris: 09.01.2006

View PostBebeluska, on Jul 19 2007, 16:15, said:

Uite ca semnalarile mele n-au fost degeaba si aria s-a reorganizat. De curiozitate: s-a tampit cineva? A suferit cineva vreo vatamare in urma acestei munci?
Scuzele se accepta iar pentru acreala recomand o clisma, vorba lui Zazie :P

:smoke:
LE: chiar era nevoie sa ma faceti albie de porci daca tot ati considerat necesar sa faceti putina ordine?


Te umfli degeaba în pene.

Iar pentru asta: "De curiozitate: s-a tampit cineva? A suferit cineva vreo vatamare in urma acestei munci? ", vezi vorba lui Zazie. Pote te ajută.

Edited by Zamolxel, 19 July 2007 - 15:35.


Anunturi

Neurochirurgie minim invazivă Neurochirurgie minim invazivă

"Primum non nocere" este ideea ce a deschis drumul medicinei spre minim invaziv.

Avansul tehnologic extraordinar din ultimele decenii a permis dezvoltarea tuturor domeniilor medicinei. Microscopul operator, neuronavigația, tehnicile anestezice avansate permit intervenții chirurgicale tot mai precise, tot mai sigure. Neurochirurgia minim invazivă, sau prin "gaura cheii", oferă pacienților posibilitatea de a se opera cu riscuri minime, fie ele neurologice, infecțioase, medicale sau estetice.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate