Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Achizitie SUV, buget 17k euro

Gps traker pentru animale

Aplicatii terte pentru IPTV, OTT,...

Drept trecere cu “carulR...
 Sunt noile generatii care se nasc...

Butuc pedalier

Niste intrebari despre apartamente

Comentarii amuzante pe Youtube
 Nu iese laptopul din sleep mode.

Facerea de bine - ce aștepta...

Probleme drum servitute

Se pot monta placi de gresie de 1...
 Card de debit virtual emis de India

Diferenta ATS generator si PV

La multi ani @Lotusisrael!

Declarație primar
 

Nokia 6600 wap si internet orange

- - - - -
  • Please log in to reply
5 replies to this topic

#1
nixy

nixy

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 8
  • Înscris: 25.01.2004
Nu reusesc nicicum sa setez un nokia 6600 pentru conectare wap si internet. Prima data am incercat sa transcriu setarile care la aveam pe 6310i si cu care acesta functiona perfect, dar fara succes. Am reusit in final sa ma conctez prin wap dar, in incercarea de a seta si conectarea de pe calculator prin bluetooth am reusit sa stric ce am setat deja si nu mai reusesc sa refac setarile. In mod normal trebuie setate 2 puncte de acces unu pt wap si unu pt internet dar nu reusesc nicium sa-i dau de capat. setarile de pe site-ul conex nu sunt prea clare si nu reusesc nici cu ele. Am gasit un suport la www.nokia.com care ofera setari si pt orange dar nu merge nici cu acestea. Poate cineva sa-mi dea setarile necesare?

#2
gazo

gazo

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 88
  • Înscris: 19.12.2003
Ti-am trimis pe pm setarile din telefonul meu, pe care mi le-a facut un reprezentant Connex in sediul din Nerva Traian. Poti merge si tu acolo la Departamentul Relatii cu Clientii.;)

#3
bogdan1978buc

bogdan1978buc

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,416
  • Înscris: 07.05.2003
Iti multumim gazo pentru sfaturile date :P
Nu am tipul asta de telefon,dar poate se mai loveste cineva de problema asta.Ce zici,le poti posta aici?

#4
nixy

nixy

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 8
  • Înscris: 25.01.2004
Multumesc mult dar, eu am nevoie de niste satari pt orange. Am obtinut astazi de la ei dar tot nu reusesc sa ma conectez. Cred ca-mi scapa ceva ce nu tine neaparat de conexiune. Mai incerc...

#5
gazo

gazo

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 88
  • Înscris: 19.12.2003
Settings name: Wap GPRS
Homepage: http://wap.connex.ro/connex.asp
Session Mode: Temporary
Connection Security: Off
Data bearer: GPRS
GPRS Access Point: wapfree.connex.ro
IP Address: 193.230.161.231 (proxy serv. adress)
Proxy port number: 8080
Authentication type: Normal
Login type: Automatic
Username: wapfree.connex.ro
Password: free

Settings' name: mms
Homepage: http://multimedia/servlets/mms
Session mode: permanent
Data bearer: GPRS
GPRS access point: mms.connex.ro
IP address: 193.230.161.231 (proxy serv. adress)
Proxy port number: 8080
Authentication type: Normal
User name: mms.connex.ro
Password: connex

Setarile sunt valabile ptr. Wap GPRS, respectiv MMS la telefoanele Nokia 6600 in cazul in care sunteti pe Connex.

Setarile ptr. Orange le poti cere de la ei, pentru ca Nokia 6600 este putin diferit fata de celelalte telefoane.:)

#6
nixy

nixy

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 8
  • Înscris: 25.01.2004
dupa ca am butonat telefonul fara succes am incercat si ultima sansa: reprezentata Orange, unde dupa ce si baiatii aia s-au cam chinuit cu el s-a  ajuns la conluzia ca SIm-ul are "ceva". Deci : SIM nou si toate functioneaza! ( pt. cei ce se lovesc de probleme asemanantoare si nu gasesc nici o explicatie!)

Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate