Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Curațare disc vinil

Display cu culori neuniforme

Despre Laborator Defectoscopie Ca...

Mama Clopoțel
 Windows 11 si boxa portabila - de...

Angajarea unei persoane de 18 ani...

Depunere declaratie unica PFA - i...

Situatie mostenire
 Inlocuit/upgrade placa video Nvid...

Google tv si open vpn

Vot europarlamentare

Sfat reparatii Golf 5
 Jurnal de bord Tesla M3SR 2024 Hi...

Acostament sosele comune Romania

AI-ul Google cartografiaza 1 mili...

De ce nu se fac profesori doar ol...
 

Locuri de campare în România și în Europa

- - - - -
  • Please log in to reply
255 replies to this topic

#55
Fubar`

Fubar`

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 176
  • Înscris: 21.05.2005
eu am o carte, despre asa ceva.daca va intereseaza o gasiti aici.sint si ceva poze atasate.
http://forum.softped...howtopic=125667

#56
catadumi1

catadumi1

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 60
  • Înscris: 17.07.2005
Si eu merg la Hanul Piratilor de vreo patru ani la rind. :coolspeak:  Cel mai misto e ca este un camping linistit si cu multi pomi sub care iti poti pune cortul. Asta spre deosebire de Popasul Mamaia care nu prea ii are. Si un alt atuu al HP-ului este ca nu e asa de aglomerat ca celelalte. Este mai de familisti...Depinde de ce iti doresti. Partea naspa este ca de vreo doi ani nu prea sa mai lucrat pe la WC-uri si...cal lasa de dorit unele. Sper ca anul asta sa se fi remediat aceste probleme. Aaa..da..anul trecut am vazut si un mic local de impinge tava...din pacate cu un program tare ciudat. Mi-as dori sa gasim si aici vestitele hamsii si guvizii deliciosi pe care ii gasim in Mamaia...si asta pina seara tirziu..nu pina la ora 18.00 cind multi sunt inca pe plaja. O alta hiba este intradevar programul la dusuri...poate ar trebui putin marit...adica sa fie macar pina la ora 21 apa calda...ca n-o fi bai.
Oricum, anul asta, la inceput de august sunt acolo! :naughty:


Chiar..are careva idee ce preturi baga baietii la pt 2006??

#57
Pateut

Pateut

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 8
  • Înscris: 28.01.2003
Acum am sunat eu la Hanul Piratilor si am cerut informatii pt luna Iulie pt ca atunci am sa ma duc eu acolo.

So:  
       9 lei/zi de persoana la cort
       7 lei/zi pt masina

pt copii mai mici de 7 ani nu se plateste.

Pt mai multe informatii puteti suna la: (02 41) 83 14 54, (02 41) 83 17 02

#58
catadumi1

catadumi1

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 60
  • Înscris: 17.07.2005

 Pateut, on Jun 19 2006, 15:41, said:

Acum am sunat eu la Hanul Piratilor si am cerut informatii pt luna Iulie pt ca atunci am sa ma duc eu acolo.

So:  
       9 lei/zi de persoana la cort
       7 lei/zi pt masina

pt copii mai mici de 7 ani nu se plateste.

Pt mai multe informatii puteti suna la: (02 41) 83 14 54, (02 41) 83 17 02


wow..s-a scumpit....si pentru curent?

#59
catadumi1

catadumi1

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 60
  • Înscris: 17.07.2005

 catadumi1, on Jun 19 2006, 16:48, said:

wow..s-a scumpit....si pentru curent?


am sunat si eu acum....
s-a scumpit nejustificat de mult..in august la cort este 90.000/zi/persoana; 70.000/zi/masina; 90.000/zi/curent electric...EXTRAORDINAR...
deci avem 180+70+90= 340.000 lei/zi pentru doua persoane..ce hoti... si parca vad ca nu au adus nicio imbunatatire

DACA STIE CINEVA UN ALT CAMPING LINISTIT CU PRETURI MAI DECENTE SA IMI SPUNA SI MIE, PLS...

Edited by catadumi1, 19 June 2006 - 16:20.


#60
catadumi1

catadumi1

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 60
  • Înscris: 17.07.2005
A fost cineva la campingul Meduza, din Eforie? As vrea si eu citeva detalii despre acest camping. Nu neaparat preturi de anul acesta, ca pentru asta sun eu si va spun si voua. Ma intereseaza cum arata campingul, caci pe net nu gasesc nici o poza. Am vazut ceva pe Google Earth...dar nu e prea concludent. As vrea sa stiu cum e locul. Daca sunt locuri de cort (am uitat sa precizez, eu merg cu cortul), daca sunt copaci pentru umbra sub care sa pui cortul, cum sunt wc-urile, cum sunt dusurile, tot ce se poate spune etc.

#61
catadumi1

catadumi1

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 60
  • Înscris: 17.07.2005
Chiar n-a fost nimeni in eforie???

#62
blackdragon

blackdragon

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 37
  • Înscris: 21.04.2005
eforie pute  , si sud si nord ... intradevar sud pute mai mult ...

#63
catadumi1

catadumi1

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 60
  • Înscris: 17.07.2005

 blackdragon, on Jun 22 2006, 18:44, said:

eforie pute  , si sud si nord ... intradevar sud pute mai mult ...


pute in ce sens? este mizerie?

#64
Mar

Mar

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 628
  • Înscris: 06.02.2006
a namol ;)

nu.. pute din cauza taranilor cocalari care si-au stabilit cuibul aici de vreo 3-4 ani . un factor determinant a fost faptul ca patronii teraselor sunt ca ei - nu exista terasa in eforie nord unde sa nu te "delecteze" cele mai noi manele.

#65
delia77

delia77

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 2
  • Înscris: 17.06.2006
Stii cumva care sunt preturile la Popas Mamaia si daca poti te-as ruga sa si descrii putin campingul. Mersi anticipat

pt S.Germain
Stii cumva care sunt preturile la Popas Mamaia si daca poti te-as ruga sa si descrii putin campingul. Mersi anticipat
Pt ca daca preturile sunt ca la Hanul Piratilor, atunci merita fratilor sa mergeti in Bulgaria. Am gasit la Varna cazare cu cort la 5 euro de pers. si e inclus tot adica masina, electricitate, apa, tot si nu se compara cu litoralul nostru.

#66
catadumi1

catadumi1

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 60
  • Înscris: 17.07.2005

 delia77, on Jun 24 2006, 16:39, said:

Stii cumva care sunt preturile la Popas Mamaia si daca poti te-as ruga sa si descrii putin campingul. Mersi anticipat

pt S.Germain
Stii cumva care sunt preturile la Popas Mamaia si daca poti te-as ruga sa si descrii putin campingul. Mersi anticipat
Pt ca daca preturile sunt ca la Hanul Piratilor, atunci merita fratilor sa mergeti in Bulgaria. Am gasit la Varna cazare cu cort la 5 euro de pers. si e inclus tot adica masina, electricitate, apa, tot si nu se compara cu litoralul nostru.
   la popas mamaia, in august (atunci ma intereseaza pe mine) este 80000/persoana/zi, 60000/masina/zi, 35000 curent/zi
descrierea o poate face S Germain mai bine desi nici el nu a mai fost de mult pe acolo, din cite am inteles.
Interesanta orferta aia cu Varna. Cum se poate ajunge acolo? Pe unde se trece granita? Cit e pina acolo. Unde ai gasit oferta, pe vreun site? care?

Eu cred ca o sa ma uit si la Camingul meduza de la eforie.

#67
catadumi1

catadumi1

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 60
  • Înscris: 17.07.2005

 Mar, on Jun 23 2006, 15:31, said:

a namol ;)

nu.. pute din cauza taranilor cocalari care si-au stabilit cuibul aici de vreo 3-4 ani . un factor determinant a fost faptul ca patronii teraselor sunt ca ei - nu exista terasa in eforie nord unde sa nu te "delecteze" cele mai noi manele.


ups..asta e o veste proasta...inseamna ca trebuie sa ma reorientez...am ajuns sa detest manelele

#68
1024

1024

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 193
  • Înscris: 16.02.2006

 Fubar`, on Jun 9 2006, 19:47, said:

eu am o carte, despre asa ceva.daca va intereseaza o gasiti aici.sint si ceva poze atasate.
http://forum.softped...howtopic=125667
nu este cam scumpa?

#69
Fubar`

Fubar`

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 176
  • Înscris: 21.05.2005

 1024, on Jun 27 2006, 20:58, said:

nu este cam scumpa?


daca te intereseaza discutam si la pret.
cartile de specialitate sint in general mai scumpe.

#70
1024

1024

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 193
  • Înscris: 16.02.2006
ptr gusteru:mi-ai promis ca imi trimiti ceva.poate iti faci timp,te rog frumos!

#71
dobrotescunicol

dobrotescunicol

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,872
  • Înscris: 30.08.2003
Ceva preţuri pentru anul acesta?

#72
sonya_ss

sonya_ss

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 61
  • Înscris: 30.06.2006
ca tot e vara si e vremea concediilor, va povestesc pe scurt despre campingurile prin care am trecut:

cel mai bine amenajat din cate am vazut pana acum: Darste, la Brasov. e la iesirea din Brasov, spre Bucuresti, pe langa linia ferata. acum 2 ani era 200.000 de cort. ai de toate: grupuri sanitare extrem de curate (cate doua cladiri pentru fiecare sex), loc de spalat vase, loc de spalat rufe, loc de facut gratar, prize, casute, motel, etc.

urmeaza Dumbrava, din Sibiu. Tot la iesirea din oras, foarte mare, langa padure, se ajunge cu troleul de la gara (cca 30 minute). grupuri sanitare ok, mancare ieftina si buna, acum doi ani era 50.000 de persoana pe noapte.

La Targu Mures exista un camping, cred ca week-end se numeste, cand am fost era destul de gol, grupuri sanitare ok, se poate ajunge in 30 minute din centru, mers pe jos, este pe langa un rau. (taximetristii stiu sigur unde e).

la cluj, campingul este destul de departe de oras, nu se poate ajunge decat cu taxiul si te taxeaza si pentru drumul de intoarcere. terenul unde este campingul este destul de denivelat, noi a trebuit sa dam cortul la o parte si sa scoatem toate balariile crescute pe acolo, oricum, nu a fost o experienta prea placuta, am ajuns pe ploaie, am plecat pe ploaie, la 13 grade la amiaza, in iulie.

la simeria am campat in curtea casei dörr, intre timp cred ca au amenajat si campingul. conditiile au fost bune, aveam acces la grupul sanitar din casa, aveau si restaurant, mancarea era foarte, foarte buna si oamenii extrem de amabili.

la Sighisoara, dupa ce ani de zile am stat prin curtile oamenilor, acum 2 ani am stat la strand, destul de bine, doar ca foarte aglomerat (era festivalul), muzica la maxim (macar nu erau manele), grupurile sanitare nu erau cine stie ce, dar mergeau.

la balea lac am campat langa cabana salvamontistilor, a fost ok, mai nasol cu grupurile sanitare.

Anunturi

Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă

Tehnicile minim invazive impun utilizarea unei tehnologii ultramoderne.

Endoscoapele operatorii de diverse tipuri, microscopul operator dedicat, neuronavigația, neuroelectrofiziologia, tehnicile avansate de anestezie, chirurgia cu pacientul treaz reprezintă armamentarium fără de care neurochirurgia prin "gaura cheii" nu ar fi posibilă. Folosind tehnicile de mai sus, tratăm un spectru larg de patologii cranio-cerebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate