Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Idei cale de actiune recuperare g...

Intoleranța lactoza- vegan v...

Cine canta? Fragment din melodie...

Tablou sigurante Dacia Sandero 2012
 Baby Reindeer - 2024

Hotii voteaza hoti?!

Camera video masina

Zilele emailului din gospodaria n...
 Best gaming laptop?

Humane (2024)

Recomandare casti 100-150 lei

Schimbare bec far VW Touran 1T3
 Plata impozit PF

Ce parere aveti de viteza/ modul ...

Love Lies Bleeding - 2024

Cum sterg mails din Promotions
 

Locuri de campare în România și în Europa

- - - - -
  • Please log in to reply
255 replies to this topic

#19
costy

costy

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 14
  • Înscris: 01.06.2005
Camping Hanul Piratilor--Mamaia Nord

               Incerc sa va angajez in comentarii pe marginea unor locuri
deosebite de petrecere a vacantei la mare sau la munte cu cazare in
camping-evident cu RV-UL(rulota, autorulota, cortul )
Campingul Hanul Piratilor este situat la iesirea din Mamaia pe drumul spre Navodari si beneficiaza de o pozitie naturala deosebita.
Este situat la circa 100 m de malul marii plaja fiind cu un nisip foarte fin si apa de o adancime mica la mal.
Campingul are peluze amenajate,este partial umbrit si este dotat cu echipamente sanitare noi.Pentru alimentarea cu energie electrica exista prize speciale.
Se poate servi masa la restaurante cochete sau pentru un drum de aproximativ 10 min. se poate face aprovizionarea din Navodari.
xxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxx

Astept cu nerabdare impresiile voastre despre acest camping sau alte asemenea amenajari de la mare sau de la munte.

Edidata reclama pe fatza. Warn 10%. Next time suspend  :death:  

Edited by Masterboy, 17 July 2006 - 21:38.


#20
StGermain

StGermain

    RL 118

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,517
  • Înscris: 04.04.2004
Toate laudele pentru vecinul hanului... adica "Popas Mamaia"! Am fost vreo 4 ani consecutiv acolo...

Nu vad cum poti sa pui mai sus Hanul Piratilor decat Popas Mamaia unless ai legatura cu ei si vrei sa le faci reclama...
Deasemenea, este de prisos sa incep sa enumar facilitatile si avantajele de la Popas, pentru ca s-ar integele dupa aia ca fac eu reclama! Anyway daca vrei cort/rulota mergi in Popas, iar daca ai nevoie de trick-ul prin care platesti pentru cate persoane/masni vrei, si nu pentru cati sunteti, ma intrebi pe mine :P
Noi am fost intotdeauna masina de 9 locuri cu 9 persoane, 15 zile - insa am platit 4 persoane pe vreo 7 zile  :lol:

#21
costy

costy

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 14
  • Înscris: 01.06.2005
Nu se pune problema de a face reclama !
Discutam de ambianta, intimitate si siguranta campingului.
Este un loc in care merg cu rulota de ani buni de zile si in care ma simt foarte bine, raportul pret/calitate fiind acceptabil.

Dar ce spui de campingul DARSTE de langa Brasov?

#22
mendo

mendo

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 59
  • Înscris: 27.04.2004
Am fost si eu la Hanul Piratilor trei veri la rind si intentionez sa merg si anul asta daca ma ajuta Dumnezeu.

Din pacate alegerea am facut-o acum trei ani pe baza faptului ca aveau pomi si arata cit de cit mai bine decit celelalte (asta tot din cauza pomilor).
Parca si preturile acum trei ani erau cele mai mici in comparatie cu alte camping-uri de linga HP.

De atunci am mers numai acolo din cauza obisnuintei.

Singura problema pe care o am cu acest camping sint WC-urile (usi care nu se inchid bine si bazine care nu au putere sa goleasca mizeria din WC-uri) si apa calda care e rationalizata, doar la prinz doua ore si seara doua ore.

Dupa parerea mea WC-urile ar trebui sa fie turcesti pentru ca ar mai usor de intretinut chiar de catre cei care le folosesc.

Din pacate nu am avut curiozitatea sa mai verific si alte camping-uri din jur dar poate careva a mai incercat si ne poate spune si noua.

Costy, stii tu ca anul asta au instalat obiecte sanitare noi, ca in ultimii trei ani erau aceleasi?

Mendo

#23
aztec

aztec

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 830
  • Înscris: 23.10.2003
la un moment dat am mers ani la randul in campingul din Neptun, vis-a-vis de bazar, chiar frumos, multa umbra, nu foarte aglomerat.... cu timpul insa a devenit cam scump si anul trecut am avut de ales in gazda in 2 mai si camping in neptun( plecasem pregatit pt ambele variante) cam la acelasi ptret, am mers in 2 mai..scump rau  in camping dupa parerea mea

#24
morogan

morogan

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,478
  • Înscris: 14.04.2002
Merg destul de des in campingurile de la mare
La ora asta cel mai curat e cel din Jupiter (primul de la intrarea dinspre Neptun, nu celalalt) Curatenie desavarsita si umbra cat cuprinde
IN W/E asta am fost la Mamaia, langa Mamaia N, unul GMP parca. Am stat la casute. Ei zic ca are 3 stele. Curat la buda, casuta cu tv si frigider. Dar scumput: 580k casuta/noapte, 60000 masina si 10% taxa hoteliera. Si asta W/E trecut. E mijto ca are plaja proprie si e foarte curat/pazit

#25
costy

costy

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 14
  • Înscris: 01.06.2005

morogan, on Jun 7 2005, 21:29, said:

Merg destul de des in campingurile de la mare
La ora asta cel mai curat e cel din Jupiter (primul de la intrarea dinspre Neptun, nu celalalt) Curatenie desavarsita si umbra cat cuprinde
IN W/E asta am fost la Mamaia, langa Mamaia N, unul GMP parca. Am stat la casute. Ei zic ca are 3 stele. Curat la buda, casuta cu tv si frigider. Dar scumput: 580k casuta/noapte, 60000 masina si 10% taxa hoteliera. Si asta W/E trecut. E mijto ca are plaja proprie si e foarte curat/pazit

<{POST_SNAPBACK}>




M-am interesat care sunt preturile pentru lunile iulie-august 2005 la cazare in campingul Hanul Piratilor pentru o familie de 3 persoane, 1 masina si 1 rulota.
Astfel:

Masina 55000/zi  lei
Rulota 265000/zi lei
cazare  55000/pers./zi lei
conectare curent 55000/zi lei (optional)

Total: 485 000 lei/zi

Daca cazarea se face la cort se scade taxa de 265000 lei

Cazarea la casute de lemn cu 2 locuri (deci pt. 2 persoane) cu acelasi grup sanitar ca si la camping este de 500000 lei/zi+55000 lei/zi masina= 550000lei/zi

In extrasezon pretul este cu 10-15% mai mic

Campingul este pazit, foarte curat si ingrijit, are plaja proprie cu salvamar si se afla.....  printre cele mai apropiate ca distanta de Bucuresti.(Se poate intra dinspre Navodari si se evita astfel taxa de intrare in Mamaia)

Puteti sa va informati la  (02 41) 83 14 54, (02 41) 83 17 02

#26
StGermain

StGermain

    RL 118

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,517
  • Înscris: 04.04.2004
@costy - vad ca iar il compari cu Popas Mamaia, cel de alaturi - urmatorul cum vii dinspre Navodari. Hanul Piratilor asta are macar magazine inside, piata ceva? (Ca sa nu te mai intreb de restaurante, disco, sali de biliard/net jocuri/ altentertaining, etc. ?

#27
costy

costy

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 14
  • Înscris: 01.06.2005

StGermain, on Jun 8 2005, 08:39, said:

@costy - vad ca iar il compari cu Popas Mamaia, cel de alaturi - urmatorul cum vii dinspre Navodari. Hanul Piratilor asta are macar magazine inside, piata ceva? (Ca sa nu te mai intreb de restaurante, disco, sali de biliard/net jocuri/ altentertaining, etc. ?

<{POST_SNAPBACK}>



E adevarat ca la campingul Hanul Piratilor nu sunt la fel de multe restaurante, sali de discoteca sau de jocuri ,dar din aceasta cauza este si mai linistit.
Depinde ce-ti doresti de la un concediu.
Sa fii in mijlocul unei agitatii permanente,ca in timpul anului, sau sa te odihnesti accesand totusi locurile de distractie din Popasul Mamaia sau de oriunde in alta parte!
Piata este in Navodari iar la magazinele din Mamaia- sat,pret de 10 min. de mers pe jos ,se gasesc de toate la preturi acceptabile

#28
miradoniz

miradoniz

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 14
  • Înscris: 26.01.2004
Ambele camping-uri sunt OK !

ATENTIE MARE, NU VA DUCETI LA CAMPING-UL PESCARESC ! (apa calda din an in paste, manele la greu si la maxim pana noaptea tarziu, la restaurant te ard de nu te vezi)

DE EVITAT !

#29
catalin1paul

catalin1paul

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 160
  • Înscris: 05.01.2005
Salut la toata lumea!!! :)
Vad ca aici se discuta despre camping-urile de pe litoral...
Am o rugaminte la cei care au fost in ultima perioada in Jupiter la camping Zodiac, in ce stadiu se mai afla? ultima data cand am fost eu (2-3ani in urma) era in renovare. mar interesa daca stiti cumva si preturile sau un nr de telefon de la ei...
Multumesc anticipat... :peacefingers:

#30
morogan

morogan

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,478
  • Înscris: 14.04.2002
Primul de la intrare (Zodiac N) e foarte bun, curat, ok. Il recomand cu caludra

#31
catalin1paul

catalin1paul

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 160
  • Înscris: 05.01.2005
@morogan
Multumesc pt raspuns.. dar sti cumva si ce preturi mai au sau un nr. de telefon?

#32
morogan

morogan

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,478
  • Înscris: 14.04.2002
http://www.litoralul...ping_zodiac.htm

#33
costy

costy

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 14
  • Înscris: 01.06.2005
Conform informatiilor pe care le am ,in jud.IASI apar la sectiunea camping urmatoarele unitati:
BUCIUM; CIRIC; PACURARI; POIENI; TREI IAZURI.
Daca mai sunt si alte posibilitati de campare va rog sa le popularizati, pentru a iesi la iarba verde in cunostinta de cauza: drumuri, conditii, preturi...
Va multumesc!

#34
Luke

Luke

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 747
  • Înscris: 20.12.2002
Dobrovat, Aroneanu-Breazu, Birnova, Ciorbesti

Edited by Luke, 17 June 2005 - 12:08.


#35
costy

costy

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 14
  • Înscris: 01.06.2005

Luke, on Jun 17 2005, 12:07, said:

Dobrovat, Aroneanu-Breazu, Birnova, Ciorbesti

<{POST_SNAPBACK}>

  
ok!

Unde sunt aceste campinguri, ca drumuri, si ce conditii ofera?

#36
mendo

mendo

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 59
  • Înscris: 27.04.2004
A venit vara si e timpul sa scot cortul din garaj.
Mai am o saptamina si plec in concediu.

Postati si voi despre locuri noi de campare cu conditii bune, oriunde in Romania.
Nu am vrut sa pun un post nou asa ca am postat aici.

Mendo

Anunturi

Chirurgia endoscopică a hipofizei Chirurgia endoscopică a hipofizei

"Standardul de aur" în chirurgia hipofizară îl reprezintă endoscopia transnazală transsfenoidală.

Echipa NeuroHope este antrenată în unul din cele mai mari centre de chirurgie a hipofizei din Europa, Spitalul Foch din Paris, centrul în care a fost introdus pentru prima dată endoscopul în chirurgia transnazală a hipofizei, de către neurochirurgul francez Guiot. Pe lângă tumorile cu origine hipofizară, prin tehnicile endoscopice transnazale pot fi abordate numeroase alte patologii neurochirurgicale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate