Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Croaziera in Mediterana de Vest 1...

Copilot are pica pe Vladimir Putin

MicroSoft Edge: Cum pun Google in...

Dashcam
 Mini server - VMware

betano.ro

Poveste fara sfarșit

I-auziti voi! - nu vor romani...
 Colon iritabil

Perioada de gratie inexistenta

Cel mai ieftin TV LED mic

Reverse proxy si htaccess pe Raps...
 Statie de epurare sau fosa septic...

"enerlux p" afisaj interm...

Adaptor usb3.1gigabit vs Adaptor ...

La multi ani @Atreides!
 

Locuri de campare în România și în Europa

- - - - -
  • Please log in to reply
255 replies to this topic

#37
bibicu13

bibicu13

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 482
  • Înscris: 27.12.2004
1. Sovata, chiar inainte de a intra in statiune, pe stanga e un nene cu un camping SUPER !!!! (foisoare, bai cu apa calde, prize, gratare, loc de joaca pt copii, ...)
2. Hanul Piratilor (din Navodari), am inteles ca a fost reamenajat si ca arata mortal !!!
3. Sighisoara, campare chiar in curtea fostei Case a Pionerilor (dusuri cu apa calda, ...)
4. La coada lacului Vidraru (conditii de cazare naspa dar privelistea face toti banii !!)


:-)

#38
StGermain

StGermain

    RL 118

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,517
  • Înscris: 04.04.2004
Tu vrei sa pui chiar cortul acolo? Sau ai nevoie de casute? Pentru ca stand la cort nu ai cine stie ce conditii...


Sau vrei o recomandare de un hotel ieftin si curat?

Edited by StGermain, 23 June 2005 - 14:56.


#39
bibicu13

bibicu13

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 482
  • Înscris: 27.12.2004
Poze si preturi

Hanul Piratilor

Cu cortul sunt valabile preturile prezentate mai sus.

Mai multe detalii in Escape nr.22 (numarul din 16-30 iunie).

Bibicu

Edited by bibicu13, 30 June 2005 - 15:37.


#40
qpsk2003

qpsk2003

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 32
  • Înscris: 31.07.2005
salut
vreau mai multe detalii in ceea ce priveste campingul zodiac din jupiter ( pozitie , preturi , conditii cazare ) . am citit undeva ca cel de la intrarea dinspre neptun ar fi super ( sunt mai multe campinguri ??? ). de asemenea ma intereseaza si unde se poate servi masa ( sunt autoserviri in apropiere??)

#41
mitzunator

mitzunator

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 183
  • Înscris: 18.03.2006
salut! stie cineva vreun camping pt cort in jurul Romei :) sau kiarr in Roma?
:)

#42
Netshadow

Netshadow

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 409
  • Înscris: 21.07.2004
Cauta in aria "Traveling" . Acolo de altfel trebuia si sa faci topicul asta .


:peacefingers:

#43
drumaru

drumaru

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 100
  • Înscris: 15.09.2005

View PostNetshadow, on Mar 22 2006, 23:27, said:

Cauta in aria "Traveling" . Acolo de altfel trebuia si sa faci topicul asta .
:peacefingers:

Sunt zeci de campinguri linga Roma. Daca mergi cu masina, te sfatuiesc sa fie ceva mai departe de oras (20-40 km) - sunt mai ieftine, mai putin aglomerate, iar accesul spre oras e simplu - cu metrourile suburbane, care circula la maxim 30 minute - iti lasi masina gratis in parcarea garii celei mai apropiate si in 20-35 de minute esti in centru. dai serach pe net camping rome sau campeggio roma si vei gasi ce-ti trebuie.

#44
1024

1024

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 193
  • Înscris: 16.02.2006
Cum sunt campingurile in Franta,Italia,Germania,etc?Numai corturi si rulote sau se pot inchiria casute,etc?Am inteles ca unele au diverse dotari:loc sa-ti pregatesti hrana,masini de spalat,etc.Preturi?

#45
nettoyeur

nettoyeur

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,959
  • Înscris: 05.06.2006
foarte binevenit acest topic.
imi pare rau ca nu imi pot aduce contributia...
insa sunt foarte interesat de asa ceva.

#46
nettoyeur

nettoyeur

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,959
  • Înscris: 05.06.2006
sper ca nu va deranjeaza daca imi voi salva niste informatii pe acest topic...


http://www.myswitzer...y=Accommodation


http://www.camping.ch/


Quote

Camping code 8.01
Name Camping de Vidy
Zip 1007
City Lausanne
Phone +41-(0)21-622-5000
Fax +41-(0)21-622-5001
E-mail [email protected]
Website www.campinglausannevidy.ch
Contact person Sogexca Sàrl
Region Waadt, Lake of Geneva  


Language
Main language French  
Additional languages German
Italian
English
Spanish  



Drain connections  
Foot sink  
Full equipped with sanitary tracks  
Caravan connectors  
Washing laundrette



Extras
(Objects within 2 km distance)

Station
Public transportation (Bus,Tram, etc.)
Shop with wide range
Shopping center
Restaurant
Take away food
Bottled gas available
Bathing facilities
Children's play area
Fishing
Boat jetty
Port
Hiking
Tennis
Minigolf
Fitness
Horse riding
Water skiing
Windsurfing
Dancing
Room to rent
Petrol station
Information office


Fees
Persons
Adult 6.50
Teenager 5.00
Tent 8.00, 12.00
Caravan 12.00
Car 3.50
Motor-Caravan 12.00
Motorcycle 2.50
Miscellaneous
Visitors 1.30
Animal (dogs) 2.00
Rent
Bungalow möglich / possible
Booking möglich / possible


#47
gusteru

gusteru

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 240
  • Înscris: 24.11.2005

View Post1024, on Jun 7 2006, 00:11, said:

Cum sunt campingurile in Franta,Italia,Germania,etc?Numai corturi si rulote sau se pot inchiria casute,etc?Am inteles ca unele au diverse dotari:loc sa-ti pregatesti hrana,masini de spalat,etc.Preturi?
te intereseaza un loc anume? am un cd de la automobil clubul olandez cu nenumarate campinguri din europa, pot sa caut acolo daca vrei.

#48
codruta

codruta

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 915
  • Înscris: 31.03.2005
Buna,

Eu am stat pana acum in campinguri numai in Corsica si in Spania, dar banuiesc ca nivelul celor din Franta, Italia si Germania este net superior. In functie de camping exista de inchiriat si casute care sunt de mai multe feluri (bungalow-uri din prefabricate, rulote instalate acolo, corturi amenajate, casute din lemn - trebuie sa vezi oferta la fiecare camping in parte). Campingurile sunt clasificate la fel ca si hotelurile  de la 1 la 5 stele. In functie de stele, campingurile au dotari de genul - piscina/piscine, jacuzzi, supermarket, internet, loc de joaca pentru copii, terenuri de sport, aer conditionat, televizor, plaja privata etc.
Eu am fost foarte multumita de conditiile de acolo si m-am simtit de o mie de ori mai bine decat in hoteluri.
Din motive de economie am preferat corturile amenajate care au paturi, dulapioare pentru haine, aragaz, frigider, vesela ptr. bucatarie + mobilier pentru terasa (scaune si mese din plastic). Grupurile sanitare in cazul corturilor sunt comune (extrem de curate) iar in cazul casutelor de obicei exista grupuri sanitare proprii.
Partea proasta este ca in cazul campingurilor de la 3 stele in sus pretul pe noapte pe casuta in sezon este aproape la fel de mare ca si in rezidente sau apartamente, in schimb in extrasexon preturile scad foarte mult.


Codruta

#49
1024

1024

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 193
  • Înscris: 16.02.2006

View Postgusteru, on Jun 7 2006, 06:58, said:

te intereseaza un loc anume? am un cd de la automobil clubul olandez cu nenumarate campinguri din europa, pot sa caut acolo daca vrei.



ma intereseaza ,deocamdata,adica pentru vara asta,camping pe valea loarei,coasta de azur si nordul italiei,mai exact genoa,milano si venetia.si iti multumesc!



pentru codruta:interesant ce ai povestit.nu am inteles eu bine,au si corturi pentru inchiriat?si ar fi interesant sa dai si locatiile,preturi,poate ajungem vreodata.

#50
gusteru

gusteru

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 240
  • Înscris: 24.11.2005
[quote name='1024' date='Jun 7 2006, 20:43' post='1564658']
ma intereseaza ,deocamdata,adica pentru vara asta,camping pe valea loarei,coasta de azur si nordul italiei,mai exact genoa,milano si venetia.si iti multumesc!

am incercat sa-ti trimit ceva date pe personala dar se pare ca nu mai ai spatiu. am sa incerc din nou mai pe seara

#51
daiana

daiana

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 407
  • Înscris: 08.06.2006

View Post1024, on Jun 7 2006, 21:43, said:

ma intereseaza ,deocamdata,adica pentru vara asta,camping pe valea loarei,coasta de azur si nordul italiei,mai exact genoa,milano si venetia.si iti multumesc!



pentru codruta:interesant ce ai povestit.nu am inteles eu bine,au si corturi pentru inchiriat?si ar fi interesant sa dai si locatiile,preturi,poate ajungem vreodata.
eu am stat vara trecuta langa atena ( nu am gasit hotel liber la pret convenabil) si nu am fost incantata. scump si conditii precare
grup sanitar curat, in rest jafuri de casutze

#52
BOGDAN DSN

BOGDAN DSN

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 290
  • Înscris: 26.01.2006
uite aici 2 site-uri: primul langa Bologna(si cu bungalowuri) si al doilea langa Roma(site si in limba romana)

http://www.hotelcamping.com  
http://www.campingcastelfusano.com

#53
1024

1024

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 193
  • Înscris: 16.02.2006
ptr.gusteru:nu a mers replay:ti-am trimis un mesaj!

#54
codruta

codruta

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 915
  • Înscris: 31.03.2005
Uita-te pe www.vacansoleil.com (corturile amenajate se cheama tente de luxe - ai si niste poze). Iti dau si niste adrese de campinguri (www.homair.com, www.campeggi.it, www.francecamping.com, ww.vayacamping.net).

Codruta

Anunturi

Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă

Tehnicile minim invazive impun utilizarea unei tehnologii ultramoderne.

Endoscoapele operatorii de diverse tipuri, microscopul operator dedicat, neuronavigația, neuroelectrofiziologia, tehnicile avansate de anestezie, chirurgia cu pacientul treaz reprezintă armamentarium fără de care neurochirurgia prin "gaura cheii" nu ar fi posibilă. Folosind tehnicile de mai sus, tratăm un spectru larg de patologii cranio-cerebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate