Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Achizitie SUV, buget 17k euro

Gps traker pentru animale

Aplicatii terte pentru IPTV, OTT,...

Drept trecere cu “carulR...
 Sunt noile generatii care se nasc...

Butuc pedalier

Niste intrebari despre apartamente

Comentarii amuzante pe Youtube
 Nu iese laptopul din sleep mode.

Facerea de bine - ce aștepta...

Probleme drum servitute

Se pot monta placi de gresie de 1...
 Card de debit virtual emis de India

Diferenta ATS generator si PV

La multi ani @Lotusisrael!

Declarație primar
 

De ce platim telefonul la Zapp?!

- - - - -
  • Please log in to reply
24 replies to this topic

#19
AirBoy

AirBoy

    Snow! Ski! Be freeeee...

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,103
  • Înscris: 05.05.2003
Veejay, cine semneaza este de acord, asa ca , sa respecte contractul :)

#20
Corbul2004

Corbul2004

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,184
  • Înscris: 19.01.2004
Veejay

pe de alta parte, taxa de 200$ este altceva. (daca nu stiti nu va mai datzi cu parerea). Este o taxa de incetare a contractului inainte de termen, la la orice companie de telefonie mobila. Si, daca itzi pierzi terminalul este treaba ta....daca itzi cumperi altul sau nu, este tot treaba ta...insa, contractul trebuie respectatpe 12 luni.



Veejay Ai avut vreodata un contract Zapp pe mana ... ???????!!!!!

#21
craiuVerde

craiuVerde

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,103
  • Înscris: 07.08.2003
nu prea ma bate gandul sa-mi iau telefon la zapp... dar am citit thread-ul asta de la inceput si ma interesa cum sta problema.
deci, pana la urma....
care e faaaaaaaazaaaa????

#22
Cristi23

Cristi23

    Banned

  • Grup: Banned
  • Posts: 103
  • Înscris: 13.09.2003
la unii de pe acest forum le place sa dea din gura ca tatele in fata blocului deci sa o luam pe rand...voi ati desfacut vreodata vreu(jaf)de s200 sau h100,eu am desfacut porcaria mea de s200(mai am doar pana in martie)domnilor telefon arata ca unul de nasa,daca o porcarie de gsm ar o amarata de placa niste taste si atata tot asta nu,este un telefon f complicat la o adika este si modem,oara cat costa un modem???asa ca daca nu va pricepeti numai dati cu gura(unii)eu sunt dezamagit rau de acest terminal s200 dar z510 este un telefon f bun in fiecare zii ma joc pe el si e chiar super dar eu astept z710....

#23
Alice

Alice

    Big Boobs

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,146
  • Înscris: 05.12.2002

Quote

Originally posted by Cristi23
la unii de pe acest forum le place sa dea din gura ca tatele in fata blocului deci sa o luam pe rand...voi ati desfacut vreodata vreu(jaf)de s200 sau h100,eu am desfacut porcaria mea de s200(mai am doar pana in martie)domnilor telefon arata ca unul de nasa,daca o porcarie de gsm ar o amarata de placa niste taste si atata tot asta nu,este un telefon f complicat la o adika este si modem,oara cat costa un modem???asa ca daca nu va pricepeti numai dati cu gura(unii)eu sunt dezamagit rau de acest terminal s200 dar z510 este un telefon f bun in fiecare zii ma joc pe el si e chiar super dar eu astept z710....


si 5110 'e modem' si e mai 'complicat' la partea de hardware... numai ca ala e TELEFON (adica poti vorbi la el fara probleme).

#24
Cristi23

Cristi23

    Banned

  • Grup: Banned
  • Posts: 103
  • Înscris: 13.09.2003
chiar crezi ca e mai complicat.....

#25
Bombtrack

Bombtrack

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 284
  • Înscris: 06.01.2003
Chestia cu telefonul in custodie este o falsa problema. Iata cum sta treaba, ca sa nu se mai abereze nimeni pe aici:

Cind iti faci abonament la Zapp, ai o perioada de obligativitate, ca la orice operator de 1 an de zile si o taxa de reziliere daca renunti in acest rastimp. Diferit de ceilalti operatori, taxa de reziliere e 200$ (la Orange spre pilda este 300$). La conectare platesti o pachetul de telefon care este o suma modica in raport cu costurile lui de productie. De pilda, pe abonamentul de Z600, H150 te costa 9$. Dupa ce termini perioada de un an de zile, terminalul intra in proprietatea ta fara nici o alta plata.

Vine acum partea pierdutul in primul an. Daca ai pierdut telefonul in primul an, ai citeva alternative:

1. nu iti mai iei alt terminal si platesti abonamentul pina la sfarsitul perioadei de obligativitate (eventual treci pe un abonament mai mic)-nu e de recomandat pt. ca nu folosesti ce platesti.
2. preiei un terminal nesubventionat (ar fi absurd sa ti se subventioneze tot timpul terminalul). de exemplu, Z510 in acest caz costa 130$. Exista si varianta mai ieftina sa preiei un H150 second hand, reconditionat, in perfecta stare si cu garantie la 40$-daca nu iti permiti alt terminal.

Nimeni, nu iti va imputa terminalul pierdut decit daca esti tepar si nu iti platesti facturile, esti reziliat si atunci ti se imputa 200$ taxa de reziliere + terminalul (sau 200$). REPET, trebuie subliniat ca imputarea terminalului nu se face decit in cazul rezilierii la mai putin de un an.

Asta e o politica care bine inteleasa te duce la concluzia ca este favorabila clientului, si nu poti sa crezi altfel decit daca este incuiat.

Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate