Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Filtru sedimente inainte de pompa?

Paște fericit!

electrician constructor video curs

Cum pot bloca transferul de date ...
 Ce reprezinta in chimie abrevieri...

Google pay ma taxeaza in timp ce ...

Kia Picanto 2022 - Problema motor?

Durere umar AC Joint
 Care este cea mai sanatoasa paine?

Zgomot ritmic ce urmeaza rotirea ...

Merita Lumix FZ82 in 2024?

Nu pot activa Memory Integrity
 Supratensiuni accidentale

Cuțit/ briceag drumetie

Cum am acces la o parte dintr-un ...

Mother's Day
 

trepideaza imaginea

- - - - -
  • Please log in to reply
8 replies to this topic

#1
alin19

alin19

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,338
  • Înscris: 03.01.2007
am si eu o mica problema cu un sistem;
trepideaza imaginea monitorului;
initial am crezut ca este de la monitor si lam inlocuit
dar vad ca are aceiasi problema;
ma puteti ajuta cu ceva

#2
alin19

alin19

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,338
  • Înscris: 03.01.2007
nu ma poate ajuta nimeni? :( am modificat si rezolutia si refresh retul si reinstalat drivere video;
si acum deodata sa oprit din acele mici trepidatii ale imaginii; dar cred ca o sa revina :(; tind sa cred ca e de la tubul catodic dar nu vreau sa cumpar un monitor nou si sa fie problema de la placa video care este incorporata pe un gigabYte 81845GVM-RZ

#3
biceman

biceman

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 922
  • Înscris: 19.06.2006
vezi sa nu ai un camp magnetic in zona monitorului (boxe, aparet radio, telefon mobil sau fix wireless, etc)

#4
marianoff

marianoff

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 25
  • Înscris: 19.11.2006
Incearca sa pui sistemul in alta parte si vezi daca mai face.E o interferenta datorata unui camp magnetic

#5
alin19

alin19

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,338
  • Înscris: 03.01.2007

 marianoff, on Feb 5 2007, 22:50, said:

Incearca sa pui sistemul in alta parte si vezi daca mai face.E o interferenta datorata unui camp magnetic

am pus alt monitor pe acelasi calculator si face la fel; sar putea sa fie din cauza ca is prea vechi monitoarele alea;

#6
r0tt3en

r0tt3en

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 692
  • Înscris: 20.05.2006

 alin19, on Feb 9 2007, 23:04, said:

am pus alt monitor pe acelasi calculator si face la fel; sar putea sa fie din cauza ca is prea vechi monitoarele alea;

nu neaparat, mai degraba cred ca ai o problema cu calculatorul respectiv: incearca sa schimbi priza din care alimentezi pc-ul si monitorul , eventual daca monitoarele sunt vechi ai putea incerca cu un refresh mai mic din  placa video. LCD :P ?

#7
alin19

alin19

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,338
  • Înscris: 03.01.2007

 r0tt3en, on Feb 9 2007, 23:24, said:

nu neaparat, mai degraba cred ca ai o problema cu calculatorul respectiv: incearca sa schimbi priza din care alimentezi pc-ul si monitorul , eventual daca monitoarele sunt vechi ai putea incerca cu un refresh mai mic din  placa video. LCD :P ?


am schimbat si refresh; si rezolutie si setul de culori;cam tot ce se putea din soft; drivere noi pe placa video;

#8
bobo1976@sinaia

bobo1976@sinaia

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 275
  • Înscris: 10.01.2007
Poate este alimentarea de la priza......Daca zici ca ai incercat tot, asta mai ramane+sursa

#9
eazykk

eazykk

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 34
  • Înscris: 22.06.2006
Vezi sa nu fie lipit cablu de date de la monitor de priza , ca daca nu e ecranat de aia iti face probleme

Anunturi

Chirurgia endoscopică a hipofizei Chirurgia endoscopică a hipofizei

"Standardul de aur" în chirurgia hipofizară îl reprezintă endoscopia transnazală transsfenoidală.

Echipa NeuroHope este antrenată în unul din cele mai mari centre de chirurgie a hipofizei din Europa, Spitalul Foch din Paris, centrul în care a fost introdus pentru prima dată endoscopul în chirurgia transnazală a hipofizei, de către neurochirurgul francez Guiot. Pe lângă tumorile cu origine hipofizară, prin tehnicile endoscopice transnazale pot fi abordate numeroase alte patologii neurochirurgicale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate