Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Iesirea din coproprietate

Mouse wireless ergonomic cu bater...

Cum se calculeaza dobanda lunara ...

La mulți ani @driftking91!
 Unde e recomandat sa ma cazez in ...

Descarcator de supratensiune tip 2

ping digi?

Reparare "șanțuri&#...
 De ce i se zice Mariei "Stapa...

Colet valoare Londra București

BMW seria 3 rulat vs SsangYong Ko...

Share abonament Netflix
 Cum pot sa fac rost de un negativ...

Lant Bicicleta

Un designer artist: Raymond Loewy

ATS din contactor modular
 

CINE a inventat religia islamica?

- - - - -
  • This topic is locked This topic is locked
44 replies to this topic

#37
AnwarS

AnwarS

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 53
  • Înscris: 30.06.2004

 armonie, on Feb 26 2007, 15:45, said:

Cum zice proverbul.."mult si prost" (bine amintit de cineva de pe aici:)))) Cand te gandest ca aprox 60% din ei sunt analfabeti

http://www.mapsofwor...iteracy-map.htm
http://www.uis.unesc.../g_lit_arab.jpg

http://www.uis.unesc...iteracy2000.htm

http://www.uis.unesc...t_monde2000.jpg

http://www.uis.unesc.....l regions.jpg


60% analfabeti a ? :))

Bun ... eu iti dau exemplu Iordania ... singura tara care a fost lasata in pace ... ( pentru ca nu are petrol, evident ) ... 95% din populatia iordaniei e intelectuala ( adica cu facultate, master, doctorat )...

Sunt asa multi musulmani intelectuali, incat in Romania apar din ce in ce mai multi doctori arabi, ingineri ... etc...

Tu ce faci ? Dai exemple din tarile care stau in razboi de ani de zile ? si zici ca esti corecta ?

#38
landscape10

landscape10

    Banned by landscape10

  • Grup: Banned
  • Posts: 7,459
  • Înscris: 29.10.2005

 AnwarS, on Feb 26 2007, 21:17, said:

Sunt asa multi musulmani intelectuali, incat in Romania apar din ce in ce mai multi doctori arabi, ingineri ... etc...
D-aia care au intrat cu spaga la facultatile de stat in timp ce noi ceilalti invatam la greu sa trecem un examen? Aveam destule specimene d-astea in facultate. Am terminat ASE,Cibernetica. Arabii intrau fara examen. Daca se simte cineva jignit sa stie ca am nume si date concrete, nu vorbesc din auzite.

#39
Selam

Selam

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,804
  • Înscris: 04.02.2007

 landscape10, on Feb 26 2007, 21:21, said:

D-aia care au intrat cu spaga la facultatile de stat in timp ce noi ceilalti invatam la greu sa trecem un examen? Aveam destule specimene d-astea in facultate. Am terminat ASE,Cibernetica. Arabii intrau fara examen. Daca se simte cineva jignit sa stie ca am nume si date concrete, nu vorbesc din auzite.
Sa nu generalizam, domnu' Moderator :peacefingers:

#40
Nefersetty

Nefersetty

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,692
  • Înscris: 23.01.2007

 landscape10, on Feb 26 2007, 14:21, said:

D-aia care au intrat cu spaga la facultatile de stat in timp ce noi ceilalti invatam la greu sa trecem un examen? Aveam destule specimene d-astea in facultate. Am terminat ASE,Cibernetica. Arabii intrau fara examen. Daca se simte cineva jignit sa stie ca am nume si date concrete, nu vorbesc din auzite.

Zau?
Se cauta diplome de facultate pentru cumparat tocmai aici pe forum,de catre "intelectuali" romani! :lol:
Daca vrei sa deschidem subiectul asta,pot veni si eu cu nume si date de oameni care au cumparat diplome de liceu si de facultate.
Uite cine sa trezit sa vorbeasca de spaga! Tocmai cineva din tara care a legalizat spaga. :D

Edited by Nefersetty, 27 February 2007 - 02:07.


#41
Eros81

Eros81

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 69
  • Înscris: 05.02.2007

 ***MIHAI***, on Feb 25 2007, 07:36, said:

1.pls scrie mai corect k sa nu citesc de 10 ori sa vad ce ai vrut sa spui (ex: a cunoastem, ca eu cunoscut)
2.pentru ce sa ii rog frumos? am citit si eu ceva din coran pana acum (vezi nu am dormit toata noaptea, doar sa aflu care e treaba cu coranul asta) cu toate ca vreau sa cred in el, nu pot, pentru ca e o tampenie ... mohamed vorbeste mai intai despre moise ... cu asta incepe ... apoi vorbeste despre adam si eva si spune ca Alah (mai are si numele de Domnul) l-a iertat pe adam dupa ce si-a cerut iertare, mai tarziu spune ca toti cei ce au fost iertati trebuiau sa se omoare intre ei (cica asta le era traditia), dar Adam nu a facut-o. Apoi vorbeste despre unele kestii foarte vag, nu spune nici un an, nici macar o asezare, totul este o poveste, cred eu luata dupa Biblie(vechiul testament) unde se scrie amanuntit despre orice..
in coran se trece in revista, se comenteaza Biblia ... si raman la parerea ca Mohamed (care dupa cum am cittit pe forum era analfabet) a citttit Biblia si isi scria propria sa versiune.
In plus de ce la inceput vorbea despre coranul musulmanilor mai apoi doar despre evrei ?
Daca Isus este doar un profet si Legea trebuie respectata de ce pentru iertarea lui avram in coran nu s-a jertfit un miel sau ... ceva ... daca l=a iertat pe avram de ce nu si pe eva ... => nu mai trebuia sa fie varsare de sange ...
daca alah este dragoste de ce musulmanii sunt lipsiti de ea?
si se vorbeste despre o singura femeie in coran pe care omul o are alaturi, de ce ei au mai multe ?

1) eu nu consider nici una din cartile sfinte ca fiind tampeni..nu inteleg de ce te ataci, si de ce imi jignesti religia...te-am jignit cu ceva?
2) ma bucur ca ai citit si tu traducerea Coranului...poti sa ii spui si lui armonie de unde ai luat-o?
3) din rezumatul tau , totusi, nu cred ca ai citit Coranul..poate doar niste benzi desenate...sau poate nu ai inteles-o tu...sti cum e , ca sa intelgei ceva...trebuie sa vrei...
4) cine tzi-a spus ca musulmani sunt lipsiti de dragoste??? tot in benzi desenate??
PS: hai ori mai bine sa ne documentam mai bine si sa nu mai jignim si sa atacam lucruri pe care nu le intelegem, sau daca nu hai mai bine la un biliard, tenis de masa, sau fotbal.

#42
Eros81

Eros81

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 69
  • Înscris: 05.02.2007

 ***MIHAI***, on Feb 25 2007, 23:37, said:

sunt in pamant ... OKKK pai atunci Mahomed cum poate fi cel vestit in vechiul testament ... ca va fi in veci cu voi ????
unde e Mahomed ? in pamant ? cum poate fi un profet la fel ca Moise in veci cu mine ? cand Mesia este Isus ...
daca Mahomed a venit sa aduca legi de ce nu le respectati si pe cele a lui Moise ?
voi nu pacatuiti ?????????????????
adica voi sunteti placuti de Dumnezeu ????
felicitari nu aveti pacat ....
nici o lege nu poate aduce mantuirea , ea vine prin unicul Isus, Mesia, pe care voi il recunoasteti

solida e baza religiei voastre. pentru ca nu il tagaduiti pe Isus, dar nici nu-L aprobati. E cumva la mijloc
Daca el E mesia ... atunci el e mantuitorul ... Mahomed e un simplu mincinos iar voi sunteti simplii manipulati si multi.

Le sti pe toate...ce sa ma zic..
am o intrebare: cine a facut afirmatiile de mai sus? cred ca ai citit iar benzi desenate...nu imi aduc aminte sa fi zis cineva ca muslmanii nu au nici un pacat..fiecare isi are pacatul sau , da asta nu cred ca trebuie sa ne intereseze...esti tu fara de pacat, ca sa acuzi pe altu??
deci..cad ca iar te iei de Profetul Nostru si il faci mincinos...hm..tu nu sti sa vorbesti frumos???
PS: ca cineva sa inteleaga ca e prost ii trebuie totusi destula minte...

#43
Eros81

Eros81

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 69
  • Înscris: 05.02.2007

 landscape10, on Feb 26 2007, 21:21, said:

D-aia care au intrat cu spaga la facultatile de stat in timp ce noi ceilalti invatam la greu sa trecem un examen? Aveam destule specimene d-astea in facultate. Am terminat ASE,Cibernetica. Arabii intrau fara examen. Daca se simte cineva jignit sa stie ca am nume si date concrete, nu vorbesc din auzite.


de ce se primeste spaga???

#44
landscape10

landscape10

    Banned by landscape10

  • Grup: Banned
  • Posts: 7,459
  • Înscris: 29.10.2005

 Nefersetty, on Feb 27 2007, 02:06, said:

Zau?
Se cauta diplome de facultate pentru cumparat tocmai aici pe forum,de catre "intelectuali" romani! :lol:
Daca vrei sa deschidem subiectul asta,pot veni si eu cu nume si date de oameni care au cumparat diplome de liceu si de facultate.
Uite cine sa trezit sa vorbeasca de spaga! Tocmai cineva din tara care a legalizat spaga. :D

Din exprimare rezulta ca eu am legalizat spaga. Reformuleaza.

 Selam, on Feb 26 2007, 21:49, said:

Sa nu generalizam, domnu' Moderator :peacefingers:
Normal ca nu generalizez. Am un prieten din afganistan cu care ma inteleg foarte bine. Era vorba de un caz particular, al arabilor veniti la studii in .ro.

 Eros81, on Feb 27 2007, 16:17, said:

de ce se primeste spaga???
Pentru ca exista si nenorociti care iau spaga, la fel de nemernici ca si cei care dau.

Edited by landscape10, 27 February 2007 - 18:06.


#45
Megara

Megara

    Age, si quid agis!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,515
  • Înscris: 26.09.2006
se stie cine a inventat religia islamica...
thread closed

Anunturi

Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă

Tehnicile minim invazive impun utilizarea unei tehnologii ultramoderne.

Endoscoapele operatorii de diverse tipuri, microscopul operator dedicat, neuronavigația, neuroelectrofiziologia, tehnicile avansate de anestezie, chirurgia cu pacientul treaz reprezintă armamentarium fără de care neurochirurgia prin "gaura cheii" nu ar fi posibilă. Folosind tehnicile de mai sus, tratăm un spectru larg de patologii cranio-cerebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate