Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Cum se calculeaza dobanda lunara ...

La mulți ani @driftking91!

Unde e recomandat sa ma cazez in ...

Descarcator de supratensiune tip 2
 ping digi?

Reparare "șanțuri&#...

De ce i se zice Mariei "Stapa...

Colet valoare Londra București
 BMW seria 3 rulat vs SsangYong Ko...

Share abonament Netflix

Cum pot sa fac rost de un negativ...

Lant Bicicleta
 Un designer artist: Raymond Loewy

ATS din contactor modular

Parere apartament ~150k

Limitare la 100mb/s
 

Cum te pregatesti

- - - - -
  • This topic is locked This topic is locked
64 replies to this topic

#19
zahei

zahei

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,463
  • Înscris: 28.08.2002
scuipa-n san si fa-ti o cruce MARE caci dracul e batran!

#20
***MIHAI***

***MIHAI***

    Pot totul în Hristos care mă întărește

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,804
  • Înscris: 24.02.2007
Morții nu pot face nimic și nu simt nimic. Noi nu-i putem ajuta, iar ei nu ne pot face nici un rău (Psalmul 146:4; Eclesiastul 9:5, 10). Sufletul moare; el nu continuă să trăiască după moarte (Ezechiel 18:4). Uneori însă, îngerii răi, numiți demoni, pretind că sunt spiritele morților. Orice obicei legat de teama de morți sau de cultul morților este greșit. — Isaia 8:19.

Quote

Psalmul 146
4 Suflarea lor trece, se întorc în pământ, și în aceeași zi le pier și planurile lor.

Eclesiastul 9
5 Cei vii, în adevăr, măcar știu că vor muri; dar cei morți nu știu nimic, și nu mai au nici o răsplată, fiindcă până și pomenirea li se uită.
10 Tot ce găsește mâna ta să facă, fă cu toată puterea ta! Căci, în locuința morților, în care mergi, nu mai este nici lucrare, nici chibzuială, nici știință, nici înțelepciune!
Ezechiel 18
4 Iată că toate sufletele sunt ale Mele. După cum sufletul fiului este al Meu, tot așa și sufletul tatălui este al Meu. Sufletul care păcătuiește, acela va muri.
Isaia 8
19 Dacă vi se zice însă: "Întrebați pe cei ce cheamă morții și pe cei ce spun viitorul, care șoptesc și bolborosesc", răspundeți: "Nu va întreba oare un popor pe Dumnezeul său? Va întreba el pe cei morți pentru cei vii?


#21
***MIHAI***

***MIHAI***

    Pot totul în Hristos care mă întărește

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,804
  • Înscris: 24.02.2007

View PostMosotti, on Feb 14 2007, 15:13, said:

tatal ca tatal, da ce faci cu fiul? da cu sfintu duh? da cu fecioara? imposibil sa te placa toti. hai ca pe fecioara s-ar putea s-o aburesti, stim cu totii ca tinerele fecioare sint impresionate de motoare si motoristi, insa sfintului duh i se rupe. fiului si mai si...
asa vorbesti tu despre CEL care te-a creat ?

Quote

Iisus Christos, martorul credincios, cel întîi nascut din morti, Domnul împaratilor pamîntului! A Lui, care ne iubeste, care ne-a spalat de pacatele noastre cu sîngele Sau,
6 si a facut din noi o împaratie si preoti pentru Dumnezeu, Tatal Sau: a Lui sa fie slava si puterea în vecii vecilor! Amin.
7 Iata ca El vine pe nori. si orice ochi Îl va vedea; si cei ce L-au strapuns. si toate semintiile pamîntului se vor boci din pricina Lui! Da, Amin.
8 ,,Eu sînt Alfa si Omega, Inceputul si Sfîrsitul``, zice Domnul Dumnezeu, Cel ce este, Cel ce era si Cel ce vine, Cel Atotputernic.

Quote

Fiul omului, îmbracat cu o haina lunga pîna la picioare, si încins la piept cu un brîu de aur.
14 Capul si parul Lui erau albe ca lîna alba, ca zapada; ochii Lui erau ca para focului;
15 picioarele Lui erau ca arama aprinsa, si arsa într-un cuptor; si glasul Lui era ca vuietul unor ape mari.
16 In mîna dreapta tinea sapte stele. Din gura Lui iesea o sabie ascutita cu doua taisuri, si fata Lui era ca soarele, cînd straluceste în toata puterea lui.
17 Cînd L-am vazut, am cazut la picioarele Lui ca mort. El si-a pus mîna dreapta peste mine, si a zis: ,,Nu te teme! Eu sînt Cel dintîi si Cel de pe urma,
18 Cel viu. Am fost mort, si iata ca sînt viu în vecii vecilor. Eu tin cheile mortii si ale Locuintei mortilor.


#22
Tomaso

Tomaso

    Superior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 57,714
  • Înscris: 11.04.2005
Sper sa nu fie considerata reclama .

http://www.cimitir.ro/prezentare.html
http://www.cimitir.ro/servicii.html
http://www.cimitir.ro/contact.html

#23
finalone

finalone

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 343
  • Înscris: 24.01.2007
te pomenesti ca unii isi iau si vaselina cu ei..

#24
yO_

yO_

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 8
  • Înscris: 04.02.2007
Majoritatea care ati postat aici in stilul cel mai defaimator -> sunteti jalnici!

Moartea este probabil unica certitudine pe acest pamant pentru fiecare dintre noi in parte, dar cum voi acuma sunteti "pe val" e simplu sa ignorati faptul ca in momentul marii treceri nu mai e loc de caterinca.

#25
Nicanor

Nicanor

    S t a l k e r

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,326
  • Înscris: 13.03.2003
cum ne pregatim oare?.....

#26
sorin2007

sorin2007

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,709
  • Înscris: 01.04.2007
Buna si intrebarea asta, eu as zice altfel : oare mai apuc sa ma pregatesc[cine are timp e un om fericit]?  De aia tre s-o luam din timp, ce-i facut e bun facut, nu-ti mai ia nimeni. E timp pentru toate…inca…ai timp sa tocmesti fanfara, sa-ti faci sicriu frumos sa putrezeasca mai cu mot, eventual sa dai un pahar cu apa unui necajit (cat de putin tre sa facem si luam plata  :) ).
Apoi vine  noaptea si…cine stie incotro o luam…bârrrrrr, cine spune ca stie sigur nu stie ce vorbeste. :wacko:

Edited by sorin2007, 30 October 2008 - 13:28.


#27
iulianvalentin

iulianvalentin

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 686
  • Înscris: 11.06.2008

View Postsorin2007, on Oct 30 2008, 13:25, said:

Buna si intrebarea asta, eu as zice altfel : oare mai apuc sa ma pregatesc[cine are timp e un om fericit]?  De aia tre s-o luam din timp, ce-i facut e bun facut, nu-ti mai ia nimeni. E timp pentru toate…inca…ai timp sa tocmesti fanfara, sa-ti faci sicriu frumos sa putrezeasca mai cu mot, eventual sa dai un pahar cu apa unui necajit (cat de putin tre sa facem si luam plata  :) ).
Apoi vine  noaptea si…cine stie incotro o luam…bârrrrrr, cine spune ca stie sigur nu stie ce vorbeste. :wacko:
Daca esti mai ambitios niciodata nu te multumesti cu putin si vrei sa faci mai mult, Cat despre cei care stiu sigur aceia nu pot fi decat cei cu streangu'l sau doar sa fi vreun sfant si sa ai vreo revelatie referitor la ziua cu pricina.

#28
data

data

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,114
  • Înscris: 11.06.2004
cand am vazut intrebarea am crezut ca va referiti la alta pregatire; mai importanta si mai grea

eu sunt mai ingrijorat de raspunsurile pe care le voi da decat de materialul sicriului (asta ar fi cea mai mica problema)

#29
sorin2007

sorin2007

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,709
  • Înscris: 01.04.2007

View Postdata, on Nov 1 2008, 22:21, said:

cand am vazut intrebarea am crezut ca va referiti la alta pregatire; mai importanta si mai grea

eu sunt mai ingrijorat de raspunsurile pe care le voi da decat de materialul sicriului (asta ar fi cea mai mica problema)
De unde stii ca n-o sa mori peste o ora? Mai facem si noi haz de necaz.

#30
kruger

kruger

    Guru Member

  • Grup: Moderators
  • Posts: 11,928
  • Înscris: 04.02.2006
e simplu, "Omului ii este dat sa moara o singura data si dupa moarte urmeaza Judecata".
Deci e cineva sigur de ce o sa se intample cu el dupa moarte, respectiv unde o sa se duca?...altul in afara de mine? :)

#31
zexelica

zexelica

    Nebisericos relaxat

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 36,859
  • Înscris: 30.01.2007

View Postkruger, on Nov 5 2008, 23:58, said:

e simplu, "Omului ii este dat sa moara o singura data si dupa moarte urmeaza Judecata".
Deci e cineva sigur de ce o sa se intample cu el dupa moarte, respectiv unde o sa se duca?...altul in afara de mine? :)
Cei salvati stiu exact unde merg.

Romani 8

16Însuș Duhul adeverește împreună cu duhul nostru că sîntem copii ai lui Dumnezeu.

#32
data

data

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,114
  • Înscris: 11.06.2004

View Postzexelica, on Nov 9 2008, 01:04, said:

Cei salvati stiu exact unde merg.

Romani 8

16Însuș Duhul adeverește împreună cu duhul nostru că sîntem copii ai lui Dumnezeu.

si cine este sigur ca este mantuit?

#33
kruger

kruger

    Guru Member

  • Grup: Moderators
  • Posts: 11,928
  • Înscris: 04.02.2006

View Postdata, on Nov 9 2008, 01:26, said:

si cine este sigur ca este mantuit?

Eu sunt unul din ei.

#34
Securistu

Securistu

    Masca din spatele chipului.

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,535
  • Înscris: 23.03.2008
Ne vedem la intrarea in iad, voi fi cel ce pare bogat,
Probabil drogat/beat din noaptea de dinainte de-a fi decedat,
CTC-Orice

Teistilor....trebuie sa va bucurati de moarte...o sa va intalniti cu Taticul vostru,cu roackerul si cu Sf Stafie.Nea Petrica o sa va deschida Portile Raiului  ( :puke:  ),o sa stati in sanul lui Avraam...
Daca aveti nevoie de ajutor cunosc eu niste atei ce va vor numai binele.... :thumbup: :ciocan: :bandit: :death: :raygun:

#35
kruger

kruger

    Guru Member

  • Grup: Moderators
  • Posts: 11,928
  • Înscris: 04.02.2006

View PostSecuristu, on Nov 9 2008, 18:32, said:

Ne vedem la intrarea in iad, voi fi cel ce pare bogat,
Probabil drogat/beat din noaptea de dinainte de-a fi decedat,
CTC-Orice

Teistilor....trebuie sa va bucurati de moarte...o sa va intalniti cu Taticul vostru,cu roackerul si cu Sf Stafie.Nea Petrica o sa va deschida Portile Raiului  ( :puke:  ),o sa stati in sanul lui Avraam...
Daca aveti nevoie de ajutor cunosc eu niste atei ce va vor numai binele.... :thumbup: :ciocan: :bandit: :death: :raygun:

Parca am zis pe un topic ceva de exibitionisti. Mai securistule, poti sa spui sus, tare si sincer ca tu vrei sa te duci in Iad?

#36
iulianvalentin

iulianvalentin

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 686
  • Înscris: 11.06.2008

View Postdata, on Nov 9 2008, 01:26, said:

si cine este sigur ca este mantuit?
Tocmai aici e smecheria ca nu stie nimeni ce bilet are  multi deja se cred in rai dar singurul loc rezervat pentru ei este in iad si multi nu se cred vrednici pentru rai si totusi colo ajung.
Chiar si cei care nu vor sa ajunga in rai or sa ajunga acolo.

Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate