Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Reparatie scara mozaic vechi

Cablu curte destinat deplasarii l...

Sfat de cumparare pentru un Jagua...

La mulți ani @mishu_bz!
 La mulți ani @kyrre!

PF vinde 3 autoturisme ce se inti...

Suturi la relantii 2.0 tdi + fum ...

Tencuiala exterioara casa caramid...
 Restituire RCA Allianz

Contact posibil deteriorat proces...

ce se mai lucreaza remote ?

Quantum computing / Calculatoare ...
 Care din urmatoarele optiuni este...

Cum se calculeaza MTBF la un swit...

Distante etrieri

Fisier corupt reapare in galeria ...
 

Ajutor placa ati x1600 settings!

- - - - -
  • Please log in to reply
26 replies to this topic

#19
Vikasss

Vikasss

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 46
  • Înscris: 26.01.2007
oka acuma am facut am dat la video mode ,,direct stream copy,, si acusica se incarca ......dupa ce se incarca ...ce trebuie sa fac?

Edited by Vikasss, 26 January 2007 - 13:44.


#20
Vikasss

Vikasss

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 46
  • Înscris: 26.01.2007
well ...tot scadat se vede :(...asta ce inseamna???

Edited by Vikasss, 26 January 2007 - 13:44.


#21
viceroy56

viceroy56

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 11,068
  • Înscris: 28.10.2006
Inchizi VDM si deschizi cu player-ul tau filmul cu numele care l-ai dat la Save As.
Daca si asta scadeaza, sa-l f**e cainii!
Intreaba-l pe maestrul Mtz, poate are el idei mai bune decat ale mele, desi stiu ce-o sa zica: 1 click pe film, Shift+Delete apasate simultan.

#22
Vikasss

Vikasss

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 46
  • Înscris: 26.01.2007
multumesc viceroy56 ca ma ajuti sincer ......am deschis in playerul meu tot scadat vede...deci problema sa fie de la film?...sau de la laptop???....pt ca asta ma sperie pe mine....mentionez ca alte filme inclusiv dvd urile le vede super claritate buna :( si apropo care e treaba cu ,,Shift+Delete apasate simultan,, adica sa sterg filmul da?

Edited by Vikasss, 26 January 2007 - 13:53.


#23
viceroy56

viceroy56

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 11,068
  • Înscris: 28.10.2006
Ce ai salvat, arde-l pe un CD.
Ruleaza din CD/DVD-ul lapto-ului. daca tot asa se vede, vezi ce-am scris mai sus. Banuiesc ca filmul e luat de undeva de pe ....
Cauta o copie BUNA a filmului, eventual pe 2 cd-uri.
Mtz spunea la un moment dat ca sunt 'scule' asa de destepte incat refuza sa ruleze filme encodate prost. Poate si LG-ul tau e la fel de "destept".
Ultima speranta, incearca reencodarea filmului cu VDM, vezi ghid in aria Ghiduri. Pierzi la calitate, dar te lamuresti daca e de la film sau de la scula.

#24
Vikasss

Vikasss

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 46
  • Înscris: 26.01.2007
apropo filmul luat.....este pe doua cd uri...ambele cd uri au problema asta....ah cred ca dau un format iar la comp si instalez totul curat...apropo exact pt a vedea filmele ce tre sa instalez ,sa fie totul ,,frumos,, fara codec pack si toate astea...unii zic ca trebuie doar  FFDShow sa instalez...si gata si un player bun....altii zic ca divx plus xvid si apoi ac3 filter si gata...ei aici eu nush ce anume e mai bun?

Edited by Vikasss, 26 January 2007 - 14:15.


#25
viceroy56

viceroy56

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 11,068
  • Înscris: 28.10.2006
Daca nu ai de gand sa folosesti scula pentru encodari filme in varii feluri, si varii codec-uri, poti folosi Codec Pack-uri.
Eu folosesc XP Codec Pack(vine si cu Media Player Clasic), de pe www.codecs.com, si ca player BSPlayer(Pro).
Se poate si numai cu FFdShow si sa rulezi cu WMP(10 sau 11 recomandat).

#26
forbs

forbs

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 514
  • Înscris: 28.07.2006
Stai linistit, asa e encodat filmul. Prost.
Si eu am unul care se vede sacadat, mai intai l-am vizionat pe Stand-alone (E-boda sa fie linistit Mtz) si am crezut ca DVD-ul nu-l poate randa cum trebuie, apoi l-am bagat in Laptop si se vede la fel. Poate imi spui si ce film e! Posibil sa fie acelasi pe 2 CD.

#27
Vikasss

Vikasss

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 46
  • Înscris: 26.01.2007
ori am innebunit ori nu mai vad eu bine de ochi ...azi cand am incercat sa vad alt film Blood diamond...si asta mi se vede scadat...nu foarte mult dar e scadat putin...de exemplu scadeaza imaginile cand zboara un elicopter ....si asa vad ca imaginea nu decurge fluient cum trebuie........:(

Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate