Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Filtru sedimente inainte de pompa?

Paște fericit!

electrician constructor video curs

Cum pot bloca transferul de date ...
 Ce reprezinta in chimie abrevieri...

Google pay ma taxeaza in timp ce ...

Kia Picanto 2022 - Problema motor?

Durere umar AC Joint
 Care este cea mai sanatoasa paine?

Zgomot ritmic ce urmeaza rotirea ...

Merita Lumix FZ82 in 2024?

Nu pot activa Memory Integrity
 Supratensiuni accidentale

Cuțit/ briceag drumetie

Cum am acces la o parte dintr-un ...

Mother's Day
 

Instalare Digi, Focus, Dolce

- - - - -
  • Please log in to reply
351 replies to this topic

#343
b0gdan17

b0gdan17

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 6
  • Înscris: 06.04.2011
Salut!Intampin si eu o mica problema,si ma gandesc ca poate ma ajutati voi cu niste sfaturi!Mi-am luat si eu un satelit de la digi,l-am montat,am invatit de antena,am gasit si ceva semnal,la putere e la 85% dar la calitate maxim 26-28%,si asta imi indica doar pe meniul cautare manuala,ca pe cautare automata e 0.Si cu semnalul asta daca ii dau cautare nu gaseste nici un program!Ce fac gresit?o fi lnb-ul bulit?:)Multumesc

#344
generalmotors

generalmotors

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,261
  • Înscris: 11.12.2008
Cheama pe cineva care se pricepe sau un instalator de la Digi.

#345
dorin_2k

dorin_2k

    Master Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 48,423
  • Înscris: 01.12.2001
Vezi care sunt datele la http://www.dishpointer.com/ pt locatia ta, fa reglajele corect la azimut, elevatie, rotire LNB si vei vedea programele la TV.

#346
claudyu-xp

claudyu-xp

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 230
  • Înscris: 03.11.2012
FocusSat are acum pagina de facebook, intrati pe http://www.facebook....cussatromaniasi dati un like..

#347
claudyu-xp

claudyu-xp

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 230
  • Înscris: 03.11.2012
http://www.facebook....focussatromania

#348
generalmotors

generalmotors

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,261
  • Înscris: 11.12.2008
@claudyu-xp: cati ani ai?

#349
Costy-is

Costy-is

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 657
  • Înscris: 02.10.2005
Salut, m-ar interesa sa mut un echipament dolce de la bolc/apartamentul unde stau la tara la parinti, sa functioneze la ei, eu mi-am instalat rds cablu, care ar fi modalitatile/costurile de demonatare de la apartament + montat la casa in noua locatie? mentioneaz ca parintii mei deja au stalp + antena dolce dar o sa rezilieze sa le predau abonamentul meu la dolce, deci "infrastructura" in noua locatie ar fi deja creata sa zic asa, si ce firme s-ar ocupa de asta, ma intereseaza in orasul iasi si motaj intr-o localitate la 5km de iasi.

#350
dorin_2k

dorin_2k

    Master Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 48,423
  • Înscris: 01.12.2001
Nu te costa nimic. Doar iei STB-ul tau si il pui in locul celui de la parinti. Pe asta il predai la magazin. Era o perioada cand doar STB.ul se recupera. Cred ca si acum ca asa mi.au spus la 1930. Doar unele firme luau si antena si o vindeau apoi la altii.

#351
raulalexandru1985

raulalexandru1985

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 37
  • Înscris: 04.08.2013
Buna as avea nevoie de ajutor din partea voastra daca puteti.... Locuiesc in Franta in Bordeaux si de 2 luni miam montat si instalat singur antena digi dar de 2 zile ma tot chinui sa o remontez pentru ca Mia cazut jos de pe gardul unde am montato prima data....acum am prins-o in perete dar mai reusesc sa o reglez ca inainte....astept orice sugestie sau parere multumesc

#352
jeolis

jeolis

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,271
  • Înscris: 27.08.2007
Salutare. Va rog e cineva din Barlad care poate veni sa imi montezr antena pe 39E? Am suportul,antena, cablul, doar trebuie reglata. Problema este ca 39E are acoperire pe partea cealalta a blocului si eu locuiesc la ultimul etaj. Momentan antena este reglata pe 4W. Multumesc. Cine ma poate ajuta astept PM

Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate