Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Descarcator de supratensiune tip 2

ping digi?

Reparare "șanțuri&#...

De ce i se zice Mariei "Stapa...
 Colet valoare Londra București

BMW seria 3 rulat vs SsangYong Ko...

Share abonament Netflix

Cum pot sa fac rost de un negativ...
 Lant Bicicleta

Un designer artist: Raymond Loewy

ATS din contactor modular

Parere apartament ~150k
 Limitare la 100mb/s

Altercație

Cartonașe și stickere t...

Ciobanesc german - zgarda electro...
 

HBO Dolby Digital 5.1

- - - - -
  • Please log in to reply
70 replies to this topic

#37
dawgama

dawgama

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 70
  • Înscris: 29.12.2006
la tuner tv poti pune ac3 filter setat pe 5.1 dar nu ai dolby digital 5.1 real,e emulat din STEREO,in rear vei auzi zgomote de fundal , muzica , s.a.  si fasaituri..

#38
valiradut20007

valiradut20007

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 23
  • Înscris: 19.11.2007
Salut,

am cumparat un sony kdl 32 S3000 care are tuner DVB-T (digital terestru) incorporat. Frumos.

Are tuner digital (pe langa cel analogic) cu care poti viziona DVB-C (cablu digital, care exista si la UPC si la RCS ).
Ma poate ajuta cineva cu un raspuns daca pot folosi cardul ce se introduce in decoderul ce urmeaza sa ti-l dea operatorul de cablu intr-un slot (CAM - Conditional Acces Module)?

Nu mai vreau inca o telecomanda in plus. Nu am cum sa incerc, neavand la dispozitie un astfel de card.

Cum pot sa "sar" peste decodorul care mi-l da operatorul de cablu (digital), folosind doar cardul? RDS am.
Daca nu se poate prefer sa stau cu analogic si cu DVB-T (7 posturi in Bucuresti) decat sa dorm cu 3 telecomenzi sub perna.


Daca cineva are vreo idee, pls.

support

#39
valiseiko

valiseiko

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1
  • Înscris: 21.05.2006

 Macrobloc, on Jul 3 2007, 18:33, said:

Daca ai un terminal DVB-C Explorer 100DVB sau un Z65 poti beneficia de HBO dolby. Pe langa cele doua iesiri audio RCA exista si una SPDIF. Tot pe mufa RCA e... In cazul in care sistemul tau are in afara de intrarea optica si una coaxiala, fa pur si simplu conexiunea si vei fi multumit de rezultat. Daca din nefericire utilizezi un Explorer Z50, nu poti face nimic pana nu-l schimbi...



si cablu unde gasesti ?.....in decodor iesirea este RCA dar scrie SPDIF iar in amplituner intrarea poate fi optica (TOSLINK) sau coaxiala (RCA)

#40
SantaFe13

SantaFe13

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 35
  • Înscris: 02.07.2007
Pe UPC digital nu ai dolby digital de la HBO. Nu este functional. Nu stiu cum a reusit macrobloc acest lucru. Poate ne spune si noua.

#41
Swiby

Swiby

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 186
  • Înscris: 08.02.2007
Nu este 5.1, ascult din prima zi numai prin receiver + conexiune coaxiala. ProLogic da, dar asa era si pe analog.

#42
eddingro

eddingro

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,738
  • Înscris: 20.04.2005
Merge.

Am legat cu un cablu audio coaxial Media Box-ul DVR Thomson cu un reciever 5.1. Ieșire/intrare audio digital. Ledul violet se aprinde.

#43
unhappy

unhappy

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 26
  • Înscris: 26.01.2007
pe z65 + xfi fatality (legatura coaxiala digitala) semnalul pe HBO e stereo... (in inputul de la xfi apare unknown signal, 48khz stereo tot timpul, indiferent daca schimb din telecomanda sunetul de pe stereo pe DD). evident ca nu am stat sa verific asta la toate filmele insa pana acum e stereo all the way.

#44
eddingro

eddingro

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,738
  • Înscris: 20.04.2005

 unhappy, on Oct 29 2008, 13:13, said:

pe z65 + xfi fatality (legatura coaxiala digitala) semnalul pe HBO e stereo... (in inputul de la xfi apare unknown signal, 48khz stereo tot timpul, indiferent daca schimb din telecomanda sunetul de pe stereo pe DD). evident ca nu am stat sa verific asta la toate filmele insa pana acum e stereo all the way.

Sunt mai puține filmele cu sunet Dolby Digital 5.1. Le găsești semnalizate în revista HBO sau pe site-ul lor, în œDetalii programœ.

http://www.hbo.ro/program.aspx

Attached Files



#45
enderlabs

enderlabs

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 728
  • Înscris: 09.08.2005

 eddingro, on Oct 28 2008, 09:30, said:

Merge.

Am legat cu un cablu audio coaxial Media Box-ul DVR Thomson cu un reciever 5.1. Ieșire/intrare audio digital. Ledul violet se aprinde.


Deci, daca ma abonez in Buc la UPC digital am HBO DD 5.1 ?

10X

#46
TheAlphonso

TheAlphonso

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 218
  • Înscris: 18.11.2005
E cineva pe RCS DIGI.CABLU care imi poate confirma existenta DD pe iesirea audio digitala a receiver-ului Hyundai HSC-1170NA (acolo unde este available - gen RTL sau HBO)?
Multumesc

#47
TheAlphonso

TheAlphonso

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 218
  • Înscris: 18.11.2005

 TheAlphonso, on Dec 9 2008, 16:48, said:

E cineva pe RCS DIGI.CABLU care imi poate confirma existenta DD pe iesirea audio digitala a receiver-ului Hyundai HSC-1170NA (acolo unde este available - gen RTL sau HBO)?
Multumesc
Eu intreb, eu raspund: Rcs digi.cablu nu transmite HBO DD 5.1b Pot in schimb sa confirm ca RTL e transmis cu audio DD 5.1

#48
lafayette

lafayette

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,341
  • Înscris: 25.12.2006

 enderlabs, on Nov 6 2008, 09:03, said:

Deci, daca ma abonez in Buc la UPC digital am HBO DD 5.1 ?

10X
da ai 5.1 pe hbo, pro7, rtl,

#49
enderlabs

enderlabs

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 728
  • Înscris: 09.08.2005

 lafayette, on Dec 15 2008, 23:23, said:

da ai 5.1 pe hbo, pro7, rtl,


Sunt abonat de vre-o saptamana dar nu am prins pana acum niciun film pe HBO DD 5.1. Si credeti-ma ca m-am tot uitat la premiere, etc.
Sunteti convinsi ca UPC are DD ?

Am receiver Scientific Atlanta  si receiver Onkyo 806. L-am inter-concectat cu cablu digital coaxial si am setat HBO pe DD din setarile receiverului UPC. Mai trebuie sa fac ceva ?

Am pachetul UPC Large in Buc.

#50
florian_cj

florian_cj

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 409
  • Înscris: 08.06.2005

 enderlabs, on Dec 16 2008, 09:18, said:

Am receiver Scientific Atlanta  si receiver Onkyo 806. L-am inter-concectat cu cablu digital coaxial si am setat HBO pe DD din setarile receiverului UPC. Mai trebuie sa fac ceva ?

Mai trebe sa consulti programul HBO (click pe linkul 'Detalii program') pt. a vedea cand sunt filme cu sunet DD. Ultimul film cu sunet DD a fost azi de la 12:05, urmatoarele maine de la ora 06:00, 15:05, 20:00

Edited by florian_cj, 16 December 2008 - 17:28.


#51
enderlabs

enderlabs

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 728
  • Înscris: 09.08.2005

 florian_cj, on Dec 16 2008, 17:23, said:

Mai trebe sa consulti programul HBO (click pe linkul 'Detalii program') pt. a vedea cand sunt filme cu sunet DD. Ultimul film cu sunet DD a fost azi de la 12:05, urmatoarele maine de la ora 06:00, 15:05, 20:00

Tocmai am incercat duminica la "The Last King of Scotland" si receiverul nu mi-a indicat ca primeste semnal DD 5.1.
Avem numai semnal PCM.

#52
TheAlphonso

TheAlphonso

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 218
  • Înscris: 18.11.2005

 TheAlphonso, on Dec 15 2008, 18:43, said:

Eu intreb, eu raspund: Rcs digi.cablu nu transmite HBO DD 5.1. Pot in schimb sa confirm ca RTL e transmis cu audio DD 5.1
...Si tot eu revin: RDS pe Digi Cable emite HBO cu sunet DD pana la urma, dar se pare ca nu toate care sunt in programul HBO marcate cu DD sunt chiar si transmise cu DD. Poate e vreo problema de la HBO.

#53
astral

astral

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1
  • Înscris: 21.05.2008

 TheAlphonso, on Jan 6 2009, 11:01, said:

...Si tot eu revin: RDS pe Digi Cable emite HBO cu sunet DD pana la urma, dar se pare ca nu toate care sunt in programul HBO marcate cu DD sunt chiar si transmise cu DD. Poate e vreo problema de la HBO.

Confirm si eu in Constanta RDS pe Digi Cable emite HBO cu sunet DD .
Aseara am urmarit filmul ,,Ruptura'' cu sunet DD5.1.

#54
griegut

griegut

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 253
  • Înscris: 20.09.2007
Abia am trecut pe digital la UPC. Am primit un receiver Thomson (fara DVR). Vad ca are iesire optica audio. Intrebare: daca fac legatura la un Home Theatre pe intrarea audio digitala, voi putea urmari transmisiile HBO in 5.1 (atunci cand se anunta ca se transmit in 5.1)?
Mai sunt cumva si alte canale care pot fi receptionate in 5.1 la UPC?
Multumesc!

Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate