Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Telefonul Oppo a74 mi-a blocat ca...

A inviat Mudava

Vouchere de vacanta

Cand One United nu mai vand isi v...
 Mandolina feliat legume

Atestat consilier de siguranta

alarma auto Autowatch 346 RLI

Ce se intampla cu actualii tineri...
 Descifrare reteta

Zapp fix

Rulment pt diferential 4motion

Lipire filtru la baterie ikea
 Meserias nu mai vine sa termine l...

Soferii prinsi bauti sau drogati ...

geometrie autorulota

Sfat achiziție laptop ~4500 ...
 

UPC ASTRAL la pamant

- - - - -
  • Please log in to reply
300 replies to this topic

#271
DJ MOraleSs

DJ MOraleSs

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 638
  • Înscris: 16.01.2006

 qqq31, on Sep 27 2007, 19:05, said:

[ http://www.speedtest.net/result/187945827.png - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

mai bine ramai unde esti  ^_^  probabil mai au de lucru si nu au rezolvat problemele peste tot in tara, mai da-le timp pana in weekend


Asa e... nu peste tot au reusit performanta sa taie banda in halul asta la ore atat de tarzii. Cred ca le mai "umplu frigiderele cu carne" pentru inca 10 ani peste cei 10 ani care i-am completat deja.

Edited by DJ MOraleSs, 27 September 2007 - 18:12.


#272
jablonsky

jablonsky

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,276
  • Înscris: 10.10.2006

 K3rn3L, on Sep 27 2007, 18:54, said:

Test pe vitezamea.ro:

Largimea de banda de care dispui acum este de  2.91 Mbps
insemnand ca poti descarca cu 372.89 KB/sec. de pe acest server.

La mine oscileaza intre 2.9 si 5.8 Mbps  :o

nu stiu cat de eficiente sunt aceste teste

singurul care imi da tot timpul la fel este http://www.testmy.ne...test/d_load.php

766 Kbps or 0.8 Mbps (94 kB/s)

abonament de 6 Mbps  <_<

#273
DJ MOraleSs

DJ MOraleSs

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 638
  • Înscris: 16.01.2006

 jablonsky, on Sep 27 2007, 21:09, said:

La mine oscileaza intre 2.9 si 5.8 Mbps  :o

nu stiu cat de eficiente sunt aceste teste

singurul care imi da tot timpul la fel este http://www.testmy.ne...test/d_load.php

766 Kbps or 0.8 Mbps (94 kB/s)

abonament de 6 Mbps  <_<

Pe vitezamea.ro gasesti unul din cele mai bune teste online. Daca oscileaza viteza... iti e clar ce fel de servicii ofera baietii astia...

Edited by DJ MOraleSs, 27 September 2007 - 21:12.


#274
unchiujim

unchiujim

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,294
  • Înscris: 01.04.2007

 DJ MOraleSs, on Sep 27 2007, 10:59, said:

Este normal. IP-urile sunt dinamice. Asta inseamna ca se pot schimba in orice clipa chiar daca sunt legate de MAC-ul placii de retea.

Azi am vb cu patronul de la Metronetwork Buzau si am aflat ca pt 70 RON/luna primesc o banda simetrica GARANTATA de 4 mbps (adica upload la aceeasi viteza cu downloadul), metropolitan de 50 mbps cu toata tara, si metropolitan local de 100 mbps.

Daca nu apare nimic nou in zare la upc dupa weekend, ma transfer fara sa mai stau mult pe ganduri.
GARANTATA in scris sa u VERBAL? la 70de ron nu prea se ofera garantat in scris!!!!

#275
sabian

sabian

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,649
  • Înscris: 06.07.2003

 juve_merda, on Sep 27 2007, 18:19, said:

cand eu:
iata ce spuneau altii:
hopa baieti, ati gresit-o! ...de fapt morales spune numai tampenii post dupa post, zi de zi, saptamana de saptamana...
dupa cum vad treaba se inrautateste pe zi ce trece la upc. daca aveti posibilitatea mutati-va la alt ISP. nu va fie frica de clicknet, daca doar asta e varianta, mai ales ca ofertele sunt exact la fel +3 luni gratis, nici eu nu prea aveam incredere in ei dar acu' pot sa spun ca nici nu se compara cu upc.
Ai dreptate. La Clicknet am ab. pt 6Mbs si pe torrent la down am 5,8 Mbs.
E bine, nu? Fata de 1 Mbs la UPC... :D
Iar pe serverul de test...
[ http://www.speedtest.net/result/188005945.png - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

Edited by sabian, 27 September 2007 - 21:34.


#276
DJ MOraleSs

DJ MOraleSs

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 638
  • Înscris: 16.01.2006

 unchiujim, on Sep 27 2007, 22:22, said:

GARANTATA in scris sa u VERBAL? la 70de ron nu prea se ofera garantat in scris!!!!

Garantata in scris. Baietii au peste 1000 de abonati in oras, si au conexiune in server de la Euroweb. Asta cred ca spune tot. Oricum patronul de acolo s-a oferit sa-mi dea banda garantata cand a aflat ca hostez un server ftp.

 sabian, on Sep 27 2007, 22:27, said:

Ai dreptate. La Clicknet am ab. pt 6Mbs si pe torrent la down am 5,8 Mbs.
E bine, nu? Fata de 1 Mbs la UPC... biggrin.gif

Este bine.. dar ce faci cu viteza aia de upload? 259 kbps nu te ajuta sa faci prea multe.
Eu cand vad pe dc++ cate un individ cu net de la clicknet, ma apuca nervii ca pana iau de la el, imi albeste parul.

Plus ca eu hostez un server ftp. Cu viteza aia mai bine il hostez pe un server extern.. ceea ce costa cam multicel. Deci, cam asta e treaba.
A doua la mana e latenta de aproape 400ms, pe care pe upc nu as avea-o oricat de infect ar merge netul. Dar latenta e cauzata de obicei, de viteza mica de upload. Vezi cum se leaga totul?

Edited by DJ MOraleSs, 27 September 2007 - 21:54.


#277
juve_merda

juve_merda

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 736
  • Înscris: 18.10.2006

 DJ MOraleSs, on Sep 27 2007, 22:36, said:

Garantata in scris.


hahahahahahahhaha  :roflmao:   :roflmaofast:  pun pariu cu ochii inchisi ! tu pierzi o bere, eu zece ca nu iti ofera nimeni 4 mbps down si 4 mbps up la 70 roni GARANTAT SCRIS :roflmao:  :roflmaofast:
... doar daca lucrurile astea nu se intampla in imaginatia ta si ai uitat sa iti iei medicamentatia  :lol:

#278
lightsb

lightsb

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 127
  • Înscris: 04.05.2006
Nu stiu de ce va place atat UPC-ul, am fost si eu abonatul lor timp de 6 luni si m-am acrit.
Dadeam jos un DVD in 2 sau 3 zile (pe metro). Acum dau un DVD in max 15 minute (tot pe metro).
Daca as putea renunta si la cablu' de la ei ar fi minunat dar momentan nu prea am cum.

bafta.

Attached Files

  • Attached File  wow.JPG   150.91K   104 downloads


#279
DJ MOraleSs

DJ MOraleSs

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 638
  • Înscris: 16.01.2006

 juve_merda, on Sep 28 2007, 01:41, said:

hahahahahahahhaha  :roflmao:   :roflmaofast:  pun pariu cu ochii inchisi ! tu pierzi o bere, eu zece ca nu iti ofera nimeni 4 mbps down si 4 mbps up la 70 roni GARANTAT SCRIS :roflmao:  :roflmaofast:
... doar daca lucrurile astea nu se intampla in imaginatia ta si ai uitat sa iti iei medicamentatia  :lol:

Prietene, daca esti atat de PROST, mai bine taci dracu' din gura. Tu habar n-ai ce spui. Eu personal am vb cu patronul si mi-a spus clar ca pentru ftp imi garanteaza banda de 4 mbps pe upload si download.
Poate o fi pentru mine mai special oferta, ca sunt vedeta la mine in oras (era o gluma nu te ambala).
Dar bineinteles iti place sa debitezi tampenii la adresa mea. Ei bine.. ai gresit-o de data asta. Firma nu e mare dar are 1000 de clienti si face oferte personalizate daca vrea muschiu', tau la preturi accesibile.

Data viitoare cand vii si arunci acuze ca se petrec lucruri in mintea mea, mai bine uita-te in ograda ta (a se citi uita-te in oglinda).

REPET: esti liber sa ne lasi cu prostia ta si sa treci pe topicul dedicat verzei numite clicknet pe care ai 400ms latenta. Lasa-ne pe noi in varza de upc in liniste.
Cu mult (NE)respect, eu.

Ciao!

Edited by DJ MOraleSs, 28 September 2007 - 07:01.


#280
qqq31

qqq31

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 199
  • Înscris: 12.04.2007

 lightsb, on Sep 28 2007, 02:41, said:

Nu stiu de ce va place atat UPC-ul, am fost si eu abonatul lor timp de 6 luni si m-am acrit.
Dadeam jos un DVD in 2 sau 3 zile (pe metro). Acum dau un DVD in max 15 minute (tot pe metro).
Daca as putea renunta si la cablu' de la ei ar fi minunat dar momentan nu prea am cum.

bafta.

prietene, ai facut o tampenie aici. Ai pus un screenshot cu clientul de download, si dintr-un motiv necunoscut mie ai ascuns ceea ce downloadezi + data la care le-ai incarcat in client. De ce , nu am idee. In schimb ai lasat descoperit passkey-ul , adica eu daca nu as avea cont pe c-zone acuma as putea sa downloadez de pe contul tau. Editeaza poza aia cat mai repede

#281
DJ MOraleSs

DJ MOraleSs

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 638
  • Înscris: 16.01.2006

 qqq31, on Sep 28 2007, 07:48, said:

prietene, ai facut o tampenie aici. Ai pus un screenshot cu clientul de download, si dintr-un motiv necunoscut mie ai ascuns ceea ce downloadezi + data la care le-ai incarcat in client. De ce , nu am idee. In schimb ai lasat descoperit passkey-ul , adica eu daca nu as avea cont pe c-zone acuma as putea sa downloadez de pe contul tau. Editeaza poza aia cat mai repede

Lasa-i frate ca-s numai priceputi pe aici. Nu mai ai loc de ei. E plina lumea de priceputi in ale internetului, downloadului si mai ales ale ofertelor de internet. <_< Unii au impresia ca stiu ofertele tuturor ISP-istilor din Romania (inclusiv retele de cartier). Inteligenti mai sunt ei.

Care se mai trezesc ca vorbesc neintrebati, sau fara cap, mai bine sa paraseasca topicul sau sa vorbeasca pentru ei.
Mai bine ca parasesc barca upc-ului care nu merge stralucit si trec la clicknet. Macar lasati-ne in pace si aici.

In schimb, ziua a inceput bine. Se pare ca upc merge in parametri. Dar mai e pana diseara.

Edited by DJ MOraleSs, 28 September 2007 - 07:03.


#282
juve_merda

juve_merda

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 736
  • Înscris: 18.10.2006

 DJ MOraleSs, on Sep 28 2007, 07:38, said:

Prietene, daca esti atat de PROST, mai bine taci dracu' din gura. Tu habar n-ai ce spui. Eu personal am vb cu patronul si mi-a spus clar ca pentru ftp imi garanteaza banda de 4 mbps pe upload si download.
Poate o fi pentru mine mai special oferta, ca sunt vedeta la mine in oras (era o gluma nu te ambala).


deci pana la urma cum e ? GARANTAT SCRIS sau garantat oral?  :roflmao:   :roflmaofast:

#283
cretacic

cretacic

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,448
  • Înscris: 04.02.2006

 juve_merda, on Sep 28 2007, 10:51, said:

deci pana la urma cum e ? GARANTAT SCRIS sau garantat oral?  :roflmao:   :roflmaofast:


bravo, juve_merda!
in cam aceeasi ordine de idei, ca un anumit dj de pe acest forum cunosc reactionand doar unele femei nesatisfacute

#284
DJ MOraleSs

DJ MOraleSs

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 638
  • Înscris: 16.01.2006

 juve_merda, on Sep 28 2007, 10:51, said:

deci pana la urma cum e ? GARANTAT SCRIS sau garantat oral?  :roflmao:   :roflmaofast:

Ce-ai zice daca ti-as da numarul patronului sa intrebi singur? Poate te-ar satisface mai bine oral decat scris nu (nu de alta dar vad ca n-ai inteles ca e vorba de garantare scrisa)? In caz ca am dreptate ai de facut un drum la Buzau, sa-mi dai 2 lazi de bere. Daca ai tu dreptate, dau eu 5 lazi de bere.
Te tine pariul? Sa vad daca mai esti la fel de tare in gura.

Am uitat sa mentionez ceva. Daca imi garanteaza mie banda in SCRIS nu inseamna ca o garanteaza la toata lumea. Mai tii minte gluma aia cu vedeta la mine in oras?  :lol: Stii ca orice gluma are un sambure de adevar?  :rolleyes:
Acuma nu ca vreau sa ma laud... dar te vad cam sceptic si e pacat ca esti baiat mare. Meseria si reclama isi au uneori avantajele lor. Dar asta e deja cu totul alta discutie pe care trebuie sa o opresc pentru ca devenim prea OFF TOPIC!

Tu cretacic vrezi-ti de treaba ta ca nu te-a bagat nimeni in seama. Sau te simti ignorat total si ai nevoie de atentie?

Edited by DJ MOraleSs, 28 September 2007 - 13:43.


#285
catgrig

catgrig

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 179
  • Înscris: 05.12.2006
Cateodata ma sperii de ce ineptii se pot debita pe forumuri.... mai ziceti baieti de cat de prost merge UPCul ca vad ca astia indata se iau la bataie de plictiseala... E fun si asta... dar parca e mult mai fun sa vedem cum scoate UPCul peri albi la abonati.

P.S. Daca da domnul de marti am Clicknet de 3MB si am scapat definitiv de netul de la UPC via retea de cartier.

#286
qqq31

qqq31

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 199
  • Înscris: 12.04.2007
[ http://xs119.xs.to/xs119/07395/Clip0011.jpg - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

in momentul cand au inceput la radio stirile de la ora 16 a picat si viteza de la 470 la 250.  ^_^  se poate folosi pe post de ceas limitarea UPC, cand se injumatateste viteza , inseamna ca e ora 16

Edited by qqq31, 28 September 2007 - 15:12.


#287
lightsb

lightsb

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 127
  • Înscris: 04.05.2006
chiar nu mai stau sa comentez cu voi .. nu are rost sa-mi bat capu' cu niscai oameni care nu stiu decit sa se plinga.
in loc sa va plingeti va duceti si cautati ceva provideri mai seriosi si sa va bucurati de down si up cum ma bucur eu.
hmmm am plecat ca nu mai am loc de atata inteligenta care e pe aci.

bafta voua celor abonati la UPC si multa rabdare.

Edited by lightsb, 28 September 2007 - 15:33.


#288
vj_Heaven

vj_Heaven

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,068
  • Înscris: 19.07.2005
Ma limiteaza la 180K si tot am timp de raspuns de 800-900ms :(
Cand nu avem alternative ramanem cu plansul.. ne plangem la provider, la opc si apoi pe forumuri. :P

Edited by vj_Heaven, 29 September 2007 - 22:51.


Anunturi

Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă

Tehnicile minim invazive impun utilizarea unei tehnologii ultramoderne.

Endoscoapele operatorii de diverse tipuri, microscopul operator dedicat, neuronavigația, neuroelectrofiziologia, tehnicile avansate de anestezie, chirurgia cu pacientul treaz reprezintă armamentarium fără de care neurochirurgia prin "gaura cheii" nu ar fi posibilă. Folosind tehnicile de mai sus, tratăm un spectru larg de patologii cranio-cerebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate