Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Achizitie SUV, buget 17k euro

Gps traker pentru animale

Aplicatii terte pentru IPTV, OTT,...

Drept trecere cu “carulR...
 Sunt noile generatii care se nasc...

Butuc pedalier

Niste intrebari despre apartamente

Comentarii amuzante pe Youtube
 Nu iese laptopul din sleep mode.

Facerea de bine - ce aștepta...

Probleme drum servitute

Se pot monta placi de gresie de 1...
 Card de debit virtual emis de India

Diferenta ATS generator si PV

La multi ani @Lotusisrael!

Declarație primar
 

Primavara in gradina & gradinari debutanti

- - - - -
  • Please log in to reply
95 replies to this topic

#91
Mosu_Tuti

Mosu_Tuti

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 66
  • Înscris: 04.08.2008
Buna ziua. Multumesc de raspuns draga greenworld. Cunosc bine clima de la C-lung. Eu stau pe Mestecanis, mai sus, mai frig. Incerc si eu marea cu degetul. Multumesc. Mosu Tuti.

#92
sorind12

sorind12

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 43
  • Înscris: 28.10.2009

View Postkikina, on 19th February 2007, 20:00, said:

Caut  si  eu  un  gutui  , e  singurul  pom  ce-mi  lipseste  din  gradina . A vazut  cineva  pe  undeva....?



Bricostore

#93
nitubogdan111

nitubogdan111

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 21
  • Înscris: 19.12.2009
Salut! Sunt si eu, evident, nou in ale gradinaritului. Am o curte de cca. 370 mp si as vrea sa o "ornez" cu o mica cascada plus plante si arbusti. daca este cineva de meserie care sa imi dea o idee poate sa imi lase si un PM. Multumesc anticipat!

#94
dorel232004

dorel232004

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,253
  • Înscris: 04.02.2007

View Postnitubogdan111, on 28th March 2010, 21:34, said:

Salut! Sunt si eu, evident, nou in ale gradinaritului. Am o curte de cca. 370 mp si as vrea sa o "ornez" cu o mica cascada plus plante si arbusti. daca este cineva de meserie care sa imi dea o idee poate sa imi lase si un PM. Multumesc anticipat!
Poti sa incerci si la "Diorama", Gradina mea de apartament!

#95
trestie-de-balta

trestie-de-balta

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,505
  • Înscris: 24.01.2007

View Postdorel232004, on 28th March 2010, 20:46, said:

Poti sa incerci si la "Diorama", Gradina mea de apartament!

nu, dorele, gradinile sunt aici:
http://forum.softped...howtopic=555230
si aici  http://forum.softped...howtopic=201829


vizionare placuta!

#96
luuc

luuc

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 168
  • Înscris: 18.11.2007

View Postmardarg3, on 10th April 2007, 08:45, said:

Salut!
Am si eu o problema. In spatele casei am un deal care cam "vine la vale" sint ceva copacei plantati dar se pare ca nu e de ajuns. As avea si eu nevoie de un sfat: ce sa plantez sa fixez terenul dar sa nu fie nici ceva care sa creasca prea mare si sa  cada peste casa in caz de vint puternic.
Multumesc!



Catina?!

Am semanat ceapa(arpagic) cu distanta prea mare intre randuri.Un vecin m-a tras de maneca si mi-a sugerat sa seman spanac intre randuri.Ce altceva s-ar preta la o semanare in aceasta perioada, in zona Clujului?

Vand pielea ursului din padure: se profileaza o recolta bogata la morcovi.Cum ii pastrez/depozitez ?

Am semanat samanta de usturoi.In toamna recoltez usturoiul si-l depozitez in ladite cu nisip; in primavara despart caciulia de usturoi si plantez.Corect?

Ce s-ar putea planta in locul unor ridichi rosii dintre care multe au avut viermi?Cele cu viermi pot intra in compozitia compostului ?

Anunturi

Chirurgia endoscopică a hipofizei Chirurgia endoscopică a hipofizei

"Standardul de aur" în chirurgia hipofizară îl reprezintă endoscopia transnazală transsfenoidală.

Echipa NeuroHope este antrenată în unul din cele mai mari centre de chirurgie a hipofizei din Europa, Spitalul Foch din Paris, centrul în care a fost introdus pentru prima dată endoscopul în chirurgia transnazală a hipofizei, de către neurochirurgul francez Guiot. Pe lângă tumorile cu origine hipofizară, prin tehnicile endoscopice transnazale pot fi abordate numeroase alte patologii neurochirurgicale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate