Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Filtru sedimente inainte de pompa?

Paște fericit!

electrician constructor video curs

Cum pot bloca transferul de date ...
 Ce reprezinta in chimie abrevieri...

Google pay ma taxeaza in timp ce ...

Kia Picanto 2022 - Problema motor?

Durere umar AC Joint
 Care este cea mai sanatoasa paine?

Zgomot ritmic ce urmeaza rotirea ...

Merita Lumix FZ82 in 2024?

Nu pot activa Memory Integrity
 Supratensiuni accidentale

Cuțit/ briceag drumetie

Cum am acces la o parte dintr-un ...

Mother's Day
 

Problema cooler placa video

- - - - -
  • Please log in to reply
1 reply to this topic

#1
c3t3l7n

c3t3l7n

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1
  • Înscris: 20.12.2006
Am si eu o problema cu un cooler de pe un ati 9600 .acum vreo cateva luni l-am dezlipit de pe placa video si acum e prea galagios  , nu stiu ce sa-i fac sa fie ca inainte. l-am dat jos din nou de pe placa video si l-am bagat sub tensiune sa vad daca e zgomotos atunci cand nu e pe placa video si e chiar foarte silentios .ma poate ajuta cineva sa-l fac sa mearga ca inainte. pls

#2
claus_S

claus_S

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 867
  • Înscris: 26.10.2006

View Postc3t3l7n, on Jan 5 2007, 00:44, said:

Am si eu o problema cu un cooler de pe un ati 9600 .acum vreo cateva luni l-am dezlipit de pe placa video si acum e prea galagios  , nu stiu ce sa-i fac sa fie ca inainte. l-am dat jos din nou de pe placa video si l-am bagat sub tensiune sa vad daca e zgomotos atunci cand nu e pe placa video si e chiar foarte silentios .ma poate ajuta cineva sa-l fac sa mearga ca inainte. pls


Incearca o refixare mai atenta  a coolerului pe placa video. Foloseste si o pasta termoconductoare de calitate. Deci pui cooleru pe radiator cat mai bine rigidizat ca sa nu se produca vibratii si apoi radiatorul inapoi pe placa video. Spor.

Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate