Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Notele de subsol sa inceapa de la...

Termoizolare elevație interior

Timpi asteptare in contract de tr...

Parere amenajare/loc disponibil u...
 Producatori/masini care nu sunt f...

Ventilator perete

Simbol "bec aprins" tele...

Oakley - recomandare site pt oche...
 Aer conditionat racire A+++/A++

Problema umiditate AC

Propuneri pentru imbunatatirea pr...

Conectarea la internet a Centrale...
 recomandare ups si surge protector

La multi ani @2Unlimited!

zgomot (bazait) plita gaz Samsung...

Problema aer condiționat Vor...
 

text to speech

- - - - -
  • Please log in to reply
31 replies to this topic

#19
phlak

phlak

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 379
  • Înscris: 21.04.2006
Lucrez la un sistem AI de 'dialog' cu computerul, am implementat TTS+Voice Recognition+baza de cunostinte (f mica deocamdata). In acest moment se poate intretine o discutie formala cu robotul (recunoaste doar cateva expresii la care raspunde). Cei interesati de schimb de experienta (eventual colaborari) pentru proiecte in domeniul asta sa imi lase mesaj pe privat. :)

#20
BlaxxunRomania

BlaxxunRomania

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 257
  • Înscris: 09.12.2007

View Postphlak, on Jun 30 2008, 20:53, said:

Lucrez la un sistem AI de 'dialog' cu computerul, am implementat TTS+Voice Recognition+baza de cunostinte (f mica deocamdata). [...]
Dacă lucrezi în Windows, îți zic de pe acum că putem colabora, ce-ai zice de un Agent 3D ? Dă-mi un pm cu amănunte despre tine ( vârsta și studii ) și ce-ai mai făcut.

Edited by BlaxxunRomania, 01 July 2008 - 23:45.


#21
JOBY PROTOSS

JOBY PROTOSS

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 739
  • Înscris: 21.03.2004
De ce nu încercați
http://illyrium.eu/i...o...3&Itemid=60
? E bazat tot pe mbrola, nu sună la fel de bine ca expressivo dar e FREE. Singurul decent de până acum peste care am dat.

#22
andreigherghe

andreigherghe

    Think different

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,034
  • Înscris: 27.12.2007

View Postphlak, on Jun 30 2008, 20:53, said:

Lucrez la un sistem AI de 'dialog' cu computerul, am implementat TTS+Voice Recognition+baza de cunostinte (f mica deocamdata). In acest moment se poate intretine o discutie formala cu robotul (recunoaste doar cateva expresii la care raspunde). Cei interesati de schimb de experienta (eventual colaborari) pentru proiecte in domeniul asta sa imi lase mesaj pe privat. :)
Salut.
Chiar si cu baza mica de date, ai putea sa postezi programul pe forum?

#23
phlak

phlak

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 379
  • Înscris: 21.04.2006

View Postandreigherghe, on Jan 1 2009, 13:56, said:

Salut.
Chiar si cu baza mica de date, ai putea sa postezi programul pe forum?
Cred ca o sa-l pun in curand pe site si pe forum, dar mai trebuie lucrat putin la el

#24
phlak

phlak

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 379
  • Înscris: 21.04.2006
Pentru cei interesati de o conversatie formala si in timp real cu propriul calculator, am scris prima varianta online a robotului "inteligent", accesibila de pe web. :rolleyes:
Recomand citirea cu atentie a tutorialului, deoarece sunt cativa pasi care trebuie facuti pentru configurare. Aplicatia e pur demonstrativa, si s-ar putea sa mai aiba buguri care mi-au scapat. Deasemenea recomand ultima masina java JRE 6 Update 11 ptr a nu intampina probleme.
De ce aveti nevoie: boxe,microfon,Java (JRE),512 Ram,rabdare,chef de discutii :D Deoarece aplicatia e f pretentioasa si ptr server, nu garantez uptime total, s-ar putea sa o mai opresc,cel putin pana schimb serverul.
Intrebari/sugestii/nelamuriri/buguri aici. Enjoy!
http://robotics.j2me.info/AIrobot.html

#25
adrianac_stan

adrianac_stan

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 4
  • Înscris: 12.10.2010
Exista si aici:

http://octopus.utclu...nDemo/index.php

Versiune preliminara, bazata pe o tehnologie noua.

#26
webulxpert

webulxpert

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,065
  • Înscris: 28.09.2006
am inceput sa fac si eu ceva asemanator, pana acum nu stie prea multe, trebuie sa mai inregistrez sunete. daca e cineva interesat sa colaboram astept PM.

#27
adrianac_stan

adrianac_stan

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 4
  • Înscris: 12.10.2010

View Postadrianac_stan, on 12th October 2010, 11:32, said:

Exista si aici:

http://octopus.utclu...nDemo/index.php

Versiune preliminara, bazata pe o tehnologie noua.


Ne-am mutat la http://www.romaniantts.com/ ...

#28
Razva

Razva

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 43
  • Înscris: 08.04.2006
Salut. Caut un soft de speech-to-text in Romana, nu text to speech. Scriu foarte multe mailuri, raspund foarte des la foarte multe mesaje, deci un asemenea soft mi-ar fi de mare mare ajutor.

#29
andreigherghe

andreigherghe

    Think different

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,034
  • Înscris: 27.12.2007
Speech to text nu prea am găsit... Cel mai bun text to speech pe care l-am auzit e cel din Mac OS X Lion (în română)

#30
Printult

Printult

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1
  • Înscris: 16.09.2010
x

Edited by Printult, 18 October 2011 - 12:49.


#31
phlak

phlak

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 379
  • Înscris: 21.04.2006

View PostRazva, on 17th October 2011, 20:43, said:

Salut. Caut un soft de speech-to-text in Romana, nu text to speech. Scriu foarte multe mailuri, raspund foarte des la foarte multe mesaje, deci un asemenea soft mi-ar fi de mare mare ajutor.
Se cheama 'speech recognition software', iar ptr ce vrei tu, gasesti integrat in Office 2003, de exemplu. E in limba engleza, si pe langa alte functiuni suporta 'dictation', adica sa genreze text pe baza vocii, dupa un training in prealabil!

#32
Razva

Razva

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 43
  • Înscris: 08.04.2006

View Postphlak, on 30th October 2011, 13:17, said:

Se cheama 'speech recognition software', iar ptr ce vrei tu, gasesti integrat in Office 2003, de exemplu. E in limba engleza, si pe langa alte functiuni suporta 'dictation', adica sa genreze text pe baza vocii, dupa un training in prealabil!
Stiu, insa nu gasesc nimic pt. romana, doar pt. engleza...

Anunturi

Neurochirurgie minim invazivă Neurochirurgie minim invazivă

"Primum non nocere" este ideea ce a deschis drumul medicinei spre minim invaziv.

Avansul tehnologic extraordinar din ultimele decenii a permis dezvoltarea tuturor domeniilor medicinei. Microscopul operator, neuronavigația, tehnicile anestezice avansate permit intervenții chirurgicale tot mai precise, tot mai sigure. Neurochirurgia minim invazivă, sau prin "gaura cheii", oferă pacienților posibilitatea de a se opera cu riscuri minime, fie ele neurologice, infecțioase, medicale sau estetice.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate