Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Descarcator de supratensiune tip 2

Reparare "șanțuri&#...

De ce i se zice Mariei "Stapa...

Colet valoare Londra București
 BMW seria 3 rulat vs SsangYong Ko...

Share abonament Netflix

Cum pot sa fac rost de un negativ...

Lant Bicicleta
 Un designer artist: Raymond Loewy

ATS din contactor modular

Parere apartament ~150k

Limitare la 100mb/s
 Altercație

Cartonașe și stickere t...

Ciobanesc german - zgarda electro...

Ce este instalatia asta? (Valea B...
 

Probleme Samsung CW29Z418T

- - - - -
  • Please log in to reply
1 reply to this topic

#1
rremus

rremus

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 306
  • Înscris: 03.10.2006
Guys,
am o intrebare. Tocmai ce mi-am luat un samsung CW29Z418T Slim Fit 29" 100Hz.
Sa-l stapinesc sanatos :)
Problema e ca tot ceea vedeam super pe un CRT Thomson si ma asteptam sa crape sticla de atita semnal pe asta mare, frumos si destept, se vede ca un cullo.
Respectiv, atit pe satelit cit si pe catv se vede de parca li se descompune fata omuletilor.
Parca imi vad avi-urile pe LCD cu un pentium II si 128 megi de RAM video. Parca se de-pixeleaza(daca exista termenu asta).
La direct s-ar vedea ok, dar la filme si mai ales pe Cinemax imaginea se descompune in "lumini si umbre".
Ar mai fi liber pina sa inceapa sa lucre un service Samsung, v-as intreba daca aveti vreo idee?

Multumesc,

rremus

#2
miniteh

miniteh

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 496
  • Înscris: 29.11.2005
Salut,
Prima intrebare ar fi: Cind l-ai incercat in magazin se vedea bine?
Parerea mea este, ca se intimpla din cauza procesarii digitale a semnalului. Tv-ul are o gramada de filtre digitale, din ce tin eu minte. Intra in meniu si incearca sa dezactivezi acele filtre, sa vezi daca se modifica ceva. Daca nu se modifica si cind l-ai incercat in magazin functiona bine, cred ca tv-ul va sarbatori noul an in service. :naughty:

Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate