Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Ciobanesc german - zgarda electro...

Ce este instalatia asta? (Valea B...

BD-R Verbatim 25gb salvare Fisier

Lupte WW2
 Achizitie SUV, buget 17k euro

Gps traker pentru animale

Aplicatii terte pentru IPTV, OTT,...

Drept trecere cu “carulR...
 Sunt noile generatii care se nasc...

Butuc pedalier

Niste intrebari despre apartamente

Comentarii amuzante pe Youtube
 Nu iese laptopul din sleep mode.

Facerea de bine - ce aștepta...

Probleme drum servitute

Se pot monta placi de gresie de 1...
 

problema card

- - - - -
  • Please log in to reply
4 replies to this topic

#1
Alex_Dum

Alex_Dum

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,764
  • Înscris: 13.07.2006
Pana acum 10 minute foloseam pt platile pe web un card ING Visaelectron.
Totul a fost bine si frumos pana acum.
La pranz imi verificasem contul (prin HomeBank) totul era ok, asteptam un update la extras ce nu era inca gata.
Verific acum si in loc de ~2500 RON mai aveam in cont ~150 RON.Am sunat repede si am blocat cardul.Sunt aproape socat, inca nu stiu ce s-a intamplat.Nu am folosit cardul decat in 3-4 locuri (registrari domenii) si sume modice ...maxim 10$/tranzactie
Pana aflu ce s-a intamplat (probabil miercuri cand incepe banca munca) ma gandesc ca a fost un furt, iar in cazul acesta mai am vreo solutie de recuperare a banilor?
S-a mai confruntat cineva cu o astfel de problema pana acum?
Eu am mai avut o problema asemanatoare tot cu un card ING la prima sa tranzactie (tranzactia era de 20 RON, iar din cont lipseau ~40 RON, banii urmand sa reintre in cont dupa o scurta perioada)Totusi acum suma este mult mult mai mare.

#2
Courage

Courage

    Founder

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 21,673
  • Înscris: 26.11.2001
cere extrasul la zi.
In zilele nebancare, decontarile intre banci se fac cu intarziere.
Eu zic sa astepti si sa fii sigur.
Paranoia este mare...

#3
Alex_Dum

Alex_Dum

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,764
  • Înscris: 13.07.2006
folosesc Home'Bank...dar momentan nu e updatat extrasul decat pana-n 23 dupamasa.
Fac multe tranzactii insa cu sume mici.
Am facut o tranzactie mai mare o singura data si am fost sunat de banca...ulterior am facut una putin sub 500$ si nu am mai fost sunat.
Am inteles de la Romcard ca se pot anula tranzactiile web...sper sa fie web...acum nu cred ca se complica nimeni sa scrie un card pt ~2500 RON.
Astept ziua de maine sa aflu mai multe informatii
Acum am analizat ce s-ar putea fi intamplat si m-am gandit la un free proxy folosit in ziua aia (dar cat l-am folosit nu am facut vreo tranzactie sau accesat vreo pagina ce foloseste cookies sau altele de gen), iar acum am gasit Bearshare instalat de fratele meu in calculator si ma gandesc sa nu fi avut el ceva.
Asteptam, acum asa a fost sa fie.A picat si in zile nepotrivite (era altceva sa pot suna la banca imediat ce am descoperit problema)

#4
laurentcauia

laurentcauia

    Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 898
  • Înscris: 02.10.2006
Ce s-a mai intamplat?
Nu ne tii si pe noi la curent in cazul in care a fost o teapa sa stim cum sa ne ferim. Sau daca ai avut probleme de soft cum le-ai rezolvat?
Merci pentru raspuns. :peacefingers:

#5
v3lsatis

v3lsatis

    【HD】

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,173
  • Înscris: 19.12.2004
eu am avut odata o problema cu un card, da era vorba de un bancomat stricat, pur si simplu nu mi-a dat banii prin lacasul ala ci doar chitanta si figura ca nu mai am banii in cont. Am fost imediat la banca si am spus asa asa asa si a 3-a zi aveam banii in cont.

Anunturi

Neurochirurgie minim invazivă Neurochirurgie minim invazivă

"Primum non nocere" este ideea ce a deschis drumul medicinei spre minim invaziv.

Avansul tehnologic extraordinar din ultimele decenii a permis dezvoltarea tuturor domeniilor medicinei. Microscopul operator, neuronavigația, tehnicile anestezice avansate permit intervenții chirurgicale tot mai precise, tot mai sigure. Neurochirurgia minim invazivă, sau prin "gaura cheii", oferă pacienților posibilitatea de a se opera cu riscuri minime, fie ele neurologice, infecțioase, medicale sau estetice.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate