Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Salarii compensatorii?

Recomandare service in Slatina pe...

De unde cumparati piese de schimb...

Iesirea din coproprietate
 Mouse wireless ergonomic cu bater...

Cum se calculeaza dobanda lunara ...

La mulți ani @driftking91!

Unde e recomandat sa ma cazez in ...
 Descarcator de supratensiune tip 2

ping digi?

Reparare "șanțuri&#...

De ce i se zice Mariei "Stapa...
 Colet valoare Londra București

BMW seria 3 rulat vs SsangYong Ko...

Share abonament Netflix

Cum pot sa fac rost de un negativ...
 

Price.ro Has Been Hacked !

- - - - -
  • This topic is locked This topic is locked
117 replies to this topic

#19
AIWAMAN

AIWAMAN

    Moderator

  • Grup: Members
  • Posts: 4,532
  • Înscris: 26.11.2001
Am pierdut ceva???? Ce se mai intimpla???Hai fratilor vorbiti pe limba tuturor...ca eu nu mai inteleg nimic....

#20
Rabbit

Rabbit

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,085
  • Înscris: 28.11.2001
Daca faceai contul ala si imi dadeai mail de forma: "Omule, ai o gaura de securitate in phpnuke. Ea se manifesta asa... Vezi ca am facut un cont de admin etc. etc. etc. dar nu am schimbat nimic", primeai tot respectul meu.
Dar asa, daca vii pe un forum public si te dai mare ca ai spart un site, ba mai si faci misto cu prietenul tau (nu zic care), primesti toata scarba si dispretul meu.

O zi buna!

#21
SR

SR

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 311
  • Înscris: 28.11.2001
Haideti sa va arat cum face un hacker adevarat. Apropo, astia de la Connex au loguri cu cine a fost la ora respectiva cu IP-ul 213.233.68.171. O sa aflam in curand cine e.

Attached Files



#22
citizenx

citizenx

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 660
  • Înscris: 28.11.2001
Pt. domnul Cool:
:degetele:  :degetele:  :degetele:  :degetele:  :degetele:  :degetele:  :degetele:  :degetele:  :degetele:  :degetele:  :degetele:  :degetele:  :degetele:  :degetele:  :degetele:  :degetele:  :degetele:  :degetele:  :degetele:  :degetele:  :degetele:  :degetele:  :degetele:  :degetele:  :degetele:  :degetele:  :degetele:  :degetele:  :degetele:  :degetele:  :degetele:  :degetele:  :degetele:  :degetele:  :degetele:  :degetele:  :degetele:  :degetele:  :degetele:  :degetele:  :degetele:  :degetele:  :degetele:  :degetele:  :degetele:  :degetele:  :degetele:  :degetele:  :degetele:  :degetele:  :degetele:  :degetele:  :degetele:  :degetele:
  


   F*CK OFF

P.S.: Daca te crezi atat de inteligent, atunci poti sa-ti folosesti acesta inteligenta in scopuri mai nobile.... Asa ca  :degetele:

#23
AIWAMAN

AIWAMAN

    Moderator

  • Grup: Members
  • Posts: 4,532
  • Înscris: 26.11.2001

Quote

Originally posted by CooL
Nu are legatura cu Upload.


Ia incercati : *******************

.

•••• You Asshole ! Are you a 'hacker' ?
Simpatic "Your IP adress (xxx.xx.x.xxx) has been logged"
Ce e cu asta???

#24
Courage

Courage

    Founder

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 21,674
  • Înscris: 26.11.2001
CooL , dupa cate stiu eu ca sa afli cine folosea acel IP trebuie sa faci cerere scrisa la politie!
Cum ar fi daca cineva ar face aceasta cerere pe numele tau?

Cred ca ti-ar disparea zambetul.. nu-i asa, CooL ? :D

#25
SR

SR

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 311
  • Înscris: 28.11.2001
Am dat un mail la Connex. Au spus ca au mii de asemenea cazuri si nu pot face mare lucru.

#26
AIWAMAN

AIWAMAN

    Moderator

  • Grup: Members
  • Posts: 4,532
  • Înscris: 26.11.2001
Nimeni nu vrea sa ma lamureasca.....deci sa inteleg ca Mr.Cool a spart siteul lui Rabbit???
De ce?
Cu ce scop?
Cit a castigat?
.
.
.
.
etc?

#27
SR

SR

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 311
  • Înscris: 28.11.2001

Quote

Originally posted by AIWAMAN


•••• You Asshole ! Are you a 'hacker' ? 
Simpatic "Your IP adress (xxx.xx.x.xxx) has been logged"
Ce e cu asta???

Ia incearca www.price.ro/admin.php

#28
Rabbit

Rabbit

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,085
  • Înscris: 28.11.2001
Nu a castigat nimic, s-a facut de rahat pe forumul asta si cam atat.

btw ia incearca www.price.ro/forum/admin :D

Apropo, pe IRC afli mai multe decat de la Connex

6 ^MiGueL}{ 12 Viper10@02213.233.68.171 4* afaf
2 Channels  : 1#slatina 2#constanta
2 Server :1 *.undernet.org The Undernet Underworld


#29
eyecon

eyecon

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 364
  • Înscris: 03.01.2002
Din cauza unor 'oameni' ca si Cool am pierdut o afacere, care putea sa-mi asigure viitorul.

Nici un ISP din Romania nu-ti va da log-urile decat daca il cunosti pe cineva care lucreaza si-ti da ilegal acea informatie.

Sper sa patesti si tu odata ce am patit si eu, si altii din urma unor jucarele de prost gust.

#30
SR

SR

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 311
  • Înscris: 28.11.2001
Din cauza unor oameni ca mine ??? De ce, ca nu am facut nimic. Puteam sa raman anonim printr-un proxy si sa bulesc tot situl. Dar nu ala era scopul. Scopul era sa imi demonstrez mie ca pot face asta. Ii pot da lui Rabbit o solutie excelenta de protectie, dar se pare ca nu vrea. Ok, np. Eu nu o sa zic la nimeni cum si ce am facut si nu o sa ma mai leg de site, pentru ca nu mai am de ce.

AIWAMAN , diferenta este ca la mine pe site se intra ca admin si in functie de IP. Sa stii si tu ca la admin.php nu are nimeni ce cauta in afara de administrator. Adresele IP incorecte sunt salvate in baza de date, ca sa vad si eu cine a incercat ceva.

#31
Rabbit

Rabbit

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,085
  • Înscris: 28.11.2001
bleah!

#32
BIGphAntom

BIGphAntom

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,206
  • Înscris: 30.11.2001
io nu va inteleg pe niciunul !

DACA , COOL a spart site-u DEMONSTREAZA ca are cunostiinte superioare celor care NU au reusit acest lucru ! (STIMA SHI RESPECT ! pentru asta ! )

Daca voua nu va convine ca el stie si ca voi nu stitzi, asta e problema romanului! Daca o sa zicetzi ca voi stitzi sa facetzi acelasi lucru - problema voastra - dar el macar a incercat!

Apropo, cum zicea shi el, putea sa rada tot, sa distruga tot! Acuma ca si-a facut un pic de publicitate, asta nu strica! E MERITUL LUI !

Eu de ex nu stiu sa fac asa ceva, deci il apreciez!!

shi apropo pt cei care adreseaza cuvinte obscene
cu asta nu rezolva nimik, doar demonstreaza ca ei sunt invidiosi (acuma fara suparare) !! asta e, ficeare face ce vrea cu cunostiintele lui !

#33
Stalker

Stalker

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 404
  • Înscris: 30.11.2001
Demonstreaza pe naiba. In afara de laudarosenie si mania persecutiei nu demonstreaza nimic. Am mai explicat, orice lamer e in stare sa caute exploituri pe net, sa le aplice si apoi hop cu posturile pe n forumuri: "Io e cel mai mare hacker". Bleah.

#34
Rabbit

Rabbit

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,085
  • Înscris: 28.11.2001
bigphantom, am fost si eu pus in situatia de a avea acces neautorizat la cateva site-uri dar am dat mail admin-ului avertizandu-l. Nu am modificat absolut nimic pe acel site. Si nu am destainuit asta decat prietenilor, nu m-am lautat in locuri publice.
Asa face un om civilizat.
Dar domnul CooL, pe langa faptul ca a postat pe site ca l-a hackuit, a venit si aici sa se dea mare cu isprava sa. Ca sa nu mai zic de postul lui Assassin de pe Computer Games (care detine functia de admin pe acel site), insotit de screenshot-ul de rigoare, post care a disparut in mod misterios dupa jumatate de ora... btw cei doi au colaborat la toata aceasta hackuire.

#35
Stalker

Stalker

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 404
  • Înscris: 30.11.2001
Iepure, NU a fost "hackuire"! Un mare aport la kestia asta ai avut-o chiar tu. Lege: upgrade-uri regulate, patch-uri si intreaba un prieten alta data.

#36
Rabbit

Rabbit

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,085
  • Înscris: 28.11.2001
ai uitat de fifty-fifty :D

Anunturi

Neurochirurgie minim invazivă Neurochirurgie minim invazivă

"Primum non nocere" este ideea ce a deschis drumul medicinei spre minim invaziv.

Avansul tehnologic extraordinar din ultimele decenii a permis dezvoltarea tuturor domeniilor medicinei. Microscopul operator, neuronavigația, tehnicile anestezice avansate permit intervenții chirurgicale tot mai precise, tot mai sigure. Neurochirurgia minim invazivă, sau prin "gaura cheii", oferă pacienților posibilitatea de a se opera cu riscuri minime, fie ele neurologice, infecțioase, medicale sau estetice.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate