Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Iesirea din coproprietate

Mouse wireless ergonomic cu bater...

Cum se calculeaza dobanda lunara ...

La mulți ani @driftking91!
 Unde e recomandat sa ma cazez in ...

Descarcator de supratensiune tip 2

ping digi?

Reparare "șanțuri&#...
 De ce i se zice Mariei "Stapa...

Colet valoare Londra București

BMW seria 3 rulat vs SsangYong Ko...

Share abonament Netflix
 Cum pot sa fac rost de un negativ...

Lant Bicicleta

Un designer artist: Raymond Loewy

ATS din contactor modular
 

istD sau K100D ?

- - - - -
  • Please log in to reply
24 replies to this topic

#19
loock

loock

    Unas

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 18,675
  • Înscris: 29.03.2006
Digital Rebel XT :)

400D adica....

Samsung GX10 este clona K10D-ului, dar am inteles ca are ceva diferente, dincolo de design, pe la procesorul de imagine si la firmware.

Oricum testul este absurd - nu asa se focalizeaza cu un DSLR.
Indiferent cat de rapide par in test, 400D si GX10, in realitate daca le folosesti asa mereu, o sa iei cam des teapa :)
In general se selecteaza fie punctul de AF central si se suprapune cu atentie peste o zona de contrast a subiectului,
fie se selecteaza alt punct de AF si iar se suprapune cu atentie peste o zona de contrast a subiectului,
fie daca se lasa pe auto, se face in cunostinta de cauza, si pe subiecte pe care se potriveste asa ceva, de ex. subiect in prim plan, dar nu este necesara o focalizare f. precisa din cauza distantei suficient de mari sau pt. ca se foloseste un ob. wide, etc., si se tine seama de asemenea de contrast...

Edited by loock, 31 December 2006 - 16:30.


#20
cipri21

cipri21

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 434
  • Înscris: 18.09.2005
acuma eu tot intreb :) , sa nu va suparati, pt ca am mari nelamuriri, pt ca nu stiu ce sa aleg, bugetul max ar fi 2000 ron, ideal 1700-1800 :D . merita sarit direct la 400D sau doar 350D-u? ce ziceti?

#21
shobi

shobi

    dabăl iu ti ef?

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,945
  • Înscris: 18.01.2005

View Postcipri21, on Dec 31 2006, 16:49, said:

acuma eu tot intreb :) , sa nu va suparati, pt ca am mari nelamuriri, pt ca nu stiu ce sa aleg, bugetul max ar fi 2000 ron, ideal 1700-1800 :D . merita sarit direct la 400D sau doar 350D-u? ce ziceti?
gasesti tu in 20 de mil un 400d? i doubt that ...

ia un 350d la sh + un obiectiv mai de doamne ajuta ... tot la sh ;) (sau un 50 f/1.8 nou, pe langa kit)

oricum, cat despre aia 2 mp in lipsa ai pentaxului, iti zic sincer ca n-am mai facut un crop de cateva luni bune ;)

Edited by shobi, 31 December 2006 - 16:53.


#22
cipri21

cipri21

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 434
  • Înscris: 18.09.2005
as gasi la max 2100, dar nu asta e problema. eu intreb dpdv al dotarilor si dpdv calitativ, se merita 400D? sau mai bine 350D+ceva obiectiv?

#23
AlexIP

AlexIP

    marele licurici

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 17,763
  • Înscris: 25.09.2004
350D + ceva obiectiv.

#24
virag_ioan

virag_ioan

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 11
  • Înscris: 01.02.2007
as dori oun manual (PDF) despre Pentax *istD in limba romana sau maghiaradaca se poate.
mersi

#25
loock

loock

    Unas

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 18,675
  • Înscris: 29.03.2006
Pai daca te descurci cu maghiara, engleza si franceza sunt floare la ureche...:)
Daca nu stapanesti bine engleza, incearca macar in franceza ca este mai clar limbajul, mai putin literar decat in engleza.
Sau macar italiana ceva...
Nu stiu daca gasesti manualul in maghiara ....in romana nu e sigur...:)

Anunturi

Second Opinion Second Opinion

Folosind serviciul second opinion ne puteți trimite RMN-uri, CT -uri, angiografii, fișiere .pdf, documente medicale.

Astfel vă vom putea da o opinie neurochirurgicală, fără ca aceasta să poată înlocui un consult de specialitate. Răspunsurile vor fi date prin e-mail în cel mai scurt timp posibil (de obicei în mai putin de 24 de ore, dar nu mai mult de 48 de ore). Second opinion – Neurohope este un serviciu gratuit.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate