Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Iesirea din coproprietate

Mouse wireless ergonomic cu bater...

Cum se calculeaza dobanda lunara ...

La mulți ani @driftking91!
 Unde e recomandat sa ma cazez in ...

Descarcator de supratensiune tip 2

ping digi?

Reparare "șanțuri&#...
 De ce i se zice Mariei "Stapa...

Colet valoare Londra București

BMW seria 3 rulat vs SsangYong Ko...

Share abonament Netflix
 Cum pot sa fac rost de un negativ...

Lant Bicicleta

Un designer artist: Raymond Loewy

ATS din contactor modular
 

Bullshitul J.D. Power

- - - - -
  • This topic is locked This topic is locked
49 replies to this topic

#37
romaximusro

romaximusro

    ↑↑ Fiabilitate by Fauve :D ↑↑

  • Grup: Banned
  • Posts: 40,874
  • Înscris: 16.05.2005
aha, deci si tu te superi cand ma iau de tine :lol: asta ca sa vezi cum e. Si oricum nu ma luam gratuit de tine, ce spuneam eu are si o doza MARE de adevar. Nu se gaseste absolut totul pe internet. Se mai gaseste in carti, reviste etc. Eu iti voi indica revista, numarul si pagina la care am vazut ce am vazut :) ca tie nu ti-e de ajuns, e strict problema ta, doar nu m-am apucat eu sa fac revista respectiva, ea exista, oricine care are revista respectiva se poate uita in ea sa vada ca nu mananc bors. Ti-am mai zis, ai rabdare pana la 15.00, o sa dau atunci "biografia" :lol:

PS. poate daca imi inving lenea, o sa scanez pagina respectiva

Edited by romaximusro, 30 November 2007 - 09:08.


#38
romaximusro

romaximusro

    ↑↑ Fiabilitate by Fauve :D ↑↑

  • Grup: Banned
  • Posts: 40,874
  • Înscris: 16.05.2005
Am dezinformat putin (fara intentie) insa diferentele nu sunt mari. deci ams 11/2003 , pagina 87. se vb de chestionare  jd powers in uk si germania. Astfel la clasa compacta, in germania:

1) pe primul loc e Toyota Corolla cu csi: 85.2%
2) Locul 2 Mazda 323 cu 82.1%
3) Nissan Almera 80.9%
4) Seat toledo 80.8%
5) Renault Megane 80.6%

alte scoruri clasa compacta , germania:

citroen xsara are 80.3% (nu spun locul in revista)

Clasa monovolume, germania (desi nu e steagul germaniai, probabil au pus steagul care nu trebuie)

1) Renault Scenic 79.7%
2) Nissan Almera Tino 79.3%
3)Mazda Premacy 79.2%
4)Citroen Picasso 78.7 %
5)Opel Zafira 77.4%

In anglia la clasa monovolume mai avem:

1) Mazda Premacy 81.9%
2)Audi A2 81.3%
3)Nissan Almera Tino 81.1%
4)Vauxhall Zafira 79.6%
5) Renault Scenic 79.4%

Printre altele renault Clio are in anglia 78.7% la clasa mica(cel de pe locul 5 , daihatsu sirion avand 83%), in germania mai e renault laguna cu 80.7% , locul 5 la clasa medie fiind ocupat de Mitsubishi galant cu 82%, in timp ce Citroen c5 are 80% in clasa medie la germania.

Edited by romaximusro, 30 November 2007 - 13:33.


#39
spe

spe

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,504
  • Înscris: 13.02.2006
De la 3 la 5 :rolleyes:

Asta arata ca IN 2003 Renault Megane a fost pe locul 5 in Germania...

De atunci a mai fost prezenta in top 3 sau top 5 ?

#40
romaximusro

romaximusro

    ↑↑ Fiabilitate by Fauve :D ↑↑

  • Grup: Banned
  • Posts: 40,874
  • Înscris: 16.05.2005
nu stiu. oricum tinand seama de cum e alcatuit acel csi (cred ca l-am prezentat pe pagina 1 al topicului) si tinand seama ca orice chestionar are o marja de eroare, si tinand seama de diferenta mica intre primul loc si locul 5 de exemplu, chiar crezi ca se pot trage concluzii privind fiabilitatea din topurile astea jd powers? Daca da, spune-mi si de ce..

#41
Marius3k

Marius3k

    Rechin de stepă, "United Gashka" member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 18,677
  • Înscris: 14.03.2006

View Postromaximusro, on Nov 30 2007, 13:26, said:

Am dezinformat putin (fara intentie) insa diferentele nu sunt mari. deci ams 11/2003 , pagina 87. se vb de chestionare  jd powers in uk si germania. Astfel la clasa compacta, in germania:

Acuma fara suparare, toate astea, pentru ca Megane a fost pe locul 5? Nu 3!?!?!?  :w00t:
Pe de alta parte, se vede ca Nissan rullz! :bigwhitegrin:

@spe: multumim pentru support!

@moderatori: oare n-ati putea sa stergeti posturile din luna noiembrie 2007, eu considerand a fi offtopic? :w00t:

#42
turbo trabannt

turbo trabannt

    gogule, probleme mah? no, stai sa termin berea asta

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 20,519
  • Înscris: 18.05.2006

View PostMarius3k, on Nov 30 2007, 15:49, said:

Acuma fara suparare, toate astea, pentru ca Megane a fost pe locul 5? Nu 3!?!?!?  :w00t:
Pe de alta parte, se vede ca Nissan rullz! :bigwhitegrin:
loganu pe ce loc e in chestionaru ala? :)

nisaanu a inceput sa cada . varu ghosn a mermelit calitatea si acolo.

#43
Marius3k

Marius3k

    Rechin de stepă, "United Gashka" member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 18,677
  • Înscris: 14.03.2006

View Postturbo trabannt, on Nov 30 2007, 14:51, said:

loganu pe ce loc e in chestionaru ala? :)

nisaanu a inceput sa cada . varu ghosn a mermelit calitatea si acolo.

Cred ca e inaintea Toyotei Corolla, pe -1! :w00t:

Cine zice ca-si ia Nissan mai nou de 2000? Ne orientam spre ceva ieftinache si bun, cu volan pe dreapta (daca tot se circula pe stanga in UK), turbo aspirat anyone? :D

Edit: Pe aceasta cale, ir rog pe Maxi sa-mi puna link la user profile la el in semnatura, daca tot m-a trecut asa frumos, poate-mi creste ratingul! :w00t:

Edited by Marius3k, 30 November 2007 - 14:56.


#44
spe

spe

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,504
  • Înscris: 13.02.2006

View Postromaximusro, on Nov 30 2007, 13:57, said:

nu stiu. oricum tinand seama de cum e alcatuit acel csi (cred ca l-am prezentat pe pagina 1 al topicului) si tinand seama ca orice chestionar are o marja de eroare, si tinand seama de diferenta mica intre primul loc si locul 5 de exemplu, chiar crezi ca se pot trage concluzii privind fiabilitatea din topurile astea jd powers? Daca da, spune-mi si de ce..


Diud, eu nu am afirmat ca as crede sau nu. Inclin sa cred ca e imbucurator ca diferentele sunt mici intre csi-uri... Numa' sper sa fie apropiate procentele in sensul bun pentru cumparatori...

#45
romaximusro

romaximusro

    ↑↑ Fiabilitate by Fauve :D ↑↑

  • Grup: Banned
  • Posts: 40,874
  • Înscris: 16.05.2005
conteaza prea putin in ce sens. sunt apropiate. Si cum exista o marja de eroare, si cum fiabilitatea inseamna abia vre-o 2x % in stabilirea csi-ului.. si cum diferentele sunt mici ..

#46
romaximusro

romaximusro

    ↑↑ Fiabilitate by Fauve :D ↑↑

  • Grup: Banned
  • Posts: 40,874
  • Înscris: 16.05.2005
sunt curios ce vor zice aparatorii jd powers daca se va adeveri ce spune jacques daniel :D

Quote

La exporturi, Logan a comercializat cele mai multe modele spre Franta, urmata in de aproape de Germania. Domnul Jacques Daniel chiar a vrut sa scoata in evidenta faptul ca un neamt care are oricand acces la un golf sau un Passat, sau orice alta masina produsa la el "acasa"; germanul prefera sa astepte 6 luni dupa un model Logan. Tot in acest paragraf a facut referire si la topurile din JD Power in care Loganul se presupune a fi la acelasi nivel cu Toyota si Honda.


#47
spe

spe

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,504
  • Înscris: 13.02.2006
Cine-i ala bre ? Jack Daniel's ? Ca multa lume crede in ce spune el :rolleyes:

#48
romaximusro

romaximusro

    ↑↑ Fiabilitate by Fauve :D ↑↑

  • Grup: Banned
  • Posts: 40,874
  • Înscris: 16.05.2005
eh, ziceam si eu ipotetic, insa nu cred ca vb ala fara acoperire. sa ii vad pe suporterii anumitor marci ce aruncau in fata expresia " vezi in topurile de fiabilitate cum marca x e sus, deci masina e fiabila & shit" :lol: , si vor constata ca langa ei sta si Dacia autohtona. :lol: vom trai si vom vedea

#49
romaximusro

romaximusro

    ↑↑ Fiabilitate by Fauve :D ↑↑

  • Grup: Banned
  • Posts: 40,874
  • Înscris: 16.05.2005

View Postromaximusro, on Feb 29 2008, 09:39, said:

sunt curios ce vor zice aparatorii jd powers daca se va adeveri ce spune jacques daniel :D
pana la urma se pare ca s-au adeverit o parte din spusele acestui individ. http://forum.softped...howtopic=403543 , Dacia a intrecut in topul jd power marci consacrate ca VW, Opel, seat, Kia, Fiat , Hyundai (cu asta chiar ca ma prapadesc de ras , probabil si la frantuzi trimit hyundai-uri facute in turcia ) , chevrolet, Suzuki -_-

#50
ajaccio

ajaccio

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 615
  • Înscris: 19.02.2008

View Postsanddy1964, on Nov 29 2007, 22:50, said:

Am vazut azi un Megane de acum 3-4 ani, cat de bun e...ma claxona pe mine cretinul ca mergeam cu 100 pe ac ,...datorita detectorului care tzipa ca din gura de sarpe cu 3 km inainte de localitate. ...Dupa satul ala , am depasit kashkarabeta respectiva si l-am facut sa creada ca ma poate depasi...A murit pe la 170km/h,..proasta masina,,,,,,,,,
ce japoneze pe locu 2-3 ca nu depasesc 200km/h nici una cu motor normal...si o piesa de schimb costa cat juma de Golf...
FAACEM UN PIPI PE JD POWERS,..SCUZE...

Nu ma pot abtine sa nu comentez cand vad ce prostii de copil scrie acest sanddy1964.Masina e proasta ca nu prinde mai mult de 170km/h :))))))))))))))) doamne ce oameni.Daca esti nascut in 1964 sorry dar ai mintea cat un ou spart.NO COMMENT

Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate