Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Ce este instalatia asta? (Valea B...

BD-R Verbatim 25gb salvare Fisier

Lupte WW2

Achizitie SUV, buget 17k euro
 Gps traker pentru animale

Aplicatii terte pentru IPTV, OTT,...

Drept trecere cu “carulR...

Sunt noile generatii care se nasc...
 Butuc pedalier

Niste intrebari despre apartamente

Comentarii amuzante pe Youtube

Nu iese laptopul din sleep mode.
 Facerea de bine - ce aștepta...

Probleme drum servitute

Se pot monta placi de gresie de 1...

Card de debit virtual emis de India
 

Skoda Felicia....pareri.

- - - - -
  • Please log in to reply
2 replies to this topic

#1
caat

caat

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 3
  • Înscris: 15.12.2006
Vreau sa stiu despre Felicia. Am gasit ceva oferte--nu multe--pe net si imi par masini destul de bune...in comparatie cu Matiz. Arata invechite la exterior dar am auzit ca au motoare bune. Felicia pe care am gasit-o eu este cu motor de 1.3 pe benzina si desi este din 98 se pare ca nu a fost prea uzata....doar vreo 70 mii km. Omul cere 4300euro pe ea. Merita?
Merita o Felicia in general?
Am auzit ca sunt si motoare de 1.9 pe Felicia.
Imi cer scuze dar nu sunt familiar cu terminologia folosita in discutii despre masini.

#2
Delano

Delano

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,187
  • Înscris: 05.11.2006

 caat, on Dec 15 2006, 16:13, said:

Vreau sa stiu despre Felicia. Am gasit ceva oferte--nu multe--pe net si imi par masini destul de bune...in comparatie cu Matiz. Arata invechite la exterior dar am auzit ca au motoare bune. Felicia pe care am gasit-o eu este cu motor de 1.3 pe benzina si desi este din 98 se pare ca nu a fost prea uzata....doar vreo 70 mii km. Omul cere 4300euro pe ea. Merita?
Merita o Felicia in general?
Am auzit ca sunt si motoare de 1.9 pe Felicia.
Imi cer scuze dar nu sunt familiar cu terminologia folosita in discutii despre masini.
Nu m-as baga la o Felicia. Sunt un fel de "Solenze" cehesti. Motoarele sunt invechite, cele de 1,3(54 sau 68CP) este derivat dintr-un motor mai vehi de Skoda ( Forman), cele de 1,6/75CP benzina si 1,9 diesel sunt de pe Golf 2. Tabla este slaba, iar articulatiile cedeaza usor.
In concluzie, uita-te la altceva.

#3
caat

caat

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 3
  • Înscris: 15.12.2006

 Delano, on Dec 16 2006, 19:38, said:

Nu m-as baga la o Felicia. Sunt un fel de "Solenze" cehesti. Motoarele sunt invechite, cele de 1,3(54 sau 68CP) este derivat dintr-un motor mai vehi de Skoda ( Forman), cele de 1,6/75CP benzina si 1,9 diesel sunt de pe Golf 2. Tabla este slaba, iar articulatiile cedeaza usor.
In concluzie, uita-te la altceva.

Merci mult....acum stiu ce sa fac. Ori cred ca stiu.
Masina ar fi fost pt tata. El nu se deplaseaza prea mult. Ziceti ca la 4000 se gasesc si alte optiuni? Mie chiar nu imi place matizul fabricat in tara...cat despre Spark--urmasul matizului-- imi pare mai urat. Mi-ar fi placut un matiz 2 dar nu cred ca se fabrica acolo. Matizele 2 spre deosebire de matizele1 au capota fata elevata in zoma farurilor...ca la Porche. Are un aspect mult mai placut.

Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate