Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Huawei pura 70

Notele de subsol sa inceapa de la...

Termoizolare elevație interior

Timpi asteptare in contract de tr...
 Parere amenajare/loc disponibil u...

Producatori/masini care nu sunt f...

Ventilator perete

Simbol "bec aprins" tele...
 Oakley - recomandare site pt oche...

Aer conditionat racire A+++/A++

Problema umiditate AC

Propuneri pentru imbunatatirea pr...
 Conectarea la internet a Centrale...

recomandare ups si surge protector

La multi ani @2Unlimited!

zgomot (bazait) plita gaz Samsung...
 

ING taie 0,45 puncte din dobanda la Cont'Rol

- - - - -
  • Please log in to reply
23 replies to this topic

#19
Courage

Courage

    Founder

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 21,720
  • Înscris: 26.11.2001
Din pacate faza cu scaderea dobanzii nu e chiar frumoasa :(
ING este un relativ dezastru in neputinta lui de a trata cu clientii si prin birocratia abuziva.

Personal inca prefer cont'Rol, cat nu exista alternativa viabila si cat depozitele clasice sunt o gluma proasta.

#20
PORTOCAL

PORTOCAL

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,578
  • Înscris: 03.03.2006

View PostCourage, on Jan 17 2007, 12:40, said:

Din pacate faza cu scaderea dobanzii nu e chiar frumoasa :(
ING este un relativ dezastru in neputinta lui de a trata cu clientii si prin birocratia abuziva.

Personal inca prefer cont'Rol, cat nu exista alternativa viabila si cat depozitele clasice sunt o gluma proasta.

Eu am facut o plata la DHL si vroiam sa dau print la chitanta, din home'bank.
Nu am putut, trebuia sa astept pana a doua zi, sa se proceseze.  De fapt, am putut dupa 12 noaptea, cand nu mai era nimeni la DHL si nici plata nu se procesase.
Pana si pe OPul pe hartie, ti se punea stampila cu data de maine, dar ti se dadea verdele.
Adica tu nu ai nici o dovada a platii pana cand nu se proceseaza, desi condul e debitat.
Halal client service. I-am sunat sa imi trimita ei pe fax o confirmare a trimiterii platii spre procesare. Mi s-a spus ca nu se poate din motive de confidentialitate.
Confidentialitate fata de cine? Fata de mine?

#21
jablonsky

jablonsky

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,276
  • Înscris: 10.10.2006
ar fi frumos sa mai reduca si comisioanele alea imputite, luai-ar gaia

#22
PORTOCAL

PORTOCAL

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,578
  • Înscris: 03.03.2006

View Postjablonsky, on Jan 19 2007, 01:09, said:

ar fi frumos sa mai reduca si comisioanele alea imputite, luai-ar gaia

Cum sa le reduca cand de ceva vreme incoace tot cresc?

#23
migrantul

migrantul

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 6
  • Înscris: 01.02.2007
O vreme ING era singura banca care oferea acest tip de cont de economii. Un cont curent unde puteai sa faci depuneri/ plati si sa ai o dobanda relativ buna.

Acum insa vad ca sunt mai multe banci care ofera asa ceva. Banca Transilvania mi se pare ca are cea mai buna dobanda la ora actuala - pentru acest tip de cont de economii (daca informatiile afisate de www.conso.ro  sunt adevarate) si la BRD, Finansbank si LibraBank gasesti dobanzi bune.

si eu ma gandesc sa-mi mult o parte din economii spre alte banci.  Cred ca ING este in postura de banca cu multi clienti si nu este interesata sa mai atraga clienti de acest tip ....

#24
charme

charme

    the same

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,432
  • Înscris: 14.09.2008
inviem topicul cu ocazia scaderii a 3 "puncte" din dobanda? :)

Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate