Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Achizitie SUV, buget 17k euro

Gps traker pentru animale

Aplicatii terte pentru IPTV, OTT,...

Drept trecere cu “carulR...
 Sunt noile generatii care se nasc...

Butuc pedalier

Niste intrebari despre apartamente

Comentarii amuzante pe Youtube
 Nu iese laptopul din sleep mode.

Facerea de bine - ce aștepta...

Probleme drum servitute

Se pot monta placi de gresie de 1...
 Card de debit virtual emis de India

Diferenta ATS generator si PV

La multi ani @Lotusisrael!

Declarație primar
 

Nokia 6300

- - - - -
  • Please log in to reply
1615 replies to this topic

#1603
Zamainmenu

Zamainmenu

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 252
  • Înscris: 18.04.2011

 YOUR_GOD, on 02 noiembrie 2012 - 16:57, said:

Nu am timp sa citesc acum. Spune-mi ce incarcator vrei sa folosesti acum si cu ce acumulator.

Vreau sa folosesc incarcatorul original al lui Nokia 6300, model AC 3E, pentru o baterie BL-5C. Iar aceasta baterie evident sa stea in Nokia 6300.


@kaytar: "sau pastrezi bateria cea "noua" + schimbi incarcatorul (>=800 mA)"
Asta as vrea..deci inteleg ca incarcatorul meu AC 3E nu e suficient ptr a incarca o baterie BL-5C? Intre timp am fost la un service GSM si tipul de acolo mi-a zis ca, de fapt, ca sa mearga trebuie sa schimbe niste rezistente in telefon...banuiesc ca se referea la faptul ca telefonul meu nu e conceput sa poata incarca o baterie mai mare de 860mAh?

Edited by Zamainmenu, 02 November 2012 - 19:41.


#1604
pastel3005

pastel3005

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,379
  • Înscris: 11.08.2006
la mine merge incarcarea cu ambele incarcatoare, care sunt identice.
iar legat de soft, nu cred sa fie vreo diferenta. (e de la orange).
ieri i-am facut update la ultima versiune, dar, oricum
incarca si inainte. eu as incerca o alta baterie bl-5c, cere de la cineva una pt proba.

Edited by pastel3005, 02 November 2012 - 20:55.


#1605
Zamainmenu

Zamainmenu

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 252
  • Înscris: 18.04.2011

 pastel3005, on 02 noiembrie 2012 - 20:54, said:

la mine merge incarcarea cu ambele incarcatoare, care sunt identice.
iar legat de soft, nu cred sa fie vreo diferenta. (e de la orange).
ieri i-am facut update la ultima versiune, dar, oricum
incarca si inainte. eu as incerca o alta baterie bl-5c, cere de la cineva una pt proba.

M-ai bagat in ceata cu "ambele incarcatoare, care sunt identice" - deduc de aici ca ai 2 incarcatoare AC 3E exact ca si al meu.
Si nu, nu este problema de la bateria mea BL-5C. Am spus mai devreme ca am fost la un service GSM si tipul de acolo a incercat sa incarce bateria mea BL-5C cu al lui incarcator si n-a mers, apoi a schimbat si bateria mea cu alta de-a lui tot BL-5C si telefonul meu tot nu voia sa incarce bateria respectiva, nici cu incarcatorul meu nici cu al lui si a concluzionat ca trebuie schimbata o rezistenta sau mai multe, probabil de pe placa de baza a telefonului - adica, telefonul meu e problema. Eu am zis ca ma mai gandesc...nu eram sigur daca nu cumva imi strica si telefonul si chiar tin la el ca d-aia il pastrez inca.
Deci....alte idei?.

Edited by Zamainmenu, 02 November 2012 - 23:30.


#1606
nimssoc

nimssoc

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 8
  • Înscris: 12.02.2013
Carcasa are microfon inclus??

#1607
YOUR_GOD

YOUR_GOD

    Not assigned

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 30,921
  • Înscris: 01.01.2010
Nu.

#1608
nimssoc

nimssoc

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 8
  • Înscris: 12.02.2013
Asa ma gandeam si eu, dar am vazut ca nu l-a corectat nimeni pe colegul care a postat acum 3 ani.
Am si eu un 6300 si am observat ca microfonul functioneaza doar daca apas pe placa de sub taste (lipsesc suruburile, le-am pierdut si placa nu sta apasata perfect). Aveti idee, are logica faptul ca se intampla asa, sau e dus microfonul si tre sa il schimb?
Fata de carcasa cu tot cu suruburi gasesc oare? E telefonul mamei si nu vrea sa renunte la el sub nicio forma, tre sa il repar :)

#1609
YOUR_GOD

YOUR_GOD

    Not assigned

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 30,921
  • Înscris: 01.01.2010
Carcasa nu vine cu microfon, nu de la Nokia, dar mai sus, la vremea respectiva era o oferta.

#1610
nimssoc

nimssoc

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 8
  • Înscris: 12.02.2013
A, am inteles.

#1611
nimssoc

nimssoc

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 8
  • Înscris: 12.02.2013
Am gasit pe net multe anunturi de vanzare carcasa Nokia 6300 ORIGINALA. Totusi, nu prea am incredere ca sunt intr-adevar facute de Nokia. Stie cineva un loc in Bucuresti unde carcasele vandute sunt sigur bune?

#1612
cristi741992

cristi741992

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1
  • Înscris: 06.01.2010
ma puteti ajuta si pe mine am un nokia 6300 lam primit  de la un prieten moka el nu stie codu de securitate si nu pot sa il aprind fara acel cod problema e ca cand bag cablu de date nu il ia ovi suite sa il resoftez ca a ramas pe stocare de masa. ma poate ajuta cineva?.
ms anticipat!
imei  354181028119337

Edited by cristi741992, 24 February 2013 - 03:47.


#1613
miki880

miki880

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 149
  • Înscris: 25.05.2010
Salut, am un Nokia 6300, vechi, de prin 2008. Recent descoperisem cum sa vad mesajele sub forma de conversatie, dar am uitat cum. Stie cineva? :)

#1614
cris2d2

cris2d2

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,901
  • Înscris: 16.03.2007
Problema e la Yahoo. Eu am incercat pe Nokia E6 (cu Symbian Anna) si pe Nokia N8 (Nokia Belle) si nu se conecteaza nici unul din cele 5 conturi de yahoo pe care le-am incercat. Am incercat si cu alt cont pe Nimbuzz, cu acelasi rezultat: nu se conecteaza la nici un cont de Yahoo si returneaza eroarea User Blocked.

Am incercat si cu Nimbuzz pentru pc (pe Windows XP), dar cu acelasi rezultat negativ: "The service is not available".

Cred ca cei de la Yahoo au facut niste schimbari la forwarding, de care unele aplicatii inca nu sunt constiente. Pana acum cateva zile foloseam in Windows 7 un program care se conecteaza la contul de Yahoo si ma anunta daca am primit email. Conexiunea o face prin IMAP4. Pe POP3 se conecteaza. De cand nu ma mai pot conectala Yahoo pe Nimbuzz, nici acest program din Windows nu se mai poate conecta la contul meu de Yahoo.

#1615
miki880

miki880

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 149
  • Înscris: 25.05.2010
Salut, stie cineva cum se poate bloca un numar?

#1616
catalyn4024

catalyn4024

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 1
  • Înscris: 18.07.2016
Buna ziua!
Ma ajuta si pe mine cineva sa deblochez trei telefoane nokia?
model: 6300,6301 si 2730c-1?
Va multumesc anticipat!
skype: catalyn4024

Anunturi

Chirurgia endoscopică a hipofizei Chirurgia endoscopică a hipofizei

"Standardul de aur" în chirurgia hipofizară îl reprezintă endoscopia transnazală transsfenoidală.

Echipa NeuroHope este antrenată în unul din cele mai mari centre de chirurgie a hipofizei din Europa, Spitalul Foch din Paris, centrul în care a fost introdus pentru prima dată endoscopul în chirurgia transnazală a hipofizei, de către neurochirurgul francez Guiot. Pe lângă tumorile cu origine hipofizară, prin tehnicile endoscopice transnazale pot fi abordate numeroase alte patologii neurochirurgicale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate